Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mivel lehet ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mivel lehet ezt az embert megleckéztetni?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, és 2 és fél éve élünk együtt ,és másfél éves gyerekünk van.

Úgy érzem hogy nem tudom a férjem érdeklődését felkelteni.

Egész nap csak morog, saját magával van elfoglalva, nincs benne felelősség érzete a gyereke iránt.

Nem figyel ránk. Kezd ápolatlanná válni.

Állandóan vagy aludna vagy filmet nézne vagy internetezne.

Mint aki menekül valami elől.

Jahh és már lassan mindennapossá vélt a sör fogyasztása.

Nem nagy mennyiségben de zavaró az a napi 2-3 üveg sör is, amikor bűzlik utána a szoba.

ő letud annyival hogy odahív hogy adjon egy szájra puszit.

Olyan üres a tekintete, olyan unott az arca.

Ha megkérem szépen hogy valamit segítsen nekem akkor kerek perec megmondja hogy nincsen kedve, ő nem csinál semmit közben sóhajtozik, jajgat, felgmázik.

Ha veszekedve mondom neki akkor meg lesz egy nagy vita...

Úgy érzem hogy ő itthon semmit nem akar tenni sem a családért sem senkiért ő pihenni jár csak haza.

Szex is nagyon ritka.

Viszont ha én is olyan közömbösen viselkedek vele mint ő velem akkor meg bújik ölelget.

De az már nem olyan, úgy érzem ez kicsikart szeretgetés.

Ilyenkor érzi hogy nagy baj van és kis szeretgetéssel azt hiszi meg van oldva minden.

Fogalmam sincsen hogy napi hány percet tölthetek a közelében hogy ne is idegesítsem.

Tegnap rájöttem hogy rá nem lehet számítani semmiben, beteg vagyok és le szerettem volna feküdni aludni egyet 1 órát, erre fő befeküdt mellém és kifele fordult és megmondta hogy most ő alszik, és aludt is.

Én meg továbbra is lehettem a gyerekünkkel betegen 1 órát nem engedett nekem.

Ő tipikus főnöknek érzi magát, mert mindent amit kér én megteszem neki.

De ha nem tenném akkor meg az lenne hogy én lusta vagyok semmire való , mert én feleség vagyok és én azért vagyok hogy őt kiszolgáljam.

Én nem dolgozok munkahelyen ezért nekem a gyereknevelés, takarítás , főzés, és férj kiszolgálása az én feladatom, ő meg a pénzkereső.

Nem tudom hogy az ilyen embert hogyan lehetne megleckéztetni.

Nagyon el van szállva magától, és azt hiszi megtehet mindent.

Szóval ne írjatok olyat hogy hagyjam el mert szeretem helyre akarom hozni ezt a házasságot.

Csak meg akarom leckéztetni.

Akarom hogy hiányozzak neki egy kicsit.

De sajnos nem hajlandó külön aludni, mert a tv, a számítógép a hálószobában van.

És ő azon alszik el.

Én nem mehetek ki a gyerekkel aludni, a gyereknek benn van a helye.

A férjem meg nem marad meg a gyerekkel, éjjel nem kel föl hozzá főleg mikor másnap dolgozik.

Tippek?



2015. jan. 30. 09:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ahelyett hogy megprobalnad megleckeztetni, inkabb kerdezz ra, hogy mi bantja.
2015. jan. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha másfél éves a gyerek, akkor még nem volt 1 éves sem a kapcsolat, amikor megcsináltátok. Nem volt kicsit korai?

Nem leckéztetni kell első sorban, hanem le kéne tudni vele ülni, és elbeszélgetni.

2015. jan. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Beszélgess el vele komoly hangnemben, ,mondd el neki hogy a gyereket közösen vállaltátok, segítenie kell neked, ez így nem fog menni. Fontos hogy érezze, komolyan mondod. Nem szabad hagyni hogy elkanászodjon, később nehezebb lesz változtatni a kialakult rossz szokásain. Hány évesek vagytok?
2015. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Milyennek ismereted ugyanezt a férfit, amikor hozzámentél feleségül, és közös gyereket vállaltál vele?
2015. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Munkahelyi gondok miatt is befásulhat az ember
2015. jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Beszelgessetek errol es minden masrol. Kerdezz, de ne vallass!

Ez kozos problema, amit egyutt kell megoldanotok.

2015. jan. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is avval kezdeném, hogy ez a megleckéztetés hozzáállás elég gyerekes...nem gondolom, hogy kizárólag a férjed tehet mindenről...mindennek oka van,meg kell beszélni!!!

Egy kapcsolat idővel változik, fejlődik, kérdés milyen irányba. Nem túl régóta voltatok együtt amikor a baba jött....közös döntés volt vagy csak úgy összejött? Egy csomó házasság azért köttetik, mert jön a baba és nincs időtök igazán megismerni egymást....ezért is lesz belőle később válás. Nem minden férfi fogja fel, hogy mekkora változást jelent az eddigi életében egy baba érkezése....csak később döbben rá, hogy nem ezt akarta és nem akar beállni a sorba a gyerek után!!!

Nem akarom a felelősséget az Anyákra hárítani, de többségük (tisztelet a kivételnek) ilyenkor megszűnik Nőnek lenni, szinte kifordulnak magukból és kizárólag a gyerekkel foglalkoznak,mindent a gyereknevelésnek rendelnek alá.

A férjed milyen munkakörben dolgozik? Fizikai munkás? Milyen stressz éri munka közben?

Bevallom őszintén, mi azért nem vállaltunk még gyereket, mert a munkaköröm mellett egyszerűen semmit nem tudnék vele foglalkozni, és ennek így nem látom túl sok értelmét. Gyakran olyan fáradtan érek haza, hogy enni sincs erőm, nyugalomra, csendre,pihenésre vágyom és egy Nőre, akihez odabújhatok lazítani, feltöltődni. Ha nem tudok eleget pihenni kikészülök és abból mindig veszekedés lesz..szerencsére a párom elfogadta ezt. Tudja már mikor lehet kezdeményezni és akkor bedobja magát ezerrel...imádom. :)

Tudom, hogy idővel változtatnom kell, keresem is a lehetőséget, de azzal sem szeretnék szembesülni, ha megszületik a baba és egy kereset kiesik, hogy folyton nélkülöznünk kelljen.Ez is agyonvághat egy kapcsolatot!!!

Ami az elalvást illeti....ez egy rossz szokás, hogy a hálószoba az internetről és a TV-ről szól. Nem kell oda semmi más csak egy ágy megy egy lámpa. Annak sem vagyok híve, hogy a gyerek folyton a szülői ágyban aludjon el,mert ez ellaposítja a kapcsolatotokat. Egyszerűen nem tudtok egymással foglalkozni és úgy gondolom Nálatok is ezzel lehet a baj....szex nélkül egy kapcsolat nem bírja sokáig!!! Minél hamarabb szoktassátok rá a kicsit az egyedül alvásra és ha megoldható vonjátok be a nagyszülőket is, hogy egy kis időt kapjatok egymásra!!!

37F

2015. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Tipp? Tipli. Tudom, hogy nem ezt a választ várod, de nem nagyon van más.

Szerintem mikor összejöttetek nem ismerted jól a pasit és nem is volt időtök kiismerni egymást már csak a rózsaszín köd miatt sem.

Vannak férfiak akiket otthon úgy neveltek, hogy mindent megkaptak és azt hiszik, a nő arra van, hogy kiszolgálja őket akkor is ha annak van fizetése és dolgozik. Ha meg "csak" gyereket nevel akkor pláne. Ezek között is van olyan aki legalább normális fizetést ad haza és engedi, hogy a nő is pihenjen néha, meg szervez közös programokat és tudja, hogy a család összetartása is fontos dolog. És van az a fajta, aki azért van egy kapcsolatban, hogy érzelmileg gyerek maradhasson. Valószínűsítem, hogy a párod ilyen ember. Nem lehet helyrehozni a dolgot. Ugyanis vérig sértetted azzal, hogy szültél egy gyereket aki kirúg(hat)ta (volna) őt a gyerek szerepéből. Elhagyni nem mer, mert akkor hátha ő lesz mások szemében is a hibás, hogy ilyen kicsi gyerekkel elhagyott, vagy mert még mindig kényelmes neki, hiszen mindent megcsinálsz ő meg játszhatja a mártírt.. no meg Te is játszhatod és "megleckéztetheted" és így gyerekesen elvagytok.


Szedd össze a józan eszedet, a felnőtt énedet és gondolkodj el, hogy valóban kell-e ez Neked. Ha igen, fogadd el, hogy két gyereked van és igyekezz az igazit felnőtté nevelni (bár ilyen példa mellett ez szinte lehetetlen) Ha ezt választod ne nyafogj. Ha nem, akkor meg mielőbb munka, önálló élet és ne engedd, hogy kedvességgel levegyen a lábadról.

2015. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"8" reagálva.......

Ne haragudj, de ez a feminista gondolkodásmód nem vezet sehová!!! Egy férfit mindig az igényei vezérlik, és bármilyen fura is sokkal egyszerűbb bánni vele,mint egy gyerekkel. Ha egy férfi gyerekesen viselkedik annak többnyire az az oka, hogy elkapatták és nem tudja értékelni azt, amit érte tesznek....de amit elvettek Tőle azért fel fogja emelni a szavát. Lássuk már be, hogy az ösztöneink vezérelnek max tudatosan elnyomjuk azt egy ideig.Egy pici gyerek mellett egyszerűen hozzászokik az ember, hogy napi rutinokat végez, megszervezi az egész napját az utolsó percig és azt hajtja végre nap mint nap.

Komolyan azt hiszed, hogy a gyereknevelés a legstresszesebb munkakör az életben? Ha igen akkor nagyon szűk látókörű vagy. Nagyon szívesen elmesélném Neked egy mentős barátom munkanapját, ott nem az a legnagyobb probléma hogy a gyerek fogzik vagy nem aludt rendesen!!!

Szóval ha lehet ne mondjál véleményt senkiről mindaddig, amíg nem ismered a körülményeket.

37F

2015. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9. idézlek: „Szóval ha lehet ne mondjál véleményt senkiről mindaddig, amíg nem ismered a körülményeket.”

Köszönöm a jótanácsot. Persze, hogy nem haragszom... Miért tenném? Azért, mert nem tartod be a saját jótanácsodat? :D

Tudod, én már túljutottam azon, hogy idegen emberek nem kért véleményén idegesítsem magam.


Hallottad már, hogy Ne ítélj, hogy ne ítéltess?


Ha jól emlékszem valahogy úgy kezdődik Karinthy egyik leghosszabb regénye, hogy valaki megítélte. Szerinte erre két dolgot lehet tenni. Nem válaszolni, vagy a lehető legjobban leírni miért nem volt igaza az illetőnek. A lehető legjobbtól eltekintek, szóval csak összegezve:


Gondolom, tudod, hogy hány gyereket neveltem/nevelek. Ügyi vagy.. vagy jó a jósgömböd :D


Egyrészről a párom 24/48-ban dolgozik, képes a buszon kapaszkodva állva elaludni. DE mikor hazajön örül nekem, amit minimum egy mosollyal jelez. Akkor is ha csak ledől az ágyba. És ha én úgy jövök haza este 10-kor, hogy 12 órát dolgoztam és az a kérésem, hogy mire hazaérek csinálja meg az ágyat nekem és bocs, de nincs kedvem beszélgetni akkor megérti. Amikor van egy kis időnk törődünk egymással és nem sört iszunk egymagunkban. És ha neten csak úgy agyzsibbasztónak csinálunk valami gondolkodást nem nagyon igénylőt akkor közben beszélgetünk, kávézgatunk a másikkal. Ha flegma –ami bizony előfordul, hiszen nemcsak fizikailag, de mentálisan is elfárad - akkor nemsokára odajön és kedveskedik vagy azt mondja, bocs, fáradt vagyok, amire én egy megértő mosollyal, egy arcon simítással válaszolok.


Ezen kívül végignéztem a barátnőmet ahogy egy gyerekkorú férfinak mondott valaki mellett éli az életét és ugyanúgy szenvedett mint a kérdező. Amikor végre összepakolt és elköltözött külön felírják neki azt a készítményt, amitől hízhat hogy ne úgy nézzen ki mint egy csontváz. Mosott-főzött-takarított-gyereket ellátott, háromnak kétfélét főzött, majd hazajött a pasija és közölte, hogy nem főzött, mert nincs az ő kedvence. Pénze volt elég, ennek ellenére a barátnőm fizujából turis ruhát hordtak a gyerekek. Magának minden reggel elment kakaót meg péksütit venni a kocsiján, a gyereknek valahogy sose tudott hozni semmi. Csak látványos Karácsonyi játékot, amiről természetesen kép készült a facebookra. Elmondom, hogy most, öt év múlva is a gyereket levélben izélgeti, hogy anyád egy k* és még mindig jelentgeti fel a gyámhatóságnál.


Hát.. azt hiszem van mitől „feministának” lenni. Amennyiben ez a szó azt jelenti, hogy ne hagyd eltaposni magadat, állj ki magadért, tudj akár egyedül is élni, de ha van párod akkor tegyél azért, hogy jó legyen a kapcsolatotok, próbáld megérteni a másik nyügeit, csiszolódjatok, hallgassátok meg a másikat és próbáljátok megérteni, alkalmazkodjatok abban amiben ez nem ellentétes a saját elképzeléssel és nem lealázó. Ugyanakkor ne legyetek csicskák, akik hagyják magukat napi szinten alázni. Fejlesszétek magatokat, változzatok úgy, hogy minél jobb legyen az életetek. Várjátok el a tiszteletet és adjátok is meg. Kölcsönösen. Ha ez a feminizmus akkor szívesen vagyok feminista. :)

2015. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!