Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bizonytalan vagyok. Vélemények...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizonytalan vagyok. Vélemények? Tapasztalatok? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Majdnem négy éve járok egy sráccal, akit nagyon szeretek. Már egy éve jegyesek is vagyunk. Az egyetem elvégzése után tervezünk összeházasodni. (1-2 év) Viszont az elmúlt időben sokminden megijesztett vele kapcsolatban. Ő teljesen rendben van, nagyon jó ember, de a családi körülményei... A dédanyja megőrült, a nagyanyja is és az anyukája is elég labilis, ráadásul ő egy elmeotthonban dolgozik ápolónőként, ami szintén nagyon megterheli. Az apuka a vőlegényem születése óta külföldön dolgozik, így vőlegényemnek (nevezzük Z-nek) nem nagyon van kialakult apa-képe. Mint kiderült a felmenők között minden férfi megcsalta és/vagy bántalmazta a feleségét (köztük Z apja is). Z. apja és nagyapja is alkoholista volt, bár már ebből kigyógyultak. Z. testvére megszállottan lottózik, iszik és dohányzik, soha nem elég neki a szülőktől kapott pénz, szakközépiskolában többedjére ismétli ugyanazt az osztályt. Ők vidéken laknak, én Budapesten, és itt is szeretnék majd élni, ami ellen Z-nek nincs kifogása. A kérdésem az lenne: ha már előre látom, hogy nem tudom majd a családját segíteni, vagy nem tudok olyan támasz lenni, mint amilyennek kellene majd lennem, akkor úgy a tisztességes, ha szakítok vele? Elképzelhetőnek tartom, hogy a kapcsolatunkat megmérgezze ez az egész, hiszen már most is az anyuka furcsán van velem (a legjobb barátnőjének hisz és duzzog, ha nem mondom el neki a "titkaimat")... De szabad valakivel csak a családja miatt szakítani? Ugyanakkor félek, hogyha a házasságunkban valami gond lenne, akkor ő is az italhoz nyúlna, vagy az anyjához szaladna... Z-vel sokat beszéltem erről, de elég bizonytalan vagyok. Ti mit tennétek egy hasonló helyzetben?

2015. ápr. 9. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

hát te tudod mit akarsz Z-től, meg ő milyen...szóval ezt neked kell eldöntened! a helyedben nem a felmenőket nézném hanem magát az embert, mert lehet ő az aki megszakította a láncot...


csak egy példa, nálam apám sokat ivott régen, nagyapám és apám elég sokat dohányzott/zik, én egyáltalán nem iszom és nem is dohányzom...szóval nem biztos, hogy ezek a hajlamok öröklődtek Z-re is...attól még lehetsz mellette boldog, mert a családja ilyen, max őket látogatjátok ritkábban...

2015. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Igen, valahogy én is erre hajlok, mert Z annyira más, mint a családja... Csak megfordulnak a fejemben dolgok, például ha az anyuka begolyózna, akkor nálunk kéne éljen (az öccs sajnos beszámíthatatlan), ezt például nagyon nehezen viselném...
2015. ápr. 9. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebből egy marha jó horrofilmet lehetne csinálni... a helyedben meglépném és lenne halom pénzed aztán onnantol meg semmi baj az életben :)
2015. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként igazad van... :D
2015. ápr. 9. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!