Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit jelent (jelent-e bármit),...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent (jelent-e bármit), ha a szakítós levélre csak egy mondatos válasz érkezik?

Figyelt kérdés
Vélményekre lennék kiváncsi, hogy hasonló helyzetben mikor írnátok egy mondatos választ, miért? Szakítottama szerelmemmel úgy, hogy csak e-mailben írtam meg neki, elég váratlanul. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy előtte ő kezdett el úgy viselkedni és olyan utalásokat tenni, hogy számos esetben a helyzetünk, a kapcsolatunk jövőjének kilátástalanságára utalt (házas) és elkezdett piszkálni is mindenféle ürüggyel. Felmerült néhány furcsa megjegyzéséből az is bennem, hogy valaki más van a háttérben (nem a házastársa, hanem újabb szerelem?). (Rá is kérdeztem, de nem válaszolt a kérdésre.) Ezek után bár, mondta, hogy szeret, jött a szakítás. Kedvesen köszöntem el tőle, felsorolva a sok jót, amit ő nekem jelentett és, hogy sajnálom, de tovább nem tudok ilyen reménytelen helyzetben létezni és ha nem lehet az, amit én szeretnék, akkor fejezzük be és én is keresek mást. Erre egy mondatos válasz jött, hogy reméli úgy lesz, ahogy én igazán szeretném. Ennek van bármi értelme?
2015. jan. 10. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Eléggé undorító dolog levélben szakítani, szóval csoda, hogy egy mondatot is kaptál tőle.
2015. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért kellett volna többet írnia? Vagy lehet hogy te nem is akartál volna igazából szakítani, csak provokálni akartad őt? Úgy tűnik nem jött be...
2015. jan. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Linó03 ***** válasza:
Szerintem már nem érdekled, de nem lehet nagyon rosszindulatú veled, mert legalább nem kötött beléd (azért esetleg ő is ejthetett volna egy visszatekintést)...
2015. jan. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Két lehetőség.

Első: Megbántást érez azzal kapcsolatban,hogy Te útjára engedted és nem akart megbántani,ezért nem kell ki magából. Mivel normális hangvételű levelet írtál neki,nem pedig letámadtad és leosztottad,ezért ő is szépen reagált vissza.


Második: Már nem igazán érdekled és mondjuk úgy megkönnyebbült,hogy na egyel kevesebb gond.


Ezt mi is nem tudhatjuk ,de szerintem inkább az első :)

2015. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
levélben szakítani gyáva dolog eleve, tehát a következő dolgok is teljesen lényegtelenek.
2015. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1. igen nem szép. Szemelyesen is probaltam, de nem vett komolyan csak beszolt, hogy szakitsunk a kovetkezo telefonig? es hozzatette, legyen ugy, ahogy en akarom. (Nem tudtam lereagalni, igy konnyebb volt, nem akartam elotte sirni.)

2. Provokalni nem akartam. Döntenem kellett. Vele szeretnék élni, vagy legalább megprobalni (mert ki tudja x ev honap mulva nem abrandulunk ki egymasbol stb.), de erre nem volt lehetoseg. Hazas. Akart tolem gyereket, de a masik kapcsolatot rendezni azt nem. Minden erzelmem ellenere vilagos, hogy aki nem tud donteni az nem igazan szerelmes. Ilyenkor a masik felnek kellene okosabbnak lenni...

3. ez tunt valoszinunek nekem is (csak olyan varatlan jott es nem ertettem mi tortent a hatterben es nem tartottam fairnek az elhallgatasat, mar ha elhallgatott valamit). Nem rosszundulatu. Igen, talan visszatekintes jol esett volna (azt hittem fontos vagyok annak, aki elotte meg kisbabat szeretne tolem).

4.Kosz az optimizmust, bar ez a kisebbsegi velemeny :-).

5. Gyavasagrol annyit, amit az elejen irtam az 1.-re kommentnek. Gyavasag es gyavasag kozott is van kulonbseg. Ő felt valamit elmondani nekem, ami a hozzam valo viszonyat megvaltoztatta nagyon rovid ido alatt, en meg a szemebe mondtam, hogy szakitsunk, de csak ironizalt rajta. Sajnos sok km is elvalaszt, ezert nehez szemelyesen beszelni. De teljesen igazad van. Szemelyesen korrekt. es ez nem ment engem.

2015. jan. 10. 11:48
 7/7 Scav ***** válasza:
Szerintem nem olyan gyáva dolog e-mailben szkítani, de tény, hogy így a másik se tud megfelelően érvelni, hogy miért nem kéne. De a veszély a személyes találkozós szakításban az, hogy ha valaki eléggé képes befolyásolni a másikat (akár a fellépésével, vagy a szóhasználattal) akkor olyan dolgokba is beforgathatja, amit a szakító fél e-mailben nem vállalt volna, ott nem dől be neki. Lehet levélben szakítani, csak mivel az személytelenebb, így van idő megfogalmazni a gondolatokat, de arra sokszor nem lesz időben válasz. Ennek van előnye és hátránya is. Előnye, hogy ki tud lépni egy olyan kapcsolatból, amiben durván befolyásolt volt az illető. A hátrány az, hogy félreértés miatt is szakíthatnak a felek, miközben előben kiderült volna, hogy nem komoly az indok. Hazudni (bár nem olyan nehéz) nehezebb élőben, mint levélben. Levélben nincsenek gesztikulációk, van gondolkodási idő. De ugyanígy nem lehet látni, hogy az illető igazat mond kétségbe esésében, vagy nem. Szóval a leveles szakítás általában tényleg szakításhoz vezet, de szerintem ez nem olyan nagy tragédia, mert elég sokan vagyunk, lesz még miből válogatni. Szerintem a szakítás (ha bekövetkezik) lényege, hogy tudjunk megbocsájtani. Ilyen volt, voltak jó pillanatok, helló-szia... Attól, hogy máskor találkozol vele, nem haragudni kell, hanem mint egy barátként kell viszonyulni. Csinált hülyeséget én is és kész. De ne melegítsük fel a régi levest. A távolság meglegyen. Szerintem.
2015. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!