Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan reagálnátok, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagálnátok, ha a párotok nem akarna odaköltözni hozzátok (szülők is otthon laknak! )?

Figyelt kérdés

A barátom a szüleivel lakik, ahol ráadásul az apuja műszakosan dolgozik, szóval ha éjszakás akkor délelőtt semmi zaj nem lehet stb.

Anyuja meg mindent áttúr (sajnos, és megkérdezi hogy mit miért csinál az ember, ha veszünk valamit egyből megjegyzi hogy van rá pénz... stb.)

Én a másik városban lakom, panelban a szüleimmel (anyós ezért is beszól, hogy nem bírom a hideget, de abba nőttem fel félig könyörgöm nem tehetek róla!) és a két város/falu közötti helyen kaptam munkát.

A barátom egyből mondta hogy majd akkor tőlük járok, költözzek oda. De nem szeretnék. Ráadásul ő fizet otthon havi 50et. Ennyiből (sőt felezve kevesebből) simán ki lehet venni egy albérletet mondjuk abba a városba ahol én lakom, mert ott vannak és ő is a kettő közti faluban dolgozik szóval a táv ugyanaz, ráadásul a melóhelye fizeti a bejárást akárhonnan (van aki 70km-ről megy náluk).

Valahogy nem akarok odaköltözni, mert akkor én nem vagyok otthon, nem érezném annak. Nem haza megyek, hanem hozzájuk, remélem értitek.


Ráadásul szeretek főzni, egészségesen enni, anyós ezt nem igazán érti meg. Ha már lesz fizetésem, akkor magam szeretnék gazdálkodni, azt enni amihez épp kedvem van, azt csinálni, annyit fürdeni stb.

Ha már költözés akkor ketten és külön.

Szerintetek ha ezt így elmondom neki, megért? Reális a gondom?


2015. jan. 29. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, én sem költöznék oda. Párodnak meséld el, hogy ideje felnőnie és béreljetek ki együtt egy lakást.
2015. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg fogja érteni. :) Logikusak az érveid.
2015. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Teljesen reális a gondod. Abból soha nem származik semmi jó, ha az ember a szülőknél lakik, ezt tapasztalatból mondom. Mindenkinek jobb külön. Ez a mondás nagyon is igaz, sajnos nagyon kevés az olyan kivétel, ahol működik az, ha több generáció lakik együtt. Ahhoz, hogy a szülőkkel való együttélés működjön, a szülőknek nagyon megértőnek kell lenniük és be kell látniuk, hogy attól, hogy a fia/lánya és annak párja ott lakik még nem jelenti azt, hogy bele kell szólniuk az életükbe. Ez sajnos nagyon ritka, bár biztosan vannak kivételek. Pláne sőt, ha még nem is laktok együtt és máris beleszólnak dolgokba, akkor hidd el, ez akkor sem lesz jobb, ha odaköltöztök. Sok szerencsét!
2015. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hú, reméltem hogy nem szedtek szét és jól látom :)


Sajnos nálunk nincs megértés részükről, ráadásul mindig el kell mondani hova megyünk mikor jövünk.. 20onévesen hadd ne kelljen már.


Illetve a napirend, nehezen alkalmazkodom sajnos, otthon ezt anyuék tudják :D de nincs is gond mert beosztottuk, ők nem fognak, mert mindig áll ezen a bál.

Én azt mondtam magamba: ha így akarnék élni, akkor visszamegyek a fősulira és koliba megyek. Akkor egy dolog miatt (jelen esetben a barátom miatt és a tanulás miatt) kell elviselnem másokat.


Anyuja megszabja a lefekvést, mert hogy reggel nem fog tudni a fia felkelni, amit persze a fia nem tart be mert miért tenné?! (szeret lustizni, azért alszik vissza 10percet reggel nem azért mert fáradt és nem akar menni)

2015. jan. 29. 10:49
 5/13 anonim ***** válasza:
20 éves kor felett meg akarják neki szabni mikor feküdjön le aludni??? Nehogy odaköltözz. Jól látod a helyzetet, vegyetek ki közösen albérletet. Ha a barátod nem akar menni, akkor maradjon csak otthon, és viselje el a dolgokat.
2015. jan. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kizárt, soha többet nem vagyok alkalmazkodni máshoz, elég volt a hat év az idi.ta mostohámékkal.

Pont, mint a barátod anyja; nem normális ennyire fogni a másikat.


Azért a barátod is jófej, nemhogy: drágám, költözzünk össze, helyette: gyere ide lakni.


Bár leendő anyósod úgysem fogja elengedni a pici fiát, szóval... de tök megértelek, nem is értem, ez hogy jutott eszébe.

2015. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A hétvégén leülünk beszélni, mert elmondtam a barátomnak hogy anyuja mindig nekem mondja a dolgokat, mert amúgy neki mint kiderült ezeket nem említi! Mármint pl hogy biztos azért nem tud felkelni mert fáradt és nem fekszünk le időben. Ebben úgy érezni hogy szerinte miattam nem fekszünk le időben. Meg hogy nekem panaszkodik hogy nem elég a pénz amit ad, hogy miatta van elcseszve az életük (ez szerintem nagyon csúnya dolog!! főleg hogy ő amikor elköltöztek a fővárosból még csak 8 volt, nem ő akarta, de könnyebb ráfogni).
2015. jan. 30. 12:26
 8/13 A kérdező kommentje:
Most készül őt kiosztani, nagyon mérges lett rá.
2015. jan. 30. 12:33
 9/13 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki, de ő nem akar albérletet, mert hogy az ablakon kidobott pénz (mert amit az anyjáéknak ad az nem??!) és hogy inkább lakjunk náluk (az én szüleim tervezik az elköltözést (persze megvárják hogy én mit lépek)) és pár évig(!!) gyűjtsünk házra.

10 milliókat, mert kb annyi egy ház, nem lehet pár év alatt, főleg nem úgy hogy nekik is ad, mert anyós panaszkodik nekem hogy abból a pénzből amit ad csak a rezsit tudja kifizetni (szerintem a hozzájárulás hogy fogyaszt, nem azt jelenti hogy neki kell az egészet állnia.. főleg hogy anyuja van otthon egész nap, ilyenkor van ideje túrkálni stb)

2015. febr. 3. 23:06
 10/13 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok, lett valami változás?
2015. febr. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!