Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jogos lenne ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos lenne ha ezt felvetném a páromnak?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy én már nagyon régóta vágyom egy adott fajtájú kutyára, a barátom (együtt lakunk) is benne lenne ebben, de ő kocsit akar venni és ha rajta múlik, akkor nem lesz addig kutya, amíg nem lesz autó, mert a fajta amit kinéztünk az egy elég drága és ritka fajta (egy 5 kilós kutyáról lenne szó)... Én ezt nem tartom fairnek, mert én se vezetni nem tudok, de ő még munkába se tudna engem vinni, se hazahozni, tehát 99% az ő "haszna" a kocsi, én meg buszozhatok továbbra is... Úgyhogy arra gondoltam, hogy mivel a fizetésünk egy adott %-át a közösbe tesszük, a többi pedig "zsebpénz", ezért ő tegye félre a zsebpénzét kocsira, én meg a sajátomat a kutyára. És akkor nincs ebből az, hogy "de előbb kocsit veszünk és csak utána kutyát", hanem akinek amire telik, azt megveszi és pont. Jogos ez a kérésem? Vagy megsérteném ezzel a párom?
2015. jan. 26. 21:12
1 2 3
 11/23 opened paradise ***** válasza:
Milyen fajta?
2015. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
27%

Na hát ha nekem még csak elméleti síkon is felvetné a drágaság hogy neki kellene egy 500ezer forintos kutya attól a perctől kezdve nem kutyára kellene gyűjtögetnie a kis "zsebpénzét" hanem

1: ügyvédre (a váláshoz)

2: szájsebészre (az elvesztett fogak pótlására)

2015. jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nooname, teljesen megértem a te álláspontodat is. Nyilván még nem volt olyan háziállatod, amivel szorosabb kapcsolatod lett volna azon kívül, hogy döglött, evett meg szart (szintén bocsánat). Az ilyen embernek nyilván nagyobb érték egy autó. Ez rendben is van. De miért kell leszólni azt, aki többre tart egy élőlényt egy tárgynál?
2015. jan. 26. 21:33
 14/23 A kérdező kommentje:
12. Miért is? Ha a "drágaságod" egy adott fajtájú kutyára vágyik, amit igen, meg kell fizetni, akkor már kivered a fogát? Mégis milyen jogon?
2015. jan. 26. 21:36
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező. Hát azért hogy munkát adjak az ügyvédemnek nehogy éhezzen szegény meg tudjon venni magának 500ezres kutyát meg 800ezres papagájt meg ne felejtsük ki a 2,5milliós brazil pajzstetvet se a sorból.

12 voltam

2015. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Esetleg nem tudtok megalkudni egy másfajta - olcsóbb árkategóriába tartozó - kutyában?

Nálunk is ez volt a felállás, mint nálatok. Én alapvetően cicapárti voltam, de a párom kutyás. Nem tetszett túl sok fajta, de mivel azt is nézni kellett, hogy panelban lakunk és emiatt viszonylag kisebb testű kutyus jöhetett csak szóba, úgy igen gyorsan leszűkült a kör: konkrétan nekem csak egy adott fajta tetszett (pomerániai törpespicc), de mikor megláttuk, mennyiért adnak egy kölyköt... :D Hát, fogalmazzunk úgy, hogy muszáj volt engednem egy kicsit. :)

Végül német középspiccünk lett, 2 számmal nagyobb, de ugyanannyival olcsóbb is. Így mindenki jól járt, lett olyan kutyánk, ami mindkettőnknek tetszett, nem került bele egy egész vagyonba, és most februárban tervezzük megvenni az autót neki. :)


Ez nem lenne megoldás?

2015. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
De most miért van mindenki a kutya árára kiakadva? Tévére, Xboxra, Iphonera, Ipadra, 2-3 számítógépre lehet szórni a pénzt, de egy kutyára, aki 15 évig társa lesz az embernek, arra nem? :D Egyébként se térjünk már el a kérdéstől.
2015. jan. 26. 21:49
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Na jó akkor maradjunk a kérdésnél. A válasz NEM. Nem jogos. Előbb azt kell megvenni amit a pasi akar legyen az kocsi, kamion, traktor, markoló, dózer, hatalmas terepjáró, nagy tv, telefon vagy akármi. Aztán majd kimegy a pasi a helyi menhelyre és hoz neked egy kóbor kutyát 100ft ért azt is lehet szeretni és UGYANÚGY 15 évig a "társad lesz". Nem kell fölösleges marhaságokra szórni a pénzt.

12. voltam

2015. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Ja igen hallom a kérdést ami megfogalmazódott a fejedben és a válaszom IGEN valóban ilyen bunkó vagyok.

Ha nem lennék akkor most elnézést kérnék mert nem tűrném hogy egy magát értelmesnek gondoló nő aki a barátnőm/feleségem (mindegy) elköltsön egy ilyen értelmetlen dologra ennyi pénzt aminek volna helye úgy is hogy legyen a mindennapi életben is HASZNA.

12.voltam

2015. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ne térjünk el igazad van.

Nevelés kérdése? Miért nem lehet egy pár ezer forintos kutyát jól nevelni?

,,Nyilván még nem volt olyan háziállatod, amivel szorosabb kapcsolatod lett volna azon kívül, hogy döglött, evett meg szart (szintén bocsánat)'' ezt úgy írod le mintha neked olyan kapcsolatod lett volna állatokkal. Komolyan ki vagy te Dr. Dolittle? Nyílván egy gazdag városi vagy akinek a ,,kapcsolata'' az állattal annyiban merül ki hogy eteted, babusgatod amíg kicsit meg elviszed sétálni. Fogadni merek hogy fele annyit nem leszel az összes kutyáddal mint amennyit én voltam eddig a mieinkel.

Ja, bocs még én kérek elnézést. 1-1,5 millióért már kocsit kapsz hát persze mi is lenne a fontos? A kutya az nagyon fontos 500e-ért. Majd ha eltörik a kezed, vagy a lábad milyen jó lesz a kórházba busszal menni esetleg onnan hazajönni azzal nem? Esetleg nyaralni is milyen jó lenne elmenni busszal.

Tudod az embereknek van racionális rangsoruk amiben általában az foglal előkelőbb pozíciót amire tényleg szükség van és még hasznot is termelhet.

Pasid helyében lennék nem kicsit tettelek volna helyre. Sajnos nem mindenki engedhet meg magának ilyen hülyeségeket.

Arról pedig hogy nem tanultál meg vezetni csak te tehetsz.

Az igazság annyi hogy te is mint a városi gyermektelen nők (ált) babusgatni akarsz valamit, csak veled elszaladt a ló nem kicsit.

2015. jan. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!