Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tartsam itthon a barátom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tartsam itthon a barátom?

Figyelt kérdés
26 vagyok, 3 éve már dolgozom, de otthon lakom(így jobban tudok spórolni), bejárok Pestre. A barátom 26 éves (3 éve vagyunk együtt), most végez az egyetemmel. Volt már több állásinterjún is és el van keseredve, mert ami munka érdekelné azért nem akarnak 180.000 nettó fölött fizetni ami meg "robotmunka" multinál azért sem kap annyit hogy a budapesti megélhetési költségek mellett is eleget tudjon spórolni. Fejébe vette, hogy kimegy Bécsbe elvégez még egy mesterképzést, ha már tud németül és inkább lesz csóró még 2 évig az egyetem alatt, de utána majd keres jobban, nem kell majd fizetnie a lakáshitelét élete végéig. Én egész jól keresek, havi 150.000 forintot. Mondtam neki (bár nem igazán értett velem egyet), ha összerakjuk a bérünket, összeköltöznénk jól kijönnénk. Nem kellene albérleti díjat fizetni mint Bécsben, hanem kezdhetnénk lakáshitelt is törleszteni akár. 5 év múlva meg úgyis sokkal jobban keresne a barátom. Én nem szívesen mennék ki Bécsbe mert utálom a német nyelvet, meg az összes barátom Pest környékén van. Mit gondoltok, tudtok még valami érvet amiért itthon foghatnám?

2015. máj. 19. 22:05
 1/7 Interferencia ***** válasza:
Nem biztos ám, hogy veled értenék egyet, de ehhez ismerni kellene a részleteket...
2015. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha nagyon menni akar, úgyis megy, akármilyen jól meglennétek itthon. Ő ott sokkal jobbnak gondolja az életet, úgyis menni fog, ha téged itt kell hagyjon. A jobb élet fontosabb lesz előbb-utóbb neki.
2015. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi alapján a barátoddal értek egyet, leginkább azért, mert csak kimegy ide a szomszédba. Annyira közel vagytok, hogy simán minden hétvégén is találkozhattok, ha Németországba menne ki már én is húznám sokkal jobban a szám. Nem azért, de ez tényleg egészen megalapozhatja a karrierjét. Ha tegyük fel, hogy 1-2 év múlva szakítotok de akkor már nem tud kimenni akármi miatt (pl: megbetegednek a szülők, stb.) én bánnám, hogy nem mentem volna ki.
2015. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert odaláncolni úgysem tudod, és nem is szabad.

(Ha kényszerből lemondana egy vágyáról csak azért, hogy...

miattad... akkor ez valószínűleg rányomná a bélyegét onnantól a kapcsolatra.)


Én itt azt sejtem (bár ismerni kéne a részleteket), hogy ő még nem igazán akarja lekötni magát (ez nem azt jelenti, h téged nem szeret).


Bécsben angollal is egész jól lehet boldogulni. :) És nincs olyan messze Pesttől, konkrétan autópályán 3 óra.

Persze nem napi szinten, de nem kellene lemondanod a barátaidról. Na jó, nem rádumálni akarlak... :)

2015. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a 2 éves mesterképzés után hazajönne, akkor azt ki lehet bírni már egy 3 éve tartó kapcsolatban, mert ANNYIRA nincs messze. Az országon belül is van akkora távolság mint Pest-Bécs. De kérdés, hogy visszajönne-e, ha egyszer ott jobban él...
2015. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetősége ebből az országból azonnal menni kell.

Miért akarod visszatartani?

Hogy itt kínlódjon egy életen keresztül 180-200-ért?

2015. máj. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amíg a te lehetőségeid vagy korlátaid addig terjednek, hogy 150 ezer forintot jó keresetnek hívsz, addig ne akarj senkit visszatartani, aki ennél a semmi pénznél jobban akar keresni.
2015. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!