Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A Barátnőmnek laptop-ot adok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Barátnőmnek laptop-ot adok névnapjára. Szerintetek ilyen esetben jó ötlet?

Figyelt kérdés

Nagyon szerelmesek vagyunk egymásba, Ő 24 éves, én 22 vagyok. Karácsonykor 9.000 forint értékben vettem neki valamit, Ő pedig 24.000 forint értékben, olyat, aminek nagyon örültem. De mivel tisztában vagyok az árával, elszégyeltem kicsit magamat, és ez még mindig kicsit bosszant.

Persze nem arról van szó, hogy filléreskedem, mert mindketten úgy vettünk ajándékot, hogy az ártól függetlenül kitaláltuk, mit szeretnénk adni egymásnak és azt vettük. És tudom, hogy ez neki elég nagy anyagi kiesést jelentett.


Egyik ismerősöm egy banknál dolgozik, és mivel tulajdonost vált a bank, az egykori igazgatóság megválik a laptopjaitól, amelyek 300.000 forintba kerülnek, és mind 1, maximum 2 évesek, még a fólia is rajtuk van.

20.000 forintért lehet őket megvenni, és én rendeltem is tőle. És ezt adnám oda ajándékba. De nagyon cikinek érzem, hogy használt cuccot adok.. nem ezt érdemelné, viszont a hasznára válna nagyon egy laptop, méghozzá ez nem is olyan olcsó.

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy egy ilyen használt laptopnak ti örülnétek-e?



2015. febr. 9. 13:05
1 2
 11/18 opened paradise ***** válasza:

Van még belőle? :D


Amúgy szerintem ilyen esetben jó ajándék,amúgy sok lenne.

2015. febr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Persze, természetesen Ő is és én is úgy gondoljuk, hogy nem az számít, ki mennyi pénzért ad valamit a másiknak. És amikor vettem 9.000-ért, akkor filóztam, hogy esetleg a drágábbat vegyem-e meg, de mondom én sem örülnék, ha ennyit költene rám, nem akartam hogy kellemetlenül érezze magát, mert nekem nagyon kellemetlen lenne; és hát végül az is lett.


A névnap tényleg nem igazán ünnep, és nem is szoktam tartani, de a születésnapja még több mint fél év múlva lesz, nekem a születésnapom pedig mindjárt itt van és már elhintette, mit fog venni, és az sem valami olcsó.

Ha megint "alulmaradnék", akkor azt nagyon rosszul viselném, lehet szégyen, de sajnos így van. Ő azt mondta, hogy az sem baj, ha nem veszek semmit.


De akkor ti is úgy gondoljátok, hogy nem méltatlan és nem is ciki használt laptop-ot ajándékozni.


Köszi a válaszokat.

2015. febr. 9. 15:01
 13/18 A kérdező kommentje:

Amúgy kifogástalan állapotúak, irodában voltak használva, és ott sem valami sokat.

Azért értek a laptopokhoz, természetesen átnézek majd mindent.

2015. febr. 9. 15:02
 14/18 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki. Ha nem tetszik a barátnődnek, még mindig eladhatod drágábban. De előbb tényleg nézesd meg szakemberrel. Mert hiába ilyen olcsó, ha utána a többszörösét kell rákölteni.
2015. febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
22%

én nem vagyok ajándékpárti

egy kapcsolat nem ettől lesz kapcsolat

ráadásul használt dolgot nem illik adni

és nem is garanciás

magadnak esetleg vegyél egyet, hátha jó lesz valamire

nem örülnék neki abszolút 24L

2015. febr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
anyagias p0cs vagy
2015. febr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jó hát pontozzatok le, nem érdekel, akkor is egy barom, ha megveszi.
2015. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért, de nekem soha sem az számított hogy amit veszek, az drága legyen.

Emlékszem, volt egy barátnőm, akinek a kilós ruha boltban vettem egy lenge estélyi ruhát, ami annyira ribis volt, hogy sehova sem vette fel, csak nekem szexizni... De mivel könnyű, ezért 100 forint volt. Amikor 180 egy gombóc fagyi...

Volt hogy évfordulóra egy baromi hosszú szerelmes verset kapott, ami gyakorlatilag költségmentes és mégse azzal volt elfoglalva hogy most az de olcsó, vagy valami.

Sőt, annak örült a legjobban, emlékeim szerint még sírt is a meghatódottságtól.(mert igazat írtam és érződött rajta)

Volt hogy 10+ ezresért vettem egyrészest neki, akkor is annak örült hogy adok neki valamit, nem annak hogy de drágát.

Összességében a szerelemben azt hiszem nem az számít hogy mit és mennyiért, hanem hogy törődésből és szeretetből adod-e vagy csak mert szerinted kell neki adni valamit.

Ilyen dolgot, ami ennyire hát hogy is mondjam... nem érezni rajta a törődést, csak azt hogy te meg akarod mutatni hogy tudsz neki ilyet is adni. Ilyet szerintem nem jó adni, se kapni.

2015. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!