Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen embert akarnak nevelni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen embert akarnak nevelni a szülők egy olyan emberből, akivel folyamatosan durva módszerekkel éreztetik, hogy amíg otthon van, ő egy senki?

Figyelt kérdés

Ha kulturáltan bele szeretne szólni akármilyen teljesen hétköznapi családi beszélgetésbe, vitába, döntéshozatalba, vagy véleményt szeretne alkotni mindennapos dolgokról, azonnal letorkolják, hogy "kuss legyen", "takony vagy még", "ne pofázz bele", "neked ebben a házban kuss van" stb.


Folyton ezt a megvetést, lenézést kapja. Bármiről is legyen szó, abban nem tud érvényesülést szerezni. Bármit mond, megjegyez, azonnal leállítják, hogy ő csak lapítson, kussoljon, és ne avatkozzon bele a felnőttek dolgába. Úgy érzi, hogy kisgyerekként kezelik, elnyomják, nem hagyják érvényesülni, s nem veszik emberszámba. De ha például valamit rosszul tudnak a családtagok, és ő kijavítja őket, azonnal felülbírálják, leugatják. Soha semmiről nem mondhat semmit, nem szólhat bele semmibe, s gyakorlatilag teljesen kirekesztettnek érzi magát a családon belüli folyamatokból. (Egy 24 éves srácról, a páromról van szó.)


2014. jún. 9. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ennyiből az jön le, hogy komoly probléma is lehet a szülőkkel. Hosszú távon tönkreteheti a gyereket, akivel így foglalkoznak, egyszerűen lerombolják az önérzetét.

Ha 24 éves, megteheti hogy keres munkát, és elmegy otthonról. Én azt tenném.

2014. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom de nalam is ugyanez van annyi hogy en 19 eves vagyok
2014. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sajna ogrék az ősei

meneküljön onnan ahogy lehet

te tartsd benne a lelket

2014. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én a helyében amikor csak lehet nem lennék otthon
2014. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Velem is ezt csinálták. Annyit értek el vele, hogy 4 öngyilkossági kísérleten vagyok túl, több éve gyógyszert szedek, tele vagyok komplexusokkal és ha nincs valaki mellettem aki támogat, a leghétköznapibb döntéseket sem vagyok képes meghozni egyedül. 29 évesen tudtam elmenni otthonról, a párom segített, ő értette meg velem, hogy nem a mérgező, szenny családom az etalon, és nem ők mondják meg hogy én milyen ember vagyok. Most ott tartok, ahol egy normális 20 éves nőnek kéne, és tudom hogy sosem leszek boldog vagy elégedett, mert amit elszalasztottam a családom miatt, azt sosem kapom már meg. Apámék pedig adjanak hálát az égnek azért, hogy elnyomott lelki toprongy lettem, nem agresszív elmebeteg, mert akkor már 10 éve kibeleztem volna az egész kompániát, az ilyen ember nem érdemel mást.
2014. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nálam a mai eset verte ki a biztosítékot, amin már teljesen kiakadtam:


A felfázásról volt szó az ebéd utáni kávézás, teázás alkalmával. A szülők váltig állították, hogy felfázni talpról lehet, majd a párom közbeszólt, hogy ez nem így van, mivel baktériumok jutnak bizonyos helyekre, s emiatt történik a fertőzés. Aztán a szemem láttára röhögték ki, gúnyolódtak rajta. Eddig a párom csak néhány esetet mesélt, de nem nagyon akartam elhinni neki, hogy a szülei állandóan szekálják mindennel, de most meggyőzött ez az eset.


És valójában minden ilyen apróságba belekötnek, leugatják érte stb. Teljesen ki vagyok akadva. Mi célja van a szülőknek ezzel a borzalmas magatartással, neveléssel?

2014. jún. 9. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:
tipikus ostoba primitív falusi tahónak vagy városi prolinak tűnnek leírás alapján. nem szabad velük foglalkozni.
2014. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nahh én is így nőttem fel, csak nálam anyám meghallgat apám meg levegőnek néz és a fent leírtak szerint viselkedik. Amit sikerült elérnie eddig, az az hogy nem igazán fogalmazok meg véleményt SEMMIRŐL, mert úgyis hülyeségeket beszélek alapon. Konkrétan szó szerint belepirulok ha a véleményemet kérdezik!! Apam sokszor nem is a szemembe mondja azt amit nekem címez, hanem megvárja amíg hárman leszünk egy helyiségben, és a harmadik személynek (tobbnyire anyám) mondja el mindazt amit nekem szán, én meg ott integetek majdnem, hogy hello, esteleg rám is nézhetne?!? Nem tudom mi a baja... Már nem élek otthon, de görcsbe rándul a gyomrom ha haza kell mennem..
2014. jún. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!