Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolatban vagyok, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban vagyok, de hülyeségnek tartom a Valentin napot. Jogosan?

Figyelt kérdés

Ha a pár szereti egymást, akkor nem csak azon az egy napon szeretik egymást és nem csak azon a napon adhatnak egymásnak ajándékot nem? Ez csak arra jó, hogy a virág- és ajándékboltok jól megszedjék magukat, és a padlóra küldje azt akinek épp nincs párja.

Mire jó ez a valentin napozás?


2015. febr. 7. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Van benne logika, de akiknek szokasuk hat tolem unnepeljek nyugodtan..
2015. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
semmire. fos az egész.
2015. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Én is párkapcsolatban vagyok és én is hülyeségnek tartom. (Én vagyok a nő)

Ha meg akarom lepni, ajándékozni a párom, azt bármikor megtehetem. Ez a nap, tényleg csak egy pénzhajhász apropó. Meg fölösleges feszültség keltő. Szerintem milliószor többet ér, ha egy megfáradt szürke hétköznapot dobunk fel azzal, hogy kedveskedjünk a párunknak.

2015. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Persze, ünnepeljék csak, engem sem zavar, de mikor párom megemlítette, hogy "Tényleg, még a valentin nap is jön", leszögeztem neki, hogy tessék leszarni, de legalább is nem költsön feleslegesen. Ha nagyon akarja, akkor egy tábla csoki és le van tudva.
2015. febr. 7. 13:48
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Ez is olyan mint a tökvicsori ünep át veszük az amerikaiaktól és a saját pl húsvéti locsolkodást meg hanyagoljuk
2015. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég fontos számomra a Valentín nap! Ugyanis az öcsém Bálint, így megköszöntöm.
2015. febr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Jó, az más téma :D
2015. febr. 7. 14:13
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Akkor neked az anyák napja is hülyeség, meg a karácsony, mert nemcsak egy napig szereted anyukádat, meg másokat. Meg a születésnap is, mert nem születünk meg minden évben. Meg a névnap, mert az év többi napján is ugyanaz a nevünk. Meg minden ünnep.


Én nem hiszem, hogy van olyan marha, aki úgy gondolja, hogy ha valaki megtart egy ünnepet, az csak aznap szereti azt, vagy azokat, akiket ünnepel.


Nekem sincs jelentősége a Valentin napnak, nem igazán ünnepeljük, de miért lenne hülyeség? Egy alkalom kicsit ünnepi hangulatot csinálni a szürke hétköznapok között. Ha valaki tartani akarja, hadd tartsa.


Ha meg valaki ezen a napon virágot, vagy ajándékot vesz a párjának, mit zavar téged? Hogy megszedik magukat az ajándékboltok? Na és? Érintett vagy benne valahogy? A te pénzedet költik el ott?

2015. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Hadd kérdezzek valamit!

Te ugye édesanyádat sem szoktad felköszönteni anyák napján, igaz? Elvégre ha valaki szereti az édesanyját, akkor nem csak azon az egy napon szereti, és ez az egész csak a virágárusok meggazdagodását szolgálja, nemde?

Te ugye halottak napján sem szoktál az elhunyt szeretteid sírjára gyertyát vinni, ugye? Elvégre nem csak ezen az egy napon gondolunk elhunyt szeretteinkre, és ez csak a gyertyagyárak meg a virágboltosok mneggazdagodását szolgálja, igaz?

Ugye, a karácsonyt sem ünnepled, és semmiképp nem adsz ajándékot szeretteidnek, igaz? Elvégre nem csak azon az egy napon szeretjük azokat, akiket szeretünk, nemde? És az egész karácsony csak a játékgyártóknak meg a multiknak jó, hogy megszedjék magukat, ugye?

Ha mégsem így gondolod, akkor azt hívják kettős mércének. Nem kell szeretned ezt az ünnepet, de akkor ne hozz fel olyan érveket, amik minden más ünnepre is igyazak lehetnek. Mert az érveid alapján hülyeség a karácsony, anyák napja, halottak napja, de ha jobban belegondolunk, a születésnap, névnap, húsvét, Mikulás és a Szilveszter is.


Sokan előhozakodnak azzal, hogy azért nem jó a Valentin-nap, mert amerikai eredetű. Túl azon, hogy szerintem jókora szellemi szegénységre vall valamit pusztán az alapján megítélni, hogy honnan származik, ez még csak nem is teljesen igaz. Maga az ünnep ókori eredetű (azaz kb. kétezer éves múltra tekint vissza), és angol közvetítéssel került át később Amerikába. Ennyire "amerikai" ünnep a Valentin-nap.

De ha már a húsvét is említsére került, mint "magyar" ünnep, nos, ez olyannyira magyar, hogy az gyakorlatilag a héber kivonulás-ünnep (pészah) kereszténnyé formálásával jött létre (mint ahogy a karácsony sem a megváltó születésének napja volt eredetileg), majd a Római Birodalmon és a keresztény egyházon keresztül jutott el hazánkba. Az anyák napját (ami egyébként ógörög gyökerekkel rendelkezik) meg eredetileg Amerikában ünnepelték, onnan indult el világhódító útjára. De a másik, sokak által utált ünnep, a halloween meg egy ősi kelta ünnep, az amerikaiak is úgy "importálták" a keltáktól. Ennyit arról, hogy mi mennyire amerikai vagy magyar.


Abban igazad van, hogy hülyeség agyba-főbe költekezni. Ezzel mélységesen egyetértek. De nem az a megoldás, hogy akkor bosszúból nem ünnepeljük. Persze, hogy a boltok minél jobban meg akarják szedni magukat, legyen szó akármilyen ünnepről, de ez még nem ok sem arra, hogy ne ünnepeljük, sem arra, hogy a fél vagyonunkat elköltsük.

Nem attól lesz egy ünnep jó vagy rossz, hogy mennyit költekezel.


Tudod, én azt mondom, hogy ha szeretek valakit, akkor nem fog fájdalmat okozni megünnepelni a szerelmesek napját. Mint már mondtam, nem kell az anyagi csődig költekeznetek, ez nem erről szól. De aki szereti a szerelmét, annak nem fog nehezére esni valami kis pluszt tenni azon a napon, ami a szerelmeseknek lett kitalálva. Ez nem jelenti azt, hogy máskor ne szeretném őt, vagy hogy máskor ne kedveskeznék neki, egyáltalán nem. Az ünnepek nem arról szólnak, hogy csak azon a napon legyünk kedvesek a másikkal. De ha már van valaminek egy napja, akkor kinek ne esne jól, ha annak kapcsán a másik gondolna rá?

Persze, akinek a kicsinyes ideológiai eszméi fontosabbak, mint az érzelmei, annak szíve joga, hogy dacból ne adjon semmit a szerelmének. De ameddig mások erősködnek az elveikkel, hogy az ő párjuk márpedig csakazértsem fog semmi pluszt kapni ezen a napon, mi addig barátnőmmel megünnepeljük, és jól fog esni nekem is, meg neki is, hogy gondoltunk egymásra.

2015. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
én nem tartom hülyeségnek! szerintem elég sz*ad duma ez a csak a virágosokat és ajándékboltosokat tömjük pénzzel! mibe fáj ha veszel egy szál rózsát, valami kis édességet, pár illatos gyertyát, egy üveg pezsgőt? nyilván nem csak valentin nap kell szeretni a másikat, de jó ha vannak olyan nem hétköznapi alkalmak mint pl. születésnap, karácsony, valentin nap, amire hivatkozva egy kis extrát lehet csempészni a hétköznapokba.
2015. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!