Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a barátnőmnek erős menstruá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátnőmnek erős menstruációs vérzése van már több mind egy hete, akkor mit tudok vele csinálni, amikor rajtam vezeti le a dühét?

Figyelt kérdés

Ez nyári kánikula idején hatványozottan igaz.


Az a helyzet én magam is instabil lelkiállapotú ember vagyok, két évvel ezelőtt egy nyarat bent feküdtem a pszichiátrián generalizált szorongás diagnózissal.


És nem akarom, hogy olyat tegyek amit később nagyon megbánok.


Már a kérdés pillanatban szánalmasnak érzem magam, mert mint férfi félek az ilyen agresszív megnyilvánulástól (verbális támadás, önbizalom rombolása)


Úgy érzem rászolgáltam arra, hogy nem érdemlem meg, hogy parkapcsolatom legyen.


33/F



2015. febr. 5. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
keresd a belső pszihológust : ingyen van és csak gondolkozz miközben gondolkodtató zenét halgatsz. én azért nem megyek pszihiátria mert én értelmes intelligens ember vagyok aki tudja hogy változzon meg.
2015. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Több mint egy hete erős vérzés?? Akkor küldd el/vidd el nőgyógyászhoz.

Amúgy meg mit lehet tenni, sztem hagyd rá a hisztit, majd lenyugszik.

2015. febr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Magadat kell először rendbe tenned. Instabil vagy, a kérdésedből is átjön, ha nem írtad volna bele a generalizált szorongást. Mivel ilyen állapot állandósult nálad, eleve ingerlékenyebb vagy, felfújva, felnagyítva érzed a barátnőd húzásait is. Persze, ő is moderálhatná magát, ha tudja, hogy te nem állsz a helyzet magaslatán.

Inkább menj ki, ha felcsesz, de ne üsd meg. Törj el egy kanalat, de ne bántsd. A sérült énképre vall az is, hogy nem érdemled meg szerinted a párkapcsolatot. Mindenki megérdemli, ki így-ki úgy.

Kordában kell tartanod az állapotodat, szakember segítségével, és a barátnődnek pedig tudatosítanod kell az agyában, hogy vagy ő is alkalmazkodik hozzád, vagy ennek ennyi volt.

2015. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát egyrészt megértem, hogy érzel, másrészt megpróbálom nőként kicsit vázolni neked, min megyünk keresztül ilyenkor. Az a helyzet, hogy én még egész jól jártam, viszonylag tűrhetően viselem, de a menstruáció előtti pár nap nekem is nagyon rossz.


Rettenetesen csúnyának érzem magam (amúgy tisztában vagyok vele, hogy egy átlagos vagy inkább csinosabb, karcsú, kedves arcú nő vagyok), de tényleg. Belenézek a tükörbe, és egy ragyás vízilovat látok, és hiába tudom, hogy semmiben nem nézek ki máshogy, mint egy hete vagy mint egy hét múlva fogok...


Elönt az ingerültség. Mindaz, amire máskor legyintek, halálosan tud idegesíteni: egy széthagyott zokni vagy útba rakott táska is.


Úgy érzem, senki nem szeret és én sem szeretek senkit. Főleg azt nem, akit néznem kell épp. Bezzeg ha a párom épp távol van, akkor meg a párnámat rágom és bőgök utána.


Szóval ilyenkor az ember lányának az önbizalma és a hangulata erősen a nulla felé tart. Én egy dolgot tudok kezdeni ezekkel, hogy a páromat lehető legkevésbé kínzom vele. Tudatosítom az első tünetekkor, hogy ez bizony csak a havi lesz. És onnantól kezdve iszonyatosan figyelek, mit mondok, hogyan. Általában szólok is neki, hogy ne vegye komolyan a nyavajgásaimat a tükör előtt. Ő meg igyekszik belém önbizalmat önteni, ami rendszerint sikerül is valamelyest. És ha mégis előfordul pár havonta, hogy gorombábban szólok neki valamiért, akkor nem restellek elnézést kérni. Szóval nálunk általában béke van, de elég nehéz.


Beszélgettél már vele erről? Nem olyankor, amikor épp benne van, mert akkor az agya azonnal kapcsol: "kiállhatatlan vagyok, utálnak" és még rosszabb lesz a helyzet, hanem máskor. Ülj le és mondd el, hogy nagyon megérted, de neked meg rosszul esik,amit ilyenkor csinál.


B esetben megpróbálhatod elütni humorral, ha ez működhet. Nálunk volt már, hogy a legnagyobb tombolásom közepette (nem párommal veszekedtem, csak a tárgyakkal, mert nem találtam valami fontosat), előrántott valami vicceset, és már fetrengtünk is a nevetéstől. :) Azóta csak eszünkbe jut, és mosolygunk, szóval ez is használhat.

2015. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A menstruáció a nők egy részét nagyon megviseli.

Menjetek el orvoshoz. Valószínű fogamzásgátlót fog felírni, amitől rövidebb és nem annyira fájdalmas lesz a mensi. Ettől még PMS-es tünetei lehetnek.

Érdemes magnéziumot szedni, kipróbálni az Aviva tornát (bármily fura Te is mehetsz a tanfolyamra), vagy Kriston intim tornát. Menjetek el máshova is sportolni. A mozgás - ha megfelelően táplálkoztok hozzá- mindkettőtöknek jót tesz. Esetleg menjetek közösen egy masszász tanfolyamra (Shiatsut kiemelten ajánlom Madocsai Eszternél). A lelki problémád is enyhülhet.


Amúgy meg semmiféle támadás nem jelent férfiasságot, csak gyengeséget.

2015. febr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Szia !

Ha jó a csaj, szivesen átveszem. Egy férfinak el kell viselni az ilyet, engem nem zavar ha ilyesmi végett bolond egy nő.

2015. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
1 hétig nem lehet nagyon erős, csak a 2. és 3. napon általában. Ha egy hétig túl erős, meg kell látogatni a nőgyógyászt, hátha pl. mióma van a háttérben.
2015. febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!