Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A legtöbb párkapcsolat tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legtöbb párkapcsolat tényleg ismerősi, baráti körből jön létre? Miért? Vagy osztálytársak, munkatársak közt? Tehát úgy, hogy a felek vagy ismerték egymást korábbról VAGY valakin keresztül találkoztak?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ez most tűnt fel, hogy mintha a legtöbb kapcsolat a fenti módok valamelyikén születne. Nekem egész életemben az volt a normális, hogy számomra TOTÁL ismeretlen lányokkal jöttem össze. Akik megtetszettek és mondjuk megszólítottam őket az utcán, vagy a diszkóban, vagy a boltban, a buszon, a plázában vagy bárhol. Aztán ha tetszettem nekik, akkor számot cseréltünk, randiztunk, stb.


De most körbe nézve magam körül inkább azt látom, hogy a legtöbb kapcsolat valami összekötő kapoccsal jön létre.

Előtte osztálytársak voltak. Előtte munkatársak voltak. Közös ismerősökön keresztül ismerkedtek meg. Közös barátokon keresztül ismerkedtek meg. Az ismerősöm barátja mutatott be neki. A barátom ismerőse mutatott be neki.


Ez miért van így? Az emberek miért így ismerkednek?


2015. jan. 26. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én neten ismertem meg a páromat anno, nem volt közös ismerősünk sem.


Egyébként miért baj, ha sokan így ismerik meg a párjukat? Ő dolguk.

2015. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert ez a normális.. komoly kapcsolatra nem keresek párt magamnak egy szorakozo helyen se az interneten
2015. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg, mert így könnyebb összejönni valakivel, hiszen már úgyis ismerik akár évek óta is egymást. No meg kényelmesebb is. Amúgy én sosem szerettem az ilyet, nekem minden barátnőm abszolút ismeretlen volt a megismerkedésünk előtt...
2015. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem már mindkét variáció előfordult, hogy teljesen idegen, meg hogy valami más közeg összekötött minket. Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya is, de tuti recept nincs. A közös közeg már ad valami támpontot, közös témát, míg az idegeneknél ezt még végig kell járni. Azt se lehet találgatni, melyik lesz tartósabb. Talán közös közegből kialakult kapcsolatból nehezebb kilépni, ha megromlik. A szüleim teljesen idegenekként jöttek össze (bár szerintem ők elkapkodták, egy évet se vártak a házassággal, és rengeteg olyan probléma bukkant elő az évek során, amit egy megfelelően felépített ismeretséggel könnyebben tudnának orvosolni).
2015. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert ha ismerkedési szándékkal ismerkedsz, az csökkenti az esélyeidet. baráti társaságban meg elindul tudattalanul. Ezért hatékonyabb. Nem erőltetett.
2015. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1: Nem mondtam hogy baj. A miért sokkal inkább érdekelt.


2: Oké, felejtsük el az internetet és a szórakozóhelyeket! Beszéljünk csak nappali, nyilvános helyekről. Az utcáról, a buszról, a plázáról, a szupermarketről, a ruhaboltról vagy általában bármilyen programról, eseményről. Ezeken a helyeken is meg lehet ismerkedni valakivel.


3: Köszi, ez érdekes. Szóval lehet a kényelem miatt, mert nehezebb egy ismeretlent megszólítani. Milyen helyeken ismerkedtél meg a barátnőiddel?


4: Köszi!


5: Hogyhogy csökkenti az esélyeidet? Ha odamegyek egy lányhoz mondjuk az utcán, akinek a nézéséből látom hogy kölcsönösen tetszünk egymásnak esélyesen, akkor nála kisebb az esélyem?

2015. jan. 26. 12:28
 7/12 Panna_ ***** válasza:

és még mindig együtt vagy ezekkel az idegen lányokkal?

Azért jó a barátok által összehozott kapcsolat, mert vagy megismeritek már egymást jobban, mielőtt bármi is történne (nem egy tök idegen emberrel jössz össze, aki alapból máshogy viselkedik, ha randin vagy), vagy egy közös barát hoz össze titeket, mert szerinte nagyon jól találtok. És igen, ilyen sok szokott lenni és jobban is sülnek ki.

De az nem jelenti, hogy utcán nem tudsz szerelmet találni, de baráti társaságban könyebb

2015. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy exem volt olyan, akit már az előtt is ismertem, hogy összejöttünk volna, viszont a többit se netről vagy buszmegállóból szedtem össze. Inkább az az eset volt, hogy közös ismerős mutatott be minket egymásnak, a mostani párommal is ez van. Totál ismeretlenekként jöttünk össze így is. Szerintem amiket felsoroltál, azok közül csak a közös közeget leszámítva (osztálytárs, munkatárs) mindegyik ismeretlenekként kezdi. Van pár közös barát, végül egyszer úgy adódik, hogy két társaság, amiben az a néhány barát az összekötő kapocs, együtt megy sátorozni vagy kirándulni vagy ilyesmi. Lazán ismeretlenekként jönnek össze.
2015. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6: Igen, hiába tetszik esetleg valaki, ha az utcán szólít le, elhajtom, mert ki tudja miféle. Persze nem mindenki tesz így, ezzel tisztában vagyok. De az hogy egy ismerősöm ismerőse, az már jelent valami minimális garanciát arra hogy nem sorozatgyilkos :). Nekem minden kapcsolatom valahogy így alakult, hogy közös ismerősön keresztül ismerkedtünk meg, de mindegyik hamar randizássá alakult. Az valahogy fura ha úgy jönnek össze hogy előtte évekig ismerték egymást, mert felmerül a kérdés hogy akkor mi volt, semmi szikra, hogy lehet utána máshogy tekinteni a másikra, de mégis ismerek sok ilyen párt én is (volt osztálytársak akik érettségi után jöttek össze stb).
2015. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ha odamegyek egy lányhoz mondjuk az utcán, akinek a nézéséből látom hogy kölcsönösen tetszünk egymásnak esélyesen, akkor nála kisebb az esélyem?"


Lehetséges. Létezik bennünk valami ami miatt esetleg rögtön visszautasítjuk a férfit akkor is ha tetszik. Elég ha kicsit bizonytalan és azt gondoljuk: oké, helyes jól néz ki, de tutyimutyi. Ezen kívül valaki, akit soha életünkben nem láttunk lehet olyan, mint egy támadás. Ki ez mit akar, dehátnemisismerem.. piros csengő. Ilyenkor egy pillanat alatt kell dönteni és nincs meggondolási lehetőség. Társaságban az is előfordulhat, hogy uuuristen de hülye f... és aztán belőle lesz az imádott nagy Ő. Utcán ilyen nincs.

A férfiak félnek a visszautasítástól, így kevésszer próbálkoznak utcán, boltban és azt is rosszul így inkább hanyagolják ezt a módszert.

Neked ez megy jól, azért alkalmazod ezt.

2015. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!