Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme elkezdeni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme elkezdeni egy halálra ítélt kapcsolatot? (20/L 27/F)

Figyelt kérdés

Én most kezdtem az egyetemet, ő pedig nem magyar, így előbb-utóbb vagy hazamegy, vagy egy másik, jobb országba (főleg munka miatt).


Nagyon jó vele lenni, egyszerűen minden működik, nagyon rég nem tapasztaltam ilyet. Nem veszekszünk, mindent meg tudunk beszélni, teljesen egy hullámhosszon vagyunk.


Szóval, ő el akar majd (leghamarabb egy év múlva) menni innen, engem pedig még 5 évre ideköt az egyetem.


Vagy ő áldozza fel az álmait egy időre, és megvárja, hogy végezzek, vagy én áldozom fel a továbbtanulásom (amit nagyon nem szeretnék, és felelőtlenség is lenne)


Nagyjából fél éve ismerjük egymást, kb egy hete kezdtünk járni.


2015. jan. 8. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne add fel az álmaid.

Mi van,ha kiköltözöl, és mégsem olyan jó vele,mint gondoltad?

2015. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Lehet haza kell hogy menjen nincs választása. Kim Jong Un parancsának nem szabad ellentmondani.
2015. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha annyira jó, és jól tudsz külföldiül, akkor esetleg érdeklőd külföldi felsőoktatási intézményeknél hogy milyen módon tanulhatnál ott. Annyira nem vagyok képben, csak amit eddig hallottam az az hogy a tanulást csak Magyarországon próbálják a gazdagok kiváltságává tenni, egyelőre kevés sikerrel. :)
2015. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

utolsó, az a baj, hogy ez így nagyon nem igaz.

mivel nem eu állampolgár, ezért tényleg lehet, hogy muszáj lesz hazamennie valamikor, illetve mivel orvosira járok, ahol más országokban sokszorosa a tandíj, mint itt (főleg hogy itt van állami is, ami kevés országban van), illetve hatalmas túljelentkezés van, ezért célszerű lenne itthon, az itteni oktatási rendszerben elvégezni.

2015. jan. 8. 11:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk inkább úgy hogy nem minden területen. :)
2015. jan. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne add fel az egyetemet. Ha tényleg működik a kapcsolat és fontos vagy neki, akkor meg fog várni. Ha meg nem ... akkor hadd menjen.
2015. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, tudom, hogy az érzelmek miatt nehéz dönteni, de jól gondold meg. Érdemes-e egy fél éves (egy hetes) kapcsolat miatt itt hagyni az egyetemet, a családot, a barátokat, a kialakított életviteled. Kiköltözöl külföldre, nem fogod tudni, hogy mi várhat rád. Friss kapcsolat nem tudod, hogy egy új helyen, új közegben ez hogyan fog működni. A tandíj drágább lenne. Szereted is az orvosit, és nem szeretnél váltani.

Itt te vagy az, akit sok minden ide köt. És ő sem várhatja el, hogy itt hagyd a hazád ilyen körülmények között.

És én azt mondanám vagy meg vár téged, ha megy, akkor megy és el kell engedni. Az én mérlegem tuti, hogy a maradásra billenne.

Sok sikert. 20l

2015. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 PearlDiver ***** válasza:

Azt mondtad, hogy még egy évig biztosan itt lesz. Ennek mondjuk legalább a feléig csinálhatjátok azt, hogy nem szögeztek le semmit és nem is utasítotok el semmit a jövővel kapcsolatban. Aztán ha már van sok közös tapasztalat, visszatértek a témára.

Nem mondom hogy könnyű lesz, de ez a helyzet sehogy sem az.

2015. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!