Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normálisan viselke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normálisan viselkedik és én reagálom túl?

Figyelt kérdés

A párommal lassacskán 2 éve távkapcsolatba élünk. Amikor tudunk találkozunk. Ő volt itthon karácsonykor én voltam áprilisba, és most nyáron is megyek. A párom 21 éves én meg 20. Nagyon jó kapcsolata van a szüleivel és a családjával. Viszont egy picit nekem túl sok. 4 éve vagyunk együtt és még mindig úgy érzem, hogy a szüleit fontosabbnak tartja, mint ebgem. Ez normális? Naponta keveset beszélünk munka és egyetem miatt, hétvégente szoktunk azért jóval többet. Szüleivel is hetente 2szer beszél 1-1 órát (az anyukája olyan emberekről beszél, akik minket hidegen hagynak.. a páromat zavarja ez, viszont nem szeretne szólninaz anyukájának, hogy nehogy megsértse). Mikor én szeretném részletesen elmesélni a napom akkor mondja, hogy ne részletezzem, mert őt nem érdekli. Sokszor a skype-on konferenciába beszélünk szüleivel és rádöbbenek sokszor, hogy olyan dolgokat mond el a szüleinek, amiket nekem nem is emlitett.. Mikor felhozom neki (nem a szülei előtt), akkor azt mondja, hogy ő elmondta, csak én nem figyeltem (minden egyes mondatát meghallgatom és észbe tartom).

Ami nagyon kiborított az az, hogy most két hét múlva jön haza. És azt mondta, hogy szeretne 2-3 napot úgy tőlteni a szüleivel, hogy én ne legyek ott, mert ha ott vagxok akkor folyamatosan velem foglalkozik és nem tud a tesójával ( 17 éves a tesója). Olyan kapcsolatba van vele, hogy puszilják egymást, a lányt mindig ölbe veszi, fogja a kezét. Hozzáteszem, hogy karácsonykor ott voltam és tudott foglalkozni mindenkivel, én csak ültem ott a fotelben és hagytam őt. Szeretne a testvérével lenni, mert nekik sokkal mélyebb a kapcsolatuk és nagyon hiányzik már neki. Beleegyeztem és azt mondtam, hogy akkor egy napot szánjon rám, hogy csak kettesben legyünk és elmenjünk randizni, erre azt mondta, hogy ő nem szeretne, mert a szülei miatt is jön haza (1 hetet ül), utána meg megyek ki hozzá egy-két hétre, s munka után együtt leszünk.

Őszintén nem tudom, hogy most ez normális és én reagálom túl a dolgokat. De nekem is van testvérem, nagyobb pár évvel, de nem viselkedek úgy puszilgatom, meg az ölébe vagyok folyamatosan, meg fogom a kezem, mert tudom, hogy neki is van párja és azért nem vagyunk már 10-15 évesek. Szerintetek normális? Meg az, hogy a párom a szüleinek mindent elmond? Nincs titka a szülei előtt? Abszolút tudják a dolgait? Még a túlórai pénzéről is beszámol..

Mit tegyek? Segítsetek!! Hozzáteszem, hogy szóltam neki erről, de azt mondta, hogy ő nem fog változtatni..



2015. júl. 4. 10:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, tabletről írtam ':)
2015. júl. 4. 10:47
 2/8 anonim ***** válasza:

Elég érdekes kapcsolata van a családjával, az biztos. Nagyon furcsállom, hogy egy 17 éves lány beleül a 21 éves bátyja ölébe, ez egyáltalán nem szokványos.

Az viszont látszik, hogy nagyon-nagyon fontos számára a családja. Ha megpróbálnál közéjük állni, szerintem nem téged választana. Szerintem próbáld meg elmondani neki, hogy ez téged mennyire zavar.

Ha nem érti meg, akkor

- vagy megpróbálsz közéjük állni, de akkor jó eséllyel elveszíted őt,

- vagy megpróbálod ezt elfogadni, de akkor valószínűleg nem leszel boldog mellette.


2 év távkapcsolatban nagyon hosszú idő. Miért áll fenn ez az állapot? Meddig lesz még így?

2015. júl. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ő még nem érett meg egy komoly kapcsolatra! A szüleitől függ, az ő véleményükre ad, nekik akar megfelelni. Ezzel abban az esetben nincs baj, ha van egy másik ember (jelen esetben te) aki állítólag fontos neki.

Az is oké, hogy a családjával is akar lenni. Hagyj neki időt... viszont. Remélem tudod, hogy ha valaki távkapcsolatban él, egyetemre jár és arra kér, hogy ne talizzatok x ideig (az indoka legyen mindegy) akkor nem sok jóra számíthatsz a jövőben...


Oké tételezzük fel hogy skype-oltok, beszéltek naponta, de a személyes kontakt és szex nincs, akkor ennek nincs jövője. Én a helyedben lehet hogy még próbálkoznék, küzdenék, de amint azt látom, hogy annyira nem érdeklem és már nincs az a régi figyelem, amit megkaptam, akkor kilépnék. Lehet hogy te is tudod hogy ez lenne a helyes, csak még nem szántad rá magad. Az egyetem sok lehetőséggel van tele. Lehet hogy ő él ezekkel a lehetőséggel, csak úgymond te nem vagy független...

2015. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Valójában én vagyok az egyetemista és ő az aki dolgozik. 2000 km van köröttünk, ezért nem tudunk olyan gyakran találkozni (évente 4-5 alkalom 2-3 hét, nyáron pedig 1-2 hónap). Őszintén nem tudom, hogy meddig leszünk ilyen távkapcsolatba. Lehet, hogy egyszer elegünk lesz és akkor vagy elválunk, vagy valamelyikünk ott hagyja a jelenlegi életét. Viszont nagyon nem szeretném elhagyni. Volt jó pár barátom, de senki nem viselkedett ilyen jól velem, mint ő. Igazából ő olyan dolgokat látott és fedezett fel bennem, amit még soha senki. És eddig nagyon jó kapcsolatunk volt, és sokan csodálták, hogy távkapcsolatba is milyen jól megvagyunk. Viszont ez a dolog az utóbbi pár hónapba vált ilyenné. S főleg akkor érzem, amikor a szüleivel beszélünk, vagy róluk beszélünk.. Valahogy rá fogom venni a páromat, hogy egy napot tudjunk eltölteni közösen, ameddig itt lesz és majd akkor mindent megbeszélünk.. És remélhetőleg, hogy sikerül megoldani. :)

Köszönöm a válaszaitokat :)

2015. júl. 4. 11:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Am megnyugtattatok, hogy nem csak én furcsállom ezt a helyzetet. :)
2015. júl. 4. 11:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Megírnád majd, hogy mi lett végül? Kíváncsi lennék rá! Remélem sikerül megoldanotok!:)
2015. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, megírom :)
2015. júl. 4. 12:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Menekültem mindig az ilyen pasiktól,akik nem tudtak leválni otthonról.Nem kellene ilyen kapcsolat.Megértem ha valaki a családjába bele van habarodva,de ez ne a kapcsolat rovására menjen.Szakítanék,de ez én vagyok.
2015. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!