Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom miatt hiányzok néha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom miatt hiányzok néha az iskolából, hogy vele lehessek, de akkor sem töltjük együtt az időt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A barátom külföldön dolgozik így kéthetente találkozunk csak. Sokszor úgy jönnek ki a napok, hogy iskolai napokon is itthon van, és ilyenkor persze szívesebben lennék vele, mint 4-ig az iskolában. Ezért párszor hiányoztam már miatta, hogy vele lehessek, utána persze pótolhattam az elmaradt dolgokat. Viszont egy ideje hiába akarok kedveskedni neki ezzel, hogy a kötelező dolog helyett is őt választom inkább, olyan mintha nem érdekelné. Nem kettesben vagyunk és úgy csinálunk valamit, hanem mindig menni kell valakihez.


Legutóbb is amikor itthon volt, 2 napot be kellett mennem dolgozni is a hétvégén, ez idő alatt elintézett mindent amit szeretett volna, és még a nagynénjéhez is elment látogatóba. Viszont mostanában egyre sűrűbben jár oda látogatóba, és legutóbb sem volt elég neki ez a teljes két nap, hanem amikor iskola helyett inkább a barátommal lettem volna, akkor is az volt a közös programunk, hogy ott voltunk a nagynénjénél, és semmit nem csináltunk. Csak ott voltunk. És nem csak legutóbb volt már ez, hanem már hónapok óta ha van egy kis időnk a rohanások között, állandóan ott vagyunk..

Semmi gondom nincs azzal a nővel, még annak ellenére sem, hogy nem neveli meg a gyerekét, akin mindig csak nevetnek, amikor észreveszik, hogy engem les a mosdóban a kulcslyukon.. (ezt is nemrég tudtam meg..)

Ez persze egy kicsit frusztrál, de az még jobban, hogy alig csinálunk valamit kettesben... moziba is az utolsó két alkalommal elindultunk úgy, hogy csak kettesben megyünk megnézni valamit, de a vége az lett, hogy beszervezett még egy főt, hogy jöjjön velünk, "mert szegény soha nem megy sehova"... Ha meg szóvá teszem, én vagyok a hisztis...


Nem érdeklem már? Vagy nem hagyok neki elég szabad teret? vagy mit csinálok rosszul, hogy nem akar velem soha kettesben programot?

Köszi.. L19


2015. febr. 13. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Kéthetente találkoztok, viszont vedd figyelembe azt is, hogy mással is így tesz, nem te vagy az egyedüli. Vannak barátai, családtagjai, rájuk is kell időt szentelnie, nem lehet mindig veled. Persze, jó, ha megtaláljátok az arany középutat, de ezt neked is el kell fogadnod, hogy másra is kell időt szakítania.
2015. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Barátai nem nagyon vannak itthon, inkább csak a munkahelyén. Nekem sincsenek barátaim, így persze, hogy örülök, ha végre itthon van, és vele lehetek, mert nem csak a párom, hanem a legjobb barátom is.. A családját is megértem, hogy meg akarja látogatni, de minden nap, amikor itthon van?

meg azért amikor külön kettesben szervezünk programot, miért kell az utolsó pillanatban olyan kellemetlen helyzetbe hoznia, közli az illető előtt, hogy "nem baj, ha ő is jön?"... mert ilyenkor már gáz azt mondani, hogy igen..

2015. febr. 13. 11:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert az az illető is fontos számára, szívesen lenne vele együtt, és nem tud máskor időt szakítani rá, csak akkor, mikor veled van. Szóval vagy lemond róla, vagy kettőtök közös idejét csorbítja. Nem tudni, hogy mennyire fontos neki a családja, én mikor meglátogatom a nagyszüleimet félévente, 3 napból 2,5-3-at végig kell dolgozni, mert ez nem működik, az rossz, azt kell megszerelni... Kb. nem is hozzájuk megyek, hanem barkácsolni.


Még szerencsés helyzetben vagy, hogy nincsen olyan sok barátja/akárki, akivel még össze akarna futni, mert soha nem tudnátok kettesben lenni. Sajnos ilyen ez a távkapcsolat, két hét sok idő, felgyülemlenek a dolgok. Tudod, hogy mit szokás erre mondani: ha nem tetszik... Ettől függetlenül sajnálom, hogy ennek így kell lennie. Ha nagyon szeretnél vele kettesben lenni, akkor a legjobb előre közölni vele, hogy mik a terveid, de a családjától teljesen nem szakíthatod el.

2015. febr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretném elszakítani a családjától, csak azt a kis időt amit elképzeltem, hogy tuti ketten leszünk, azt töltsünk már együtt. Mindig náluk vagyunk amikor itthonvan, úgyhogy a családja egy részével szinte mindig együtt van ilyenkor. Az öccsével a legjobb tudomásom szerint utálják egymást, mégis ő volt az első akit magunkkal kellett vinni.. A másik az én öcsém, akit nem utálok, és a párom sem, viszont azért remélhetőleg én még mindig közelebb állok a páromhoz, mint az öcsém.. Ezért nem értem.
2015. febr. 13. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Számodra Ő a központi kérdés, az Ő számára Te lehetsz fontos, de nem kizárólagosan Rád irányul a figyelme. Ez így talán érthető, nem ?
2015. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az lehet a probléma, hogy neked csak Ő létezik gyakorlatilag, neki viszont még sok másik ember, és nem tud csak veled lenni napokig.
2015. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaj.. szerintem ne hiányozz az iskolából egy fiú miatt.. A kapcsolat bármikor kihűlhet és szakíthattok.. de ha már túl sok lesz a hiányzásod.. kirúgnak és tegyük fel csak 8 általánosod lesz ..nem éri meg hosszú távon szerintem a lógás..Ez csak egy tanács!
2015. febr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!