Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nők miért látnak minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők miért látnak minden tartós kapcsolatba örök időkre szóló együttlétet? A férfiak miért racionálisabbak?

Figyelt kérdés

Én mindig úgy láttam, még ha szerelmes voltam is (na jó, talán életem pár legszerelmesebb hetét leszámítva), hogy összejövünk egy lánnyal, együtt leszünk valameddig, amíg ki nem szeret az egyik a másikból, vagy meg nem unja az egyik a másikat, ami jó esetben sok év is lehet, aztán elválnak az útjaink.


Már 15-16 évesen úgy voltam vele, hogy a kapcsolatok nem tartanak örökké, mert ezt apukám is elmagyarázta. A legközelebbi férfi barátaim sem élnek álomvilágban, ők is hozzám hasonlóan látják a dolgokat. A lányokon viszont mindig azt láttam, hogy ha komoly kapcsolatba lépnek, akkor már azt tervezik egyből, hogy milyen lesz az idők végezetéig együtt lenni a másikkal.


Családot alapítani és gyerekeket majd olyan 30-35 éves koromban szeretnék és ott azért reménykedem benne, hogy együtt tudunk maradni majd a feleségemmel valamelyikünk életének a végéig, de az 50%-os válási rátával azért rózsaszín illúzióim sincsenek. 50%.


2015. jan. 17. 22:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a barátnőidnek azért majd ne add így elő
2015. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha minden embernek ilyen szar elvárásai meg előrelátásai lennének, akkor senki sem élhetné meg az örök szerelmet. Mert ha te így állsz hozzá eleve akit szeretsz, hogy hát alakulhat úgy is hogy szétmegyünk, aztán ez jól is van így, mert ez a "normális", akkor nem nehéz, hogy könnyen lesz aaz eredménye szakítás.
2015. jan. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
A nők ilyenek és így kell szeretni őket. :) Most legyen úgy, hogy ők is így lássák, hogy max jön a másik?
2015. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

A férfiak racionálisak a nőket inkább az érzelmei vezérlik.

Nem véletlen hogy a nőknek próbálnak meg eladni minden teleshop-os szart: fiatalító krém stb.

Én úgy érzem hogy a házasságnak sincs értelme azon kívül hogy a 2 fél örül 1-2 hétig.

Ha meg elakarnak válni az min. 1 év + 300e és a tulajdonnak a fele is megy a másik félhez.

Szerintem egy pár boldogságához nem kell se papír, se gyűrű mert ettől senki nem lesz boldog.

2015. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem élek álomvilágban, tudom, hogy esélyesebb, hogy nem maradunk örökké együtt, de attól még mindig jobb úgy gondolni az embernek a szerelmére, hogy együtt élik le az életüket és mindig minden olyan jó lesz mint akkor és nem pedig úgy, hogy ja most itt van de lehet jövő héten már nem, mit számít, ilyen az élet...
2015. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%

26 férfi, meleg:


Ezt kár nemekre bontani... Lehet evolúciós, társadalmi okokat keresni, de fölösleges...


Ez az egész arról szól hogy vannak - többnyire nők, és néhány férfi - akik számára az élet lényegét az olyan fogalmak adnák, mint a feltétlen szeretet, a bizalom, a hűség, a megbocsátás, egymás elfogadása, a másik iránti nyitottság, a közös élmények gyűjtése, a szürke hétköznapok küzdelmeinek együttes átélése, és a közös jövő tervezése, amit tervezni se kell igazából, mert magától eljön...


Ezeknek a felsorolt fogalmaknak, érzéseknek, gondolatoknak a felső fokon való páros megélése utáni vágy, megerősítve a másik iránti feltétlen kitartással, jóban-rosszban.


Vannak, akik számára ezt jelenti az élet. Ez nem bulis, nem izgalmas, hanem csendes, néha unalmas, de tartalmas élet.


Amúgy, az első hozzászólásra reagálva, de, öntsön tiszta vizet a pohárba a lányokkal nyugodtan a kérdező. Jobb, ha az elején derül ki az ilyesmi, és akkor mindkét fél tudja, mit várhat a kapcsolattól. Lesz olyan lány, aki ugyanerre vágyik, de az ő keresése helyett kár hitegetni olyanokat, akik nem, annak úgysem lehet boldog vége.

2015. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
nálunk ez pont fordítva van.. én látom úgy,hogy együtt leszünk ameddig jól érezzük magunkat és aztán elválnak útjaink, a barátom pedig az örökké tartó szerelmet látja.. szóval a kérdésed alaptalan (22L,21F)
2015. jan. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

1:

Természetesen nem is szoktam. Soha nem beszéltem ilyenről olyan nővel, akitől akartam bármit is. Hülye lennék.


2:

Akik álomvilágban élnek, azok mindig örökre együtt maradnak?


3-4:

Ez jogos, jókat írtatok.


6-7:

Annyit, hogy általánosságokban beszélek. Én is tudom hogy nem minden férfi ilyen, minden nő meg olyan. De azért ha valaki elég sok embert ismer, elég sok tapasztalatot szerez, azért kirajzólódik az, hogy mégis mondjuk 10-ből 8 férfi ilyen, 10-ből 8 nő meg olyan. Általánosítás, ami jellemzően igaz, de tudom hogy vannak kivételek.


6:

Mondjam el a lányoknak? Szúrjak ki magammal? Veszítsem el a szeretet, szex, szerelem, intimitás, csók, ölelés lehetőségét? Köszi, inkább nem.

2015. jan. 17. 23:05
 9/30 anonim ***** válasza:
6-os jobban le sem írhattad volna. :) A szerelemben néha küzdeni kell, de ha igazán szeretjük egymást, akkor megtesszük a másikért. Szerintem az örök kölcsönös szerelem az igaz befejezése az életnek.:)
2015. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Jó persze álomvilág meg minden... Az sem baj, ha nem hiszel benne. Tényleg tapasztalatok mutatják többségben, hogy nem tartanak ki egymás mellett az emberek. Mert megtörténhet, de nem világvége. Addig is érezd úgy a kapcsolatban, hogy működik, meg tegyél érte. Aztán meg a másik féltől függ. Ha ő is megteszi viszont, amit te érte, akkor meglátod, hogy mégis létezik. :)
2015. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!