Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szüleim lehet el fognak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim lehet el fognak válni. Hogy lesz ez után? Ki hogy dolgozta ezt fel?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hogy kezdjem. A szüleim 14 éve élnek/éltek együtt, azóta megszülettem én, és a kis testvérem, aki 6 éves. Mivel eddig falun laktunk apa szüleinél, ezt anya megelégelte. Az anyós tényleg elég parancsolgatós volt, önsajnáltatással manipulálta az embereket, mindenkit bírált ( a más szemében a szálkát, sajátjában a gerendát se), rám inkább úgy tekintett mint eszközre, és nem mint unokára. Anya úgy érezte, hogy nem csinálhat azt amit akar, ő ott csak ilyen megtűrt személy, mindig depressziós volt, és görcsölt. Sokat veszekedtek is ( az anyós és anya). A nagyszülők mély, suttyó paraszti értékrendet képviseltek, csak az számított, hogy a kert meg legyen művelve, és mindig azzal mosták apa agyát, hogy ők betegek, meg így meg úgy itt kell maradni, segíteni őket. Nos anyának ebből elege lett, kivettünk egy albérletet, és (kicsit a szülei rábeszélésére is ) apa is oda jött. Soha sem volt elégedett, azt hajtogatta hogy nem ezen a 40 négyzetméteren akarja leélni az életét, meg hogy mennyire sok itt a roma, őt megfojtja ez a panel, stb. Hogy anya kedvezzen neki, ezért majdnem minden hétvégét ott töltöttünk a nagyszülőknél ( tényleg majdnem mindet, max anya maradt az albérletbe dolgozni, vagy akkor nem voltunk ott mikor nyaraltunk) . Anya azt mondta, akkor költözik ki,ha lesz saját házunk nagyszülőktől függetlenül. Apa először nézegetett házakat , aztán azt mondta felújítja (ugyan abban a faluban van ahonnét eljöttünk) a nagymamám ükanyja házát. Utána még lejjebb vitte a szintet, azt mondta, ugyan abba a házba, ahonnét eljöttünk, épít egy külön lakrészt. Anya vívódott magában, de úgy gondolta fölösleges pénzkidobás lenne, ugyan ott elnnénk ahonnét elindultunk, és ki mondta, hogy abban a faluban nem akar élni. Erre apa megsértődött, (ma) fogta a kistesómat ( nem tudom miért, lehet amúgy más indok miatt, de szerintem nem, ) visszament a nagyanyja házába. Szóval most anya még nem ért haza, én itt gépelek és azon töprengek mi lesz. Valaki tud segíteni? Kössz hogy elolvastad, bocs ha hosszú lett.
2015. ápr. 28. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, ez nehéz. Minden résztvevőnek. Mármint nem lehet azt mondani, hogy ez téved és annak van igaza. Te hány éves vagy?

Egyébként az én szüleim is elváltak még régebben, és az ennél súlyosabb okok miatt volt. Szerintem itt még nem teljesen reménytelen valami kompromisszumos megoldást találni.

2015. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
14 éves, és fiú vagyok, a kistesóm szintén fiú, és 6 éves
2015. ápr. 28. 18:53
 3/5 A kérdező kommentje:
ja és ez már hónapok óta így ment
2015. ápr. 28. 18:57
 4/5 anonim ***** válasza:

szólj anyudnak h ne érje váratlanul ha haza ér

amúgy a nagyszülőkra rálehet ne ijeszti h nagyi azt akarod h csonka családban nőjünk fel

miért teszitek tönkre az unokáitok életét? ha ők az okok őket kell támadni és mondani a szülőknek h nem akarjátok h elváljanak

amúgy ez nagyon nehéz ügy főleg így ebben a nehéz életszakaszban

szülőknek pedig párterápiára lenne szükség

sajnállak remélem rendeződik a dolog

2015. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sajnálom, hogy ez történik veletek, minden tiszteletem a tiéd, hogy keresed a megoldást, még ha az nagyon nehéz is.


Az előzőkben írta valaki, hogy a nagyszülőkre kéne "ráijeszteni", hogy tiszteljék az anyukát jobban.

Nem mindenképp kell rájuk ijeszteni, itt neked is fel kell venned a kesztyűt! Állj eléjük, mondd meg nekik, hogy félsz, mégpedig amiatt, hogy elválnak és félsz, hogy ezt nem fogod kibírni. Ez egy szörnyű dolog, de rá kell ébresztened őket, saját hibáik miatt válnának el, és adnak okot egymásnak a válásra. Persze ha már nincs meg az a szikra mint régen ez nehezebb lesz, de rongyos por életünkben csak a gyerekek jelentenek igazán valamit! Erre kell ráébresztened őket, hogy itt nem az ő boldogságuk a fontos, hanem a tiétek, hogy miben nőtök fel, milyen behatások érnek titeket ezáltal, amin most ők átvergődnek. Próbáljanak kompromisszumot kötni, de segíts nekik, légy ott, mint "bizonyíték", hogy lássák, hogy miért próbálják meg a családot veszekedések nélkül és válás nélkül egyben tartani.


Sok sikert, remélem sikerül nektek, bátor dolog tőled, hogy mertél segítséget kérni. Szép napot. 19/F

2015. máj. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!