Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Önbizalomhiány. Van megoldás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önbizalomhiány. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Már pár hónapja járok a szerelmemmel. Én nagyon szeretem, ez biztos érzés részemről.


Az elmúlt hónapokban történt egy szakítós veszekedés, én nagyon megtörtem azóta. Ő szakított velem, ugyanis "nem érezte azt, hogy szerelmes lenne belém, mert nem elég erősek az érzései". Ez még viszonylag a kapcsolatunk elején volt(2 hónapja jártunk ), szóval érthető lenne mert friss volt a dolog, de számomra mégsem az... Mert mindig mondta, hogy így szeret, úgy szeret, folyton áradozott rólam, aztán egyik nap bejelentette ezt, hogy nem tudja mit érez. Másnap bocsánatot kért és megbeszéltük. Számomra azért érthetlen ez az egész, mert ha nem volt belém szerelmes, miért kellett szinte végletekig istenítenie engem, miért hazudta, hogy szeret?! Soha nem gondoltam volna, hogy ez bekövetkezhet. Ezelőtt még tele voltam önbizalommal és biztos voltam benne, hogy szeret.


De azóta önbizalomhiánnyal küszködök, még mindig nem tudtam feldolgozni ezt az egészet. És attól tartok, hogy már nem is fogom tudni soha :( Pedig nagyon szeretem! Szóval én próbálom, de egyszerűen nem sikerült elfelejtenem azóta sem :( Bizalmatlan vagyok, fáj, hogy ez megtörtént.


Most elvileg már sokkal erősebbek az érzései, barátaim szerint is nagyon szeret, ő maga is mindig ezt mondja. Sőt nem győzi elmondani, mennyire szeret, stb. Rokonai, barátai is ezt mondják.


Vannak ezek az apró jelek. Hogy én fura vagyok és néha fura dolgokat mondok, pl hogy miért eszek így, nem szoktak így enni az emberek, meg ne így nyissam ki az ajtót, hanem úgy, meg nem szereti ha durva vagyok, pl hogy őt zavarja hogy nem tudok finom lenni nőként, egyszer biztos el fogom törni a kezét, mert nem tudok finoman hozzáérni, stb... Ezek... Ezek is arra következtetnek, hogy nem vagyok neki elég jó, hibát hibára halmozok, furán viselkedek a szemében. "Ezt ne így csináld, hanem úgy!" "Ezt ne tedd!" "Miért csinálod ezt?!" Nem tudok megfelelni neki :((( Meg kell változnom ahhoz, hogy jó legyek számára. Tehát azt szeretné, hogy néhány dologban változtassak az ő kedvéért, hogy "jobb ember legyek".


A volt barátnője biztos ezekből a szempontokból tökéletes volt neki, őt nagyon nagyon szerette, jobban is, mint engem, csak ezt magának sem meri bevallani, és nekem sem. Ezt a szakítás napján ki is jelentette, hogy őt jobban szerette, mint most engem. Nem tudom, azóta ez változott-e.... Ő azt mondta hogy igen, és hogy én sokkal jobb vagyok annál a nőnél, de én nem tudok hinni neki. Félek, hogy megint csalódnom kell, mert ha egyszer ezt megtette velem, mért ne tenné meg másodszor is..?


Szóval nem tudom feldolgozni ami történt. Pedig nem kellene kételkednem.

Mit tegyek? :( Lassan felőröl ez az egész...


2015. jan. 10. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy olyan srácot, aki nem hasonlítgat össze az exével és elfogad úgy, ahogy vagy (nem kritizálja, hogyan nyitod ki az ajtót- wt???). Ha két hónapig az elején így tudott hazudni, ezután is fog tudni, valószínűleg azért kért bocsánatot, mert átgondolta és neki ez a kapcsolat előnyös valamilyen okokból.

Nem akarok kegyetlen lenni, de az ilyenek vagy visszamennek a régihez, vagy megcsalnak és otthagynak.

2015. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hosszu a szoveg:/

vàltoz meg adj megadnak idot, es a baratod melleted lesz /marad.

2015. jan. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy ilyen hosszú lett...

Az a lényeg, hogy bizalmatlan lettem egy bizonyos veszekedésünk óta, mert akkor azt mondta, hogy nem elég erősek az érzései. Azt mondja, hogy változott a helyzet azóta, és hogy már nagyon szeret. De egyszerűen nem tudok megfelelni a barátomnak, valami hibát mindig elkövetek. Azt akarja, hogy változtassak apró dolgokban. Nem akarok megint csalódni. Van valami megoldás... ?

2015. jan. 10. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Idő, idő, idő... Mindent meg fog oldani, el fog dőlni, hogy mikor mondott igazat, most vagy amikor volt ez a szakítós dolog. Erre nincs más mód, ki kell várni.
2015. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fish1 ***** válasza:

A bizalmatlanságod jogos. Viszont nézz a dolgok mögé: amikor azt mondja, hogy szeret, szerinted mi van a szavak mögött, tényleg ezt érzi? Amikor nem mondja, akkor a tettein az látszik, hogy szeret?

A megfelelésről annyit, hogy ha te mindenben aláveted magad az ő akaratának, akkor abból csúnya megalkuvás lesz a részedről. A másik fele meg az, ha a neki való megfelelés miatt akarsz változni, akkor az csak átmeneti dolog lesz. A változások akkor működnek, ha azokat magadért teszed. Egy kapcsolatban mindkét félnek alkalmazkodnia kell bizonyos szintig, ha nem tud elfogadni olyannak, amilyen vagy (értem ezt arra, hogy apró dolgokból is problémát csinál), akkor az rossz jel.

2015. jan. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!