Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lenne a megoldás akkor,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a megoldás akkor, nektek hogy volt az első összeköltözés? Albérletet nem akar, de lépni se.

Figyelt kérdés

Nagyon jó a kapcsolatunk, 20as éveinkben vagyunk, ő mindig azt mondja, hogy velem akar lenni, majd idővel megkér stb. Én pedig szeretnék tervezni, hisz fiatalabb nem leszek, pl gyerek szempontból.

A szüleimmel panelban lakom, de ők most felvetették, hogy jobb állás miatt elköltöznek, de az albérletet ha akarom átvehetem (30+rezsi, télen 60an max, ami szerintem olcsó!). Páromnak mondtam, hogy ha akarjuk, akkor így egyből lenne albi, jó kis lakás, ismerem a tulajt. A régi panel, ahol még vastagok a falak, tényleg max a kalapálást hallani. Ráadásul alapból nyugis, sok az idős aki nem zajong.

Erre ő nem tudja, nem akar panelba menni. Kidobott pénz alapon. Spórolni akar sajátra. Jelenleg havi 50 ezret ad haza. Szerintem meg a 60at felezni még mindig jobb mint ketten külön külön kiadni pénzt, amiből tényleg nem lesz közösen félretett pénz. Kérdeztem, hogy akkor mit akar? Felvetette hogy költözzek oda. De nem akarok, anyóst annyira nem bírom, mindenbe beleszól, mindenről be kell számolni, a fiával se jó a kapcsolata, turkál és ráadásul pletykás, bármi történik velünk, a faluba ferdítve mesélni. Illetve nekem nincs kocsim, ergó tőlük bejárni se tudok normálisan (1óra a csatlakozás pedig csak 15perc autóval), meg szeretem a várost, hogy mindig sok minden nyitva van, nem kell utazni azért hogy vegyek valami létszükségletet.

Ő nem akar panelba menni, illetve hogy akkor a motorját hova teszi meg az autót.

Nem végleges megoldás lenne a panel, hanem mivel olcsó addig lehet spórolni, meg egyáltalán együtt élni! Aztán ha lesz tőke persze venni mást.

Folyton csak a nem tudom, nem akarok panelt jön. Házat bérelni baromi drága, így az nem megoldás.

Nálatok hogy volt?


2015. febr. 5. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Pat helyzet kicsit anyuci kicsi fia erzetem van legy hatarozottab...
2015. febr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Most sajnos nekem is, pedig eddig nagyon nem úgy tűnt, 3éve pontosan.

De most hogy felhoztam, egyből jött a nemtudom, pedig tényleg tudok főzni, sütni, amit imád (az anyja nem főz és a fia ha nagy ritkán mégis főz, nem eszi) mosok stb.

2015. febr. 5. 20:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A 20-as éveitekben ne anyuci szoknyája mellett üljön és mondogassa, hogy majd egyszer valamit lépni is fog, hanem keresse meg a tökeit és lépjen. Én biztos ultimátumot adnék neki, hogy csináljon valamit, ha velem akar lenni.


De én már egyszer megégettem magam, öt évem bánta, amit egy olyan kapcsolatra fecséreltem, ahol az elején látszott, hogy soha nem jutunk egyről a kettőre. Azóta nem várok. A párommal egy héten belül összeköltöztünk és ez teljesen jól van így. Bár tény, hogy ez meg a másik véglet, plusz jól jöttek ki a dolgok, neki felmondták az előző albiját, tehát kellett új, én meg utáltam, ahol laktam, tehát el akartam jönni. De nagyon sokat számított az, hogy nem húzza a száját, hanem egyből fejest ugrott ő is az egészbe.


Szerintem állj elé és mondd azt, hogy azt már tudod, hogy mit nem akar, most akkor találja ki, hogy mit akar, ami neked is jó. Nyilván kényelmes anyukája mellett, de meddig akar várni? Hatvanéves koráig?

2015. febr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, a megégetésben sajnos nekem is volt részem. 2év ment el az életemből, a pasi hitegetett, hogy persze, nézzünk lakást(néztünk is), nyáron költözés stb. majd egyszercsak (a végén) közölte hogy csak jó volt látni hogy valaki tervezne vele de amúgy nem gondolta ám komolyan. Én így amúgy elbuktam egy sulit és egy melót. Ezt pedig tudja ő is.

Felmerült a főváros és külföld is, ezért még inkább nem tudja.

Az kidobott pénz meg szerintem most is az, hiába az anyjáéknak adja. Azzal is tömi valaki zsebét, a személy meg lényegtelen. Nem lesz belőle ház/lakás egyik esetben sem.

Illetve most azért a szüleim is akkor úgy szervezik a dolgokat!

2015. febr. 5. 20:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az albérlet hosszú távon szerintem igenis megéri. Főleg, ha bútorozott, sokat lehet spórolni a költségeken, hogy a vízvezetékszerelőt nem neked kell fizetni, hogy ha valami van, eldugul az eresz, vagy hasonló (ezek saját példák voltak), akkor nem neked kell utánajárni, hanem csak dobsz egy sms-t a tulajnak, az időpontot egyeztet veled meg keres egy szakembert, és ennyi. Ha saját lakásod van, akkor nem lesz ingyen kicserélve a mosógép, ha tönkremegy (mint nálunk, a szerződésben van)


A panel az sokaknak bántja a csőrét, de mint te is mondtad, nem zajos, jó környéken van, baja emiatt nem lehetne vele.


Áthidaló megoldás lehet az, amit mi csináltunk a párommal (nagyjából 4 hónap után költöztünk össze, ez volt kb fél éve), mi egy újépítésű téglalakást bérelünk. És persze, ez jóval drágább, mint amit te írsz (albérlet 100, közös költség 23, de mivel ebben fűtés és vízmelegítés benne van, ezért nyugodtan lehet rá számítani, mindig állandó, másrészt meg a fennmaradó rezsi sosincs 10 felett, mert csak az áramról és vízről van szó), de mégis kényelmes, jó környék, nem is panel, tehát ha az a baja, akkor van ilyen megoldás is.


Viszont nekem is inkább úgy tűnik, hogy csak a kifogásokat keresi. Állj a sarkadra, mert így csak az időd húzza. Ennek így semmi értelme nincs, van az a kor, amikor már egy párkapcsolat nem fenntartható kétnaponta esténki pár órás találkozókkal, meg néhány kirándulással hétvégén.

2015. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Így mondjuk, mivel a szüleim elmennek, így félig bútorozott, de pl mosógép, máshol is használható. :)


Eddig úgy voltunk, hogy a szabadnapjaimon, mivel ráadásul sokat dolgozok otthonról, nála töltöttem, mert ő többet melózik, reggel velem kelt, este együtt feküdtünk, napközben én dolgoztam. De kezdem megunni a táskából élést. Van szekrényem, konkrétan csináltatott egyet nekem. De vannak akkor is dolgok, amiket nem hagyhatok ott mert itthon is kell.

2015. febr. 5. 21:08
 7/13 A kérdező kommentje:
Egy képet kérhetnék, hogy hogyan kell elképzelnem ezt a fajta lakást? Google-s kép tökéletes! :)
2015. febr. 5. 21:09
 8/13 A kérdező kommentje:
Amikor pedig hazahozott ezek után a napok után, akkor itt volt pl péntek-szombat-vasárnap, de ilyenkor ment haza, vagy ha még hét elején nekem nem kellett mennem, akkor mentem vele és egyik nap hazahozott. Csak így eléggé kétlaki a dolog.
2015. febr. 5. 21:11
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


itt van pl egy. de sok oldalon (alberlet.hu, ingatlan.hu, stb) be tudod jelölni, hogy tégla építésű legyen, ne panel. nagyjából ilyenek jönnek ki, nyilvánvalóan az ár az várostól és elhelyezkedéstől függően. mi Budapesten a IX. kerületben egy aránylag központi részen béreljük a lakást, ami amúgy aránylag egy új építésű házban van, ezért ilyen drága. de nézegettük, ami ilyen, az mind kb ilyen árkategóriás, szóval nem az van, hogy túlárazott vagy bármi.

2015. febr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Áh értem, csak egy kis fogalomzavar volt. Itt is vannak ilyenek. Még ezt is választhatjuk. Mert azért legyünk őszinték egy családi ház nagyon drága, 10 millió forint felett vannak kb. Arra pedig sokáig kell gyűjteni, addig meg?!
2015. febr. 5. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!