Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek bűn, ha a páromnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek bűn, ha a páromnak nem engedem megnézni a Facebook üzeneteim?

Figyelt kérdés
Még friss a kapcsolat, elkérte a telefonom, hogy had nézze meg. Én persze odaadtam neki, de amikor a Messengerbe akart lépni, kikaptam a kezéből a telefont. Nincs titkolni valóm, de ezt személyesnek érzem, nem tehetek róla és beindult a védekező mechanizmus.

2015. márc. 9. 20:59
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem bűn!

A volt párom is meg akarta nézni az enyémet. Én meg nem engedtem neki egyszer sem, pedig semmi titkolni valóm nem volt. Hatalmas sértődések lettek belőle...

2015. márc. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

En allergias vagyok arra, ha az engedelyem nelkul a cuccaimhoz nyulnak. Barki legyen is az.


Egyaltalan nem bun. Egyreszt engem pl. ne csekkolgasson senki (bar nincs semmi rejtegetnivalom), masreszt egy kapcsolat a bizalomra kell, hogy epuljon.


Én sem nezem a masik uzeneteit, mert nem erdekel, ha bizok benne.

2015. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Nem az a gond, hogy kíváncsi, hanem az eljárás.

Aki kérdés nélkül turkál az nálam röpülne. Ha megkérdezi az megint más.

Felajánlhattad volna neki, hogy cseréljetek telefont. Kíváncsi vagyok mit szólt volna hozzá. Engedi-e vagy csak neki szabad mindent?

2015. márc. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Na látod, ez eszembe se jutott. Egyszer megmutatott egy üzenetet, valami üzlet Facebook profiljáról. De a többi üzenetet kitakarta a kezével (gépen mutatta). Nem kezdtem el hisztizni, mert én úgy vagyok vele, hogy semmi közöm nincs hozzá kivel mit beszélget. Ha valaki más is van a háttérben, az valahogy kibukik.
2015. márc. 10. 05:42
 25/29 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nekem sem forgott úgy az agyam, ahogy kellett volna. Reflexből kivettem a kezéből és mondtam neki, hogy nem azért, mert lenne bármi is. Csak ez magán...de felhoztam neki, hogy Ő is ugyanúgy kitakarta a többi üzenetet, amikor mutatta azt az egyet. Nem azért, mert bánt, hanem csak hogy érezze, hogy ez a sértődés tök fölösleges és Ő is ezt csinálta. Meg hirtelen bizonytalan voltam, hogy jól tettem-e, amit tettem, vagy hagyni kellett volna.
2015. márc. 10. 05:46
 26/29 anonim ***** válasza:

Jól tetted. Nekem az exemhez is volt bejárásom 8 évvel ezelőtt az összes levelezéséhez. Azonban ezt a bizalmat valószínűleg úgy érdemeltem ki, hogy nem csináltam azt, amit az előző női: kikapkodták a kezéből a telefont, vagy a furfangosabbja belenézett akkor mikor azt hitte alszik. Lehet, hogy mai napig ugyanaz a jelszava, de mióta nem vagyunk együtt meg sem próbáltam.

A mostaninak is szoktam leveleket intézni, álláspályázatot elküldeni, vagy kuponos oldalon vásárolni, stb. Azonban ha kíváncsiságból elolvasok valamit akkor el szoktam mondani, hogy melyik levelet nyitottam ki. Pedig elvileg mindenre van engedélyem.


Mint írtam, nekem az furcsa, hogy kérdés nélkül kikapja a másik kezéből a telefont. Tiszteletlenség és bizalmatlanság. Mindkettő kapcsolat romboló. Az utóbbira még van magyarázat, hiszen annyira nem ismer, de akkor sem ez az eljárásmód. Ha ilyeneket nem tart tiszteletben mi a következő lépése? Ha ezzel kezd mi lesz fél vagy két év múlva? Ez szerintem jellem kérdése. Az pedig nehezen változik.

Magyarázkodnod meg nem kellett volna. Egyszerűen megkérdeztem volna, hogy ki engedte meg. Ilyenkor a lehető leggyorsabban kell zárni. Ha magyarázkodsz veszett ügyed van, mert azt érezteted, hogy ő járt el helyesen, Te meg egy tapló voltál, mert nem engedted és ez akkor is így érződik, ha mindenki tudja, hogy nem ez az igazság. Sose magyarázkodj, mert azzal magadat őalá helyezed. És Neked ez volt a hibád, szerintem azért izgat ez a kérdés még mindig téged. Nem az a fő kérdés, hogy ő rosszat tett e mert azt szerintem tudod, hanem hogy miért voltál ilyen béna (már bocs). Ilyenkor inkább ne szólalj meg. Aztán később higgadtan, az összes érvedet összeszedve beszéld meg hogy mit vársz el és mit adsz cserébe.

A másik hibád meg ott volt, hogy mikor átadtad a telefont akkor nem határoztad meg, hogy mibe nézhet bele.

Ahogy ő eltakarta a kezével amit Te nem láthatsz Neked ugyanúgy kellett volna megmondani, mit nézhet meg és mit nem.

Szabd meg a határaidat és akkor ezekkel kevesebb gondod lesz. Eleinte nehéz, de meg lehet tanulni :)

2015. márc. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Valóban azért foglalkoztatott a kérdés, mert nem tudtam helyesen jártam-e el. Ebből még nem volt konfliktusom, hirtelen azt se tudtam mit lépjek. Aztán reflexből kivettem a telefont a kezéből. Tegnap megbeszéltük a dolgot, elmondta Ő hogy élte meg ezt, aztán én is elmondtam neki. Beismerte, hogy nem kellett volna és többször nem csinálja meg, sőt a telefonomhoz sem nyúl. Csak neki az volt a furcsa, hogy egyből elvettem, elég lett volna annyi, ha csak annyit mondok, hogy oda ne. Ismerősömmel is beszélgettem erről, Ő azt mondta, hogy ezek úgymond a kötelező körök, mármint az első ilyen fajta sértődések. Aztán majd szépen mindenki tudni fogja mi merre hány méter és nem lesz gond.
2015. márc. 11. 06:11
 28/29 anonim ***** válasza:
Helyes :) Az fontos, hogy meg tudjátok beszélni a dolgokat. Vallom, hogy ez az alapja egy jó kapcsolatnak. Ha már nem érdekel hogy a másik mit miért tesz, hogy gondolta, mi jár a fejében akkor kezd elhalni a dolog.
2015. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
A furcsa az, hogy majdnem minden héten van összezörrenés...érdekesen kezdődik ez a kapcsolat, ilyenben sem volt még részem. De rá 1-2 napra meg tudjuk beszélni és minden happy. Abban bízom, hogy lassan összecsiszolódunk és akkor egyre kevesebb alkalommal lesz mosoly szünet.
2015. márc. 11. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!