Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki érti ezt? Most akkor akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki érti ezt? Most akkor akar majd gyereket, vagy nem?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, a párommal 6 éve vagyunk együtt, ő 31. Pár hónapja valahogy szóba került a gyerektéma, egy beszélgetés kapcsán. Ekkor derült ki az ő álláspontja, hogy azt se tudja, valaha akar-e. De jó pár évig biztos nem. Ne mondjam, jó nagy veszekedés lett belőle és utána is feszültség. Később megpróbáltam felhozni, beszéljük ezt meg, de ő továbbra is kötötte az ebet a karóhoz, hogy neki márpedig nem kell gyerek se most, se máskor. Mindenféle valótlan/nem létező kifogással jött. nemrégiben kerek-perec megmondtam neki, én 2 éven belül szeretnék és kész. Erre már inkább nem is mondott semmit, bár nem kapkodott levegő után se. Most - pár hónap eltelte után - volt egy kis vaklárma. Én tiszta ideg voltam, mi van ha... Ő meg viszonylag nyugodtan kezelte, és hallani se akar/akart abortuszról. Úgy van vele, ha becsúszik, igenis felneveljük, ez nem kérdés. Na ezen viszont meglepődtem. Amikor elmondtam neki, hogy de hát pont ő az, aki nem akar gyereket, azt válaszolta, az hogy nem tervezi, az egy dolog. De abortuszt semmiképp nem engedne. Ti mit gondoltok? Ilyen hozzáállással 1-2 éven belül még a véleménye is változhat?
2015. máj. 13. 08:33
 1/8 Jázi :) ***** válasza:
Lehet csak a gyerekkel járó felelősségtől tarthat ennyire. Mivel nem csak neked, neki is új lenne az a helyzet, így nehezen tudja elképzelni. Fél a változástól. De ebből szerintem kiderült,hogy szeretne ő is :) Lehet csak egy kis nyoszogatás kell neki. :)
2015. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nem akar,de az abortuszért sem rajong.De hogy 6 év utàn még azt sem tudod,hogy a palid akar-e gyereket,kissé furcsa számomra.
2015. máj. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mtke ***** válasza:
Ezekből nekem az jött le, hogy csak nem akar tervezgetni,nem akar előtte egy évvel már arról beszélni! Viszont nagyon is szeretné
2015. máj. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég érdekes ez a kapcsolat,ahol 6 év után derülnek ki ilyen dolgok,főleg mivel te akarsz gyereket.Rákényszeríteni nem kell,mert abból jó dolog nem fog kisülni.Tisztán látszik hogy nem akar,de van annyi benne,hogyha véletlenül megtörténik,akkor elfogadná a helyzetet,de ez nem azt jelenti hogy titkon erről álmodozik.Beszéld meg vele szerintem konkrétan hogy mit akar,mert még pár év eltelik,és akkor is azt mondja hogy nem,nem lesz sok időd keresni mást,és kivárni ott is azt az időt míg elér a kapcsolat olyan szintre hogy legyen gyerek.
2015. máj. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az, hogy most így fogalmam nincs. Úgy gondolom, az A., verzió, hogy csak nem akar most így előre tervezni, de lehet 1-2 év múlva magától megjön a kedve. B., verzió pedig amit az utolsó írt. Hogy megy az időhúzás, aztán koppanok. Természetesen ebben a helyzetben, semmiképp nem kényszerítenék rá még egy becsúszott gyereket se, így inkább mennék abortuszra. Hiszen én se érzem magam még késznek rá, de úgy érzem, jövőre már szívesen tervezném. Amikor látta milyen ideges vagyok tegnap, azt mondta, nyugodjak meg, ne idegeskedjek. Erre azt vágtam a fejéhez, az én életem és nekem kell majd szégyenkeznem utána és nem neki. Erre ő azt kérdezte, ugyan miért kéne szégyenkeznem, azért mert jön a baba?? Persze én az abortuszra gondoltam és a saját lelkiismeretemre. De ebből is az látszik, talán annyira mégse zárkózik el a gondolattól...
2015. máj. 13. 08:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Talan tiszteli magat annyira hogy a szuletendo gyermeket ne gyilkoltassa le. Dehat ezt latom nehezedre esik megerteni. :/
2015. máj. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Yorxun Yorxun ***** válasza:

Fél a felelősségtől, ami a gyerekekkel járna. Viszont jól nevelték, és téged is tisztel eléggé ahhoz, hogy meglegyen a véleménye az abortuszról. Tudja, hogy így a helyénvaló, de ettől még nem fog repesni az örömtől, ha mégis "jön" egy gyerek.


Gondolkozz el ezeken a dolgokon:

* Ha "becsúszik" egy gyerek, vajon fogja tudni szeretni? Fog rólatok gondoskodni? Jól tudod, hogy ő valójában nem akarta.

* Mi van akkor, ha évek múlva sem szeretné, de te igen? Akkor mi lesz veled?

2015. máj. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ennyi év után azt hiszem ismerem annyira, hogy tudjam, szeretné a saját gyerekét és gondoskodna róla. Ma próbáltam felhozni a témát, azt mondta, fél attól is, mikről kellene lemondania. Mármint hobbikról. Mert, hogy akkor már úgy érezné, azt a pénzt a gyerekétől veszi el. Ezt monda. És azt hiszem, ez jó dolog, ha így gondolkozik. Pár hónapja még azt mondtam volna, 5 év múlva se akar majd gyerekről hallani se! Vagy, hogy pont ő küldene abortuszra, ha véletlen becsúszna. Csúnyán hangzik, de én majdnem 6 év után még biztos voltam ebben. Most viszont - ha véletlen úgy alakulna - vállalná. Azt hiszem kell még neki egy kis idő, de 31, talán még nincs minden veszve...
2015. máj. 13. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!