Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idősebbeknél (60 felett például) a testi örömök inkább csak a szerelem erejével jönnek létre?

Figyelt kérdés

Tehát, ott még tudnak felizgulni egy idősebb nőre kék tabletta nélkül a férfiak, vagy ott már csak az elmúlt idő, a nagy szerelem - ami lehet, hogy átváltozott szeretetté az idő során - dominál? (És itt nem az impotencia témakört feszegetném)


Esetleg van itt az oldalon idősebb nő, vagy férfi, aki erről tudna nyilatkozni? Mert én nem tudom elképzelni sajnos, hogy idős koromban egy akkori velem egykorúra felizguljak, hacsak nem szeretem, de piszkosul.


Nem tudtam sajnos megfogalmazni jól a kérdést, remélem, hogy azért le lehet szűrni, hogy mit is akarok kérdezni ezzel az egésszel, bár nem hiszem, hogy sok válasz jön rá úgyse.



2015. márc. 5. 07:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok 60 éves...

Az élet nem mindig egyenlően osztja ki a képességeket. Azért az idősebb emberek is szeretkeznek. Ha megnézel manapság egy hatvanas párt, vannak köztük kifejezetten fiatalosak is. Ők biztosan szeretkeznek, ha nem is annyit, mint a 30 évesek. Szerintem ezek a vágyak az egymást szerető és kielégülésben szeretkező párokból nem múlnak el. Egyszerűen egy idősebb test már nem biztos, hogy képes erre fizikailag, illetve nem biztos, hogy egymás ráncos és megfáradt teste olyan vágyakat gerjeszt, amiből szex is lesz. A férfiak állítólag még 80 évesen is képesek szeretkezni. Ugyanakkor nem biztos, hogy a 80 éves feleségével tud ilyen kapcsolatot létesíteni. Ebben az életkorban valószínűleg már a szeretet tartja életben a kapcsolatokat.

Elképzelhető, hogy a "taták" időnként fizetnek a szexért, de én próbálok abban hinni, hogy ezek a vágyak idővel lecsendesednek a pároknál és a pusztán fizikai kielégülés helyett beérik a teljes lelki kielégüléssel, szeretettel, szerelemmel és tisztelettel. Az idősebbeknél gyakoriak az egészségügyi problémák is, ezek gyakran vannak kihatással a potenciára is. Szóval egységes választ erre nem lehet adni.

Nekem van 57 éves kolléganőm, minden héten másik hapsival hetyeg és nem húsz évesekkel, hanem korabeliekkel. Bízzunk abban, hogy mi is jó sokáig képesek leszünk rá és lesz is, akivel csinálhatjuk....

2015. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem erre gondoltam, h nem szeretkeznek, még jó, h sokan szeretkeznek, én csak azt nem tudom elképzelni, h abban a korban szerelem nélkül képes legyek felizgulni egy olyan idős nőre. Ez olyan, mint a halált se tudom elképzelni, de arról nem tudok senkit megkérdezni. :D
2015. márc. 5. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ember folyamatosan változik. Minden téren, így az ízlés terén is. 56 évesen pl már nem a húszéves lányokat, hanem a 45 fölötti hölgyeket nézem meg magamnak. A feleségem is elmúlt 50, de ő pl a mai napig remekül tartja magát, és én is igyekszem. A szerelem is megvan. Már nem az a mindent felemésztő olthatatlan láng, hanem egy letisztult, észérvekkel békésen megférő, de egymásért tűzbemenő szeretet. Az intimitás ebben a korban is fontos. Már nem mindennapos a szexkapcsolat, de hetente azért befigyel egy-egy meghitt pásztoróra.

De, hogy őszinte legyek, a környezetemben szép számmal előforduló elhízott, mackóalsóban, vagy pongyolában a TV előtt tespedő, egymást szemmel láthatóan nehezen elviselő egyénekről én sem tudom elképzelni, hogy náluk még előfordul ilyesmi.

2015. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Miquel nagyon jól megmondtad,mintha én írtam volna.

52 évesek vagyunk a feleségemmel,a mai napig nagyon szeretjük egymást.Én még mindig szerelmes vagyok belé !

A mai napig Ő nekem a nagy Ő !

És ,annak ellenére,hogy más nőket is megnézek ,nagyon jól érezzük egymást az ágyban .Mivel nem hagyjuk el magunkat,mindig is sportosak voltunk és Ő nagyon figyelt a külsejére ,meg minden.Ugyanúgy megkívánom,szexuálisan ,mint régen.Ahogy mondod ,nem napi szinten ,talán ez az egyetlen különbség.Hiszem,hogy ebben nagy szerepe van annak is,hogy mindketten fittek vagyunk,nem hagyjuk el magunkat.D erre nem csak egymás miatt van szükség,hanem a napi munkában sem tudnánk helytállni,ha elhagynánk magunkat.Azt hiszem ez a hozzáállás nem ártana némely mai fiatalnak sem,mert igencsak tudnék olyan ,30-as kollégákat felhozni,akik mellé oda mernék állni.......

És még egy gondolat. Kérdező,ne felejtsd el ,a sport növeli a tesztoszteron szintet ,a férfinak ez is kell a megkívánáshoz.Úgyhogy a válasz röviden a kérdésedre az ,hogy karban kell tartani magát az embernek idősebb korban is és akkor sokáig működni fog a dolog.Én ebben hiszek és egyelőre működik,az egyéb kellemes hatásokról nem is beszélve.

2015. márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!