Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Társfüggő vagyok, mit tegyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társfüggő vagyok, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Az alapján választottam egyetemet, hogy barátom hova jelentkezik. Na jó, csak félig, tudtam hogy informatikát akarok tanulni, és tetszett is ez az egyetem, de azért lett végleges a döntés, mert ő ide jelentkezett. Persze rájöttem hogy hiba volt, kiszórtak. Most dolgoznom kell, amivel önmagában nincs bajom, de akkor nem lehetek a barátommal napközben, és ezért legszívesebben sírnék... Mindig vele akarok lenni, minden nap, nem akarok elmenni a családommal nyaralni, nem akarok velük lenni karácsonykor. Sose volt velük jó viszonyom, sose voltam velük olyan nagyon szívesen, de most egyáltalán nem. A világom csak a páromból áll. Nem akarok tőle külön lenni soha.

Tisztában vagyok vele, hogy ez beteges, nem is erőltetem rá. Tudja, hogy szívesen vagyok vele sokat, de azt nem, hogy ilyen durva a helyzet. Nem akarom, hogy őrültnek lásson és emiatt veszítsem el.

Hogy szokjak le erről?


2015. jan. 30. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez van.
2015. jan. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A dohányosoknak ott a niquitin,lehet,hogy neked is kitalálnak valamit :)
2015. jan. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy teszel magadért. Folyamatosan. A családod már nem kell.. a leírásod alapján nem a fiú miatt. Egyrészről megpróbálhatod rendbe szedni a családi kapcsolataidat. Megnézni mi a gond és a magad részére eső részt javítani. (Nekem pl. meg akarták szabni mit csinálhatok és mit nem. Eljött az idő, amikor anyám rákezdett én meg felálltam és otthagytam. Ahányszor kezdte megcsináltam. Ő unt bele.) A legnehezebb a családdal megoldani a gondokat, mivel azok már tizen év óta megkövült állapotok. Viszont ha sikerül annál nagyobb öröm.


Kialakítasz magadnak egy életet. Eltervezed meddig csinálod ezt a munkát, tovább tudsz-e lépni jobb helyre, folytatod-e a tanulást és ha igen hol. Alakíts ki új emberi kapcsolatokat. Barátnők, haverok, a párod haveri körében lévő csajok. Sportolj valamit, járj el valamilyen tanfolyamra, stb. Élj saját életet amennyire tudsz.. és szép lassan eljön az az idő amikor nem fogsz ennyire ragaszkodni hozzá.

A társfüggés taszító. Akinek van saját élete az vonzó a másiknak is.

Nem könnyű, tudom, mert én meg társfüggő nem, de itthonülős vagyok. Viszont ha tényleg szeretnél változni megtalálod a módját.

2015. jan. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi rossz. Nem szeret a családod, de szeretetre vágysz amit a párod viszont megad. Mond el neki. Tegyél meg mindent, hogy életed végéig együtt maradjatok. A munkád során arra koncentálj, hogy azzal a közös jövőtöket építed.
2015. jan. 31. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!