Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom márciusban szeretné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melanik kérdése:

A barátom márciusban szeretné megkérni a kezem. Azt akarom megtudni hogy az is ugyan olyan eljegyzesnek számít ha csak én kapok gyűrűt?

Figyelt kérdés
Tudomasom szerint a fiú felhuzza a lánynak, a lány a fiúnak. Van különbség a között hogy csak a lány kap gyűrűt? vagy csak kinél hogyvan?! Előre is köszönöm! :)
2015. jan. 20. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Az is eljegyzésnek számítana, ha senki sem kapna gyűrűt... nem ettől lesz valódi a dolog, hanem a szándéktól.
2015. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ki így csinálja, ki úgy.

Személyes véleményem, hogy eljegyzéskor elég, ha csak a lány kap gyűrűt.

Ha esetleg mindketten szeretnétek gyűrűt, akkor azt is meglehet csinálni, hogy már az karikagyűrűt szerzitek be.

Szóval nincs különbség.

2015. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hagyományos esetben csak a lány kap gyűrűt eljegyzéskor.
2015. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én ismeretségi körömben a közelmúltban 4 lánykérés is volt, mindegyik esetben csak a lány kapott gyűrűt, mivel a srácok meglepetésnek szánták a lánykérést. (Persze sejteni lehetett, hogy lesz, de az időpontját azt nem.)

Így, hogy Te tudod az időpontot is, attól még nem kell gyűrűvel készülnöd szerintem.

2015. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Eljegyzésnél csak a nő kap. Leveted az esküvővel.
2015. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
* kevered
2015. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, legtöbb esetben így csinálják, hogy a fiú megkéri a lány kezét egy kísérőgyűrűvel, és a karikagyűrűt csak esküvő után viselik. De a szüleimnél pl. úgy volt, hogy apukám előbb megkérte anyu kezét a kísérőgyűrűvel, utána együtt elmentek megvenni a karikagyűrűket, rendeztek családi körben egy eljegyzési partit, és azon belül felhúzták egymás ujjára őket. Tehát ők a jegyesség alatt is hordták a karikagyűrűt, csak a bal kezükön, és az esküvőn átkerült a jobb kézre.

De a lényeg, hogy az is eljegyzés, ha csak te kapsz kísérőgyűrűt.

2015. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy nekem két nagyon jó barátnőm van, mindkettő férjhez ment már, és az egyiknél úgy volt, hogy csak a lány viselt gyűrűt, a másik esetben viszont jegyesség alatt is hordták a karikagyűrűt. Szóval ezt tényleg embere válogatja, nincs rá bevett szabály, hogy "így kell".
2015. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Mivel meglepetés volt nálunk a lánykérés, így én kaptam csak gyűrűt. Ez tavaly februárban volt, a karikagyűrűket idén vesszük meg mert nyáron házasodunk. Attól mert egyelőre csak nekem van gyűrűm, ugyanúgy jegyeseknek számítunk. :) Ha nem lenne gyűrűm, akkor is annak számítanánk. Van ahol az esküvőn például karikagyűrűt sem húznak fel a párok, mert nem feltétele ez egy esküvőnek.

Viszont ismerek olyan párt, ahol a pasi megkérte a párja kezét, nem adott gyűrűt, viszont rá 1-2 hétre megvették közösen a karikagyűrűket és azt hordják mindketten az esküvőig a bal kezükön, majd átkerül a jobbra. Embere válogatja, kinek melyik a szimpatikusabb, de a tényen, hogy jegyesek vagytok, egyik sem változtat.

2015. jan. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van az eljegyzési gyűrű meg a jegygyűrű.

Eljegyzési csak a lány kap, egy "drágaköves" gyűrűről beszélünk a jegygyűrű meg mind a kettőnek van és az egy-egy arany gyűrű igazság szerint de láttam olyat is akinek csak aranyozott ezüst volt. Előbbi gyűrűnek az a célja, hogy megkéri a kezed, komolyabbra helyezitek a kapcsolatotokat, ez nem jelent semmi mást... de tessék utána olvasni. 22F

2015. máj. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!