Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy a barátom ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy a barátom ezt kerek-perec így kijelentette?

Figyelt kérdés

Nincs sok tapasztalatom párkapcsolatok terén, ezért minden tanácsért hálás vagyok. Arról van szó, hogy az utóbbi időben elég sokat voltunk együtt kettesben, és barátom nemrégiben azt mondta, hogy elég sok a feszültség kettőnk között, ezért jó lenne, ha pár napot egymás nélkül töltenénk, hogy utána feltöltődve tudjunk egymásnak örülni, mert olyan apró dolgokon veszünk össze, amivel csak egymást készítjük ki, de ha ritkábban találkozunk, jobban megbecsüljük az együtt töltött időt. Tudom, hogy egyrészt igaza van, mert néha becsúszik nálam egy-egy hiszti, és neki is elég nehéz természete van, szóval bőven abban az időszakban vagyunk, hogy vagy csiszolódunk egymáshoz, vagy előbb-utóbb megöljük ezt a szerelmet. Azt is mondta, hogy nagyon szeret, és tényleg ne ijedjek meg, de szeretne már a barátaival, családjával is lenni. Jogosnak érzem, viszont nem értem, miért kell így kijelenteni ezt, hiszen egy-két napot mindig egymás nélkül töltünk a héten, barátaival is el szokott menni sörözni, szórakozni, és mi is eljárogatunk otthonról, nem csak ülünk otthon egész nap, együtt videó játékozunk, csak csüngök rajta végig. Vagy tényleg túl sokat voltunk már együtt? Amúgy én nagyon szerelmes vagyok, de ő hiába mondja ezek után, hogy mennyire szeret, attól félek, hogy csak mondja, de már nem érzi, és valójában ez egy szépen megfogalmazott szünetelés, vagy annak a jele, hogy kialudtak az érzései. Kétségbe vagyok esve, gyomoridegem van, és fogalmam sincs, hogy kellene ebben a helyzetben viselkednem.

(Tudom, másnak ennél sokkal nagyobb gondjai vannak, de életemben először vagyok igazán szerelmes, és nem szeretném, ha véget érne, ezért kérlek titeket, ne szóljatok le egyből, hogy megérdemlem, mert hisztizek néha, meg ilyenek. Légyszíves, próbáljatok meg építő jellegű tanácsokat adni.) Előre is köszönöm mindenkinek! 20 L, 20 F 4 hónapja együtt


2015. jún. 28. 15:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*nem csak csüngök rajta végig.
2015. jún. 28. 15:58
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelezni próbálja, hogy valami nem jó neki a kapcsolatban, hogy túl sok a hiszti, túl sok a vita.



Alapjában véve nem hiszek ebben a "legyünk kicsit külön" dologban, de az biztos, hogy 1x alkalmas lehet arra, hogy mindketten végiggondoljátok, hogy merre tart a kapcsolatotok, hogy képes vagy e hiszti nélkül is csinálni a dolgokat.

Viszont ha rendszeressé válik ez a "kell egy kis levegő" dolog, az már a kapcsolat vége, és 4 hónap utána azért elég korai ez még, hogy már nem viselitek egymást ha kettesben vagytok... Ott még a szerelem periódusnak kellene lennie, amikor még szinte mindent elnéz az ember a másiknak, ti meg már ölitek egymást, mint egy ezer éves kapcsolatban...

2015. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
A hisztis nőket senki sem szereti.
2015. jún. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szünet a kapcsolatban. Egyszerűen neki szüksége van a privát térre (és nem kell semmi rosszra gondolni, a legtöbb pasi ilyenkor csak bambul a fejéből meg netezik magában), és úgy érzi, fojtogatja az állandó társaság.


Ez nem ellened szól, add meg neki, amire vágyik. Nálunk évek óta jól működik.

2015. jún. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem rossz dolog. Te is belátod , érzed hogy igaza van. Ő meg megfogalmazta magában és kimondta amit gondol. Szerintem ennek egy bizonyos szempontból örülni kell mert törekszik rá hogy megbeszéljétek a problémákat, szóval javítani szeretné a dolgot, nem pedig rontani.

Sőt igazából tényleg csodákra képes egy kis lassítás. Mondjuk ha leépítitek ezt a kapcsolatot heti 1-2-3 hosszabb találkozásra, meglátod hogy mennyire is fogtok majd örülni egymásnak ha találkoztok.

Lényeg a lényeg szerintem nincs ebben semmi rossz. Lehet hogy 1-2 hét után még jobban össze lesztek nőve ezek után.

2015. jún. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Valóban elég durva, hogy ilyen rövid idő után ennyit veszekedtünk, de sajnos sokszor mások miatt, akik szét akartak minket szedni... A barátjai ugyanis fiatalabbak még nálunk is, és eléggé éretlen módon ők csak azt érzékelték, hogy én "elveszem" tőlük őt, csak mert nem folyton közös programokat akartunk velük szervezni, hanem kicsit kettesben is akartunk lenni. Ezért aztán mindenféle hülyeséget kitaláltak, hogy szétszedjenek minket. Most meg esz az ideg, hogy mekkora baromság, hogy mások miatt veszekedtünk ennyit, s a mi kapcsolatunk sínylette meg a dolgot.

Amúgy mondtam neki, akkor legyünk mondjuk két hetet egymás nélkül, mire azt mondta, hogy ő nem erre gondolt, tényleg csak pár napra, egy-kettőre egymás nélkül, és hogy én nem szeretem, ha két hetet kibírnék nélküle, miközben elég közel lakunk egymáshoz. Remélem, igazatok van, és tényleg csak arról van szó, hogy kicsit bambulni akar ki a fejéből. Köszönöm az eddigi válaszokat, remélem, jönnek még!

2015. jún. 28. 16:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Most válaszút elé érkeztél.Vagy félreteszed a hisztit,vagy elveszíted azt,akit szeretsz.Illetve azon is gondolkodnod kéne,hogy ti vajon tényleg egymáshoz valók vagytok-e?
2015. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom biztosan megítélni, hogy egymáshoz illünk-e majd hosszútávon, de ahhoz még fiatalok is vagyunk, hogy azon gondolkodjak, együtt maradhatnánk-e akár egy életen át. Azt tudom, hogy még jó ideig nem akarom elveszíteni őt, mert jelenleg nem tudnék, nem szeretnék nélküle élni, rengeteg mindenért szeretem, mert amúgy nagyon kedves, sok közös dolgunk, közös kis hülyeségeink vannak, imádok vele viccelődni, és szerintem ez egy jó kapcsolatnak mondható.
2015. jún. 28. 16:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Jobn, hogy most az elején derülnek ezek ki, mint ha mondjuk egy év frusztrációját zúdította volna rád egyszerre.

Félreérted. Nem szünetet akar, hanem rendszeresen némi időt, amit csak "magával" tölthet el. Amikor nem kell másra, csak magára figyelnie.

Nekem úgy tűnik, hogy igenis hisztisnek tűnhetsz kívülről nézve.

Legyenek barátaid, hobbid, elfoglaltságaid nélküle is, akkor rögtön megérted, hogy ő miről beszél.

2015. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én eléggé allergiás vagyok erre a hisztis nő dologra.

Szerintem nincs olyan, hogy hisztis nő, max. nem tudja elfogadni a párjának bizonyos dolgait.

Itt persze kérdés az, hogy a pasi enged meg magának túl sokat, vagy a nőnek vannak túl nagy elvárásai.

Nekem 2 komoly kapcsolatom volt életemben, mind a két alkalommal 1 hónap után összeköltöztünk, és évekig tartott, nem untuk meg egymást, szerintem a 4 hónap az elég kevés még egy ilyen kijelentéshez.

Viszont volt olyan, hogy rám is rámfogta egy pasi, hogy hisztis vagyok, meg ráakaszkodom. A későbbi barátom ezen teljesen meglepődött, szerinte szinte semmivel nem lehet kiakasztani engem, mi soha nem veszekszünk.

Mondasz konkrét dolgokat, hogy mégis miért hisztiztél?

2015. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!