Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az exed beteg, csak te tudhats...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exed beteg, csak te tudhatsz neki segíteni. Mit teszel?

Figyelt kérdés

... ha a szakítás már rég történt,ő volt a húnyó, de neki nincs TB-je, és régen te intézted neki egy ismerősöd által "feketén" az orvoshoz járást. Nem beszéltetek azóta, de megtudod hogy komoly baja van, és nincs kihez fordulnia.

1éve rosszban váltatok el, de sok szenvedés után túl vagy már rajta, akár más párod is van.

Segítesz neki, mert jófej vagy és szeretted régen, vagy hagyod hogy veszélybe sodorja magát, elvégre már nem vagytok együtt.



2015. ápr. 14. 04:31
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Egyértelmű, h segítek neki, ez nem is kérdés. Lehet, h már nem vagyunk jóban, de egy olyan ember egészségéről van szó, aki régen fontos volt számomra. Aki ilyen helyzetben nem segít, az ássa el magát...
2015. ápr. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek az előttem szólóval!
2015. ápr. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Én hagynám megdögleni.
2015. ápr. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezért kell fizetni a TB-t.

Főleg ha úgy váltatok el. Én ismerőssel nem is beszélek még ha meglátom az utcán se mert lopott tőlem.

Ha nem segítesz neki akkor sem lenne a te hibád. Ez inkább az élet egyik pofonja lenne.

2015. ápr. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Haragban váltatok el és azóta sem beszéltek? Akkor mit foglalkozol vele?

Nem fizet TB-t, de kéne az ingyenes orvosi ellátás?

Én meg másfél hónapot várok vérvételre és vagy 3 hónapot ultrahangra. Elmegy az ilyen a p!tschába. Sőt megdögölhet, és egyel kevesebb élősködő féreg lesz.

2015. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyban függ az ő hozzáállásától. Pl. nagy önbizalommal jön kérni, hogy segítsek, mintha az lenne a természetes, akkor biztos nem segítenék. Ha elmondaná, hogy tudja, hogy ez így nem oké, meg sajnálja, de mégis szeretné kérni a segítséged, akkor lehet róla szó.

Kérdés, miért nincs TB-je. Azért, mert nem tudja fizetni, vagy csak nem akarja. Én se örülök ennek a kiadásnak, mégis becsületesen fizetem.

Mondjuk rajtam se segít a kutya sem, majdnem meg is döglöttem, nem várható el, hogy majd én leszek a jótündér. De ha tényleg indokolt és nem nagyképűen tárná fel a kérését, akkor elképzelhető.

De lehet, akkor már inkább annak segítenék, aki tényleg rászorul. Már próbáltam így ismerősömnek segíteni, felajánlottam, de elzárkózott tőle. Ő érzi, hogy ez valahol kihasználás, még akkor is, ha én ajánlom fel.

2015. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egy számotokra fontos emberrel (pl szülő) történne olyan, h segítség kéne neki, de a másik a büszkesége meg a hülyesége miatt nem segít és komolyabb baja lenne v esetleg meghalna, akk persze tudnátok azt az illetőt hibáztatni... Nehogy segítsünk már másokon, inkább lesüllyedünk az ő szintjükre...
2015. ápr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!