Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek, ha a barátait...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek, ha a barátaitok ok nélkül nem fogadnák el a kedveseteket?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Már egy éve ez a helyzet áll fent. Mit tennétek, ha a barátaitok EGY ÉV ALATT sem tudtak megbékélni a barátnőtökkel/barátotokkal, és a közös találkozókkor csak levegőnek néznék, semmibe vennék? Mi a megoldás? Mert az nem vált be hogy a kedves próbált velük beszélgetni, összebarátkozni, szülinapra ajándékot készített, felajánlotta a segyítséget nyelvvizsgához, tanácsért fordult hozzájuk. Ugyanúgy levegőnek nézik, nem alkalmazkodnak a párhoz se, már 4-szeri kérésre se voltak hajlandóak kicsit se változtatni. Mindig csak annyit mondanak, hogy nincs a kedvessel semmi baj, jófej, majd akkor próbálkoznak rendesebbek lenni, de sosincs belőle semmi. Mit lehet ilyenkor tenni?

Jó, az hozzátartozik, hogy a barátom mióta velem van, nem járt állandóan el velük, nem minden héten, ezt lehet hogy sérelmezik, de ez a normális... ha van egy komoly kapcsolatod, akkor nem fogsz heti 3x délután/este órákat a barátaiddal tölteni, hanem mész a párodhoz/vele csinálsz programot, és lecsökken a barátokkal töltött idő. De itt még olyanról se lehet szó, hogy közös program legyen, mert annyira elutasítóak, hiába megyek el és próbálok velük ismerkedni, semmi fejlődés. Persze, tudjuk mi a barátommal hogy nem jöhet ki mindenki mindenkivel felhőtlenül, nem lehet mindenki puszipajtás, de mi csak azt a szintet szeretnénk elérni, hogy ha néha a barátommal mennék el szórakozni, akkor ne legyek már megalázva hogy a barátomon kívül senki az ég világon nem szól hozzám és nem tudom jól érezni magamat, így ő se mert látja rajtam hogy nekem így rossz. Én sose voltam bunkó velük, sose kértem a barátomat hogy ne menjen el velük, valahányszor nem ment önként maradt velem, sose voltam velük bunkó, se nyomulós, sak egészséges szinten próbáltam velük összebarátkozni, az elején még lelkes is voltam hogy a barátom barátai milyenek lehetnek de jó hogy megismerem őket, szóval kényszerbájolgás se volt. Sokáig én küldtem a barátomat, hogy ne hanyagolja el őket meg ilyenek, nem lehet azt mondani hogy "nem enegedem el".

Az lenne a megoldás hogy akkor én sose menjek el vele mikor ő a barátaival megy? Tényleg az a megoldás, hogy onnan "száműzve" vagyok, és néha se mehetek vele? Most már sose lehet akkor majd közös programot, nyaralást csinálni majd?



2015. febr. 27. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a barátodnak le kellene velük ülni, és számonkérni ezt a viselkedést rajtuk ( úgy h te nem vagy jelentkezek). Ha valódi barátok, akkor megértik végre h ez nem csak neked, hanem neki is rosszul esik. egyenlőre én hanyagolnám a haverjaival való ismerkedést. lehetséges h már a kapcsolatotok elején megpróbálták a barátodat lebeszélni rólad. ha unszinpatikus vagy nekik, Lehet nem is akarnak változtatni soha.

Pl.: én mindig megpróbálok beszélgetni azzal, akit bemutattak nekem. ha nincs közös téma, akkor csak a hogylétéről kérdezem.

ha már ez 1éve tart, elég kicsi a valószínűsége h változás legyen, de egy utolsó beszélgetést még megèr.

2015. febr. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*úgy h nem vagy jelen.

bocsi, elírtam.(1. vok)

2015. febr. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Írtam feljebb hogy már 4x ült le velük beszélni, de semmi változás. Igaz, hogy eddig finomkodva beszélt velük, de lassan már átvált a keményebb módra ha nincs más.

Azt nem szeretném kérni hogy mondjon le a barátairól, annak ellenére hogy néha már úgy érzem bárcsak ne lennének. De őt meg nem fogom elhagyni azért mert ilyenek a barátai, de mégis egy komoly gondot okoznak a kapcsolatunkban.

Elvileg mindenki jó fejnek tart, az elején(első félév) nem voltak ennyire ellenségesek, amíg a barátom elment velük amikor ők kitalálták, attól függetlenül hogy úgy volt hogy velem lesz. De nem aztán rájött a barátom hogy mennyire bánt azzal hogy faképnél hagy amikor hívják így ő ígérte meg hogy nem megy így el többet csak ha előre szólnak, de a barátai azóta se képesek őt felhívni időben, csak pár órával előtte így már nem is nagyon megy.

2015. febr. 28. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!