Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én vagyok a hibás? Nem jól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok a hibás? Nem jól látom a dolgokat?

Figyelt kérdés
A párommal másfél éve vagyunk együtt (19 évesek vagyunk mind a ketten), de az első fél éven kívül az egész kapcsolatunk csak veszekedésből áll. Nem tudom, mit tehetnék, annyira kilátástalannak érzem az egész helyzetet. Ő mindig otthon ülne, soha nem csinál semmit, nincs hobbija, én viszont szeretnék programokat csinálni. Neki ez azt jelenti, hogy bulizni akarok, pedig nem. Csak szeretném, ha nem abból állnának a fiatal éveim, hogy otthon ülök. Szeretnék moziba menni, sétálni, vagy csak beülni valahova, de semmire nem vagyok képes rávenni őt, vagy csak nagyon ritkán. Az utóbbi 2 hónapban megelégeltem ezt, és a barátnőimmel, illetve a volt osztálytársaimmal elmentem 3szor bulizni, ezenkívül ismétlem, barátnőimmel beültem a kedvenc helyeinkre. Ennek az lett a következménye, hogy "én milyen vagyok, mert hogy képzelem azt, hogy találkozok velük, meg mindig megyek mindenhova... De ez annyira nagy baj? Nem szereti szinte egyik barátnőmet se, mert oké, van egy múltjuk, de már megváltoztak és én meg imádom őket... Egyáltalán nem bízik bennem, semmit nem hisz el, amit mondok, parancsolgat, vagyis mostanában hangsúlyozza, hogy megtilt dolgokat. De ez normális? Nagyon szeretem őt, de ezt nem nagyon bírom már... Amikor összejöttünk - hozzáteszem - én sem voltam a legjobb társ, sőt... (van hogy most is) rengeteget féltékenykedtem, sok kis apró dolgon kiakadtam, pedig látom már hogy nagy hülyeség volt. És most pedig, mintha ő vált volna ilyenné. Nem tudom mit tehetnék...

2015. júl. 15. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most ilyen 19 évesen, mi lesz később? Ez nagyon nem normális. Nyilván féltékeny rád, mert neked van életkedved, ő meg egy begyepesedett ember. Én nem kötném le magam a helyedben egy ilyen ember mellett. Viszont ahhoz meg van a joga mindentől függetlenül, hogy ne szimpatizáljon a barátnőiddel, ha rib-ancok voltak hosszú ideig. De tiltani semmi joga semmit.
2015. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ó, mintha magamat olvasnám fiatalabb kiadásban. Az első kapcsolatom nekem is ilyen volt. Ő csak otthon ült volna, én meg néha kimozdultam volna, szintén nem csak buliba, hanem akár olyan bagatell dolog, mint ruhavásárlás és érdekelt volna a véleménye. A barátaim eltűntek mellőlem, mert miatta mindig valami hülye indokkal lemondtam a találkozást, vagy nem is kerestem őket, mert neki se tetszettek, mivel volt köztük meleg, biszex (véletlen így alakult, nem direkt ilyen beállítottságúakkal ismerkedtem). Ott telt be a pohár, amikor lek*rvázta a húgomat, mert naiv volt és 3 nap után megismert sráccal lefeküdt, előtte pedig szakított a kamaszkori 2 éves kapcsolatával, ami már egy éve nem működött csak éppen 18 éves volt és ott is repkedtek az örökké veled frázisok.


Szóval én tűrtem vele majd 6 évig, amikor ezzel a megjegyzésével kiverte a biztosítékot. Egy hónapig gondolkodtam azon, hogy mi legyen majd szakítottam vele. Belegondolva kihagytam az összes egyetemi bulit, majdnem a gólyatábort is, az egyetemen összvissz 1 barátot sikerült szereznem, akit szintén úgymond elmart mellőlem, mert az órákon kívül nem tudtam vele találkozni. Hülye voltam, tanultam belőle.


Te ne kövess el ilyen hibát. Fiatal vagy még, nekem 24 évesen kellett azzal szembesülnöm, hogy nincsenek barátaim, egy halom élmény kimaradt az életemből egy pasi miatt, aki meg sem érdemelte, hogy ennyi évet rászánjak. Ha az első 1-2 évben szakítok most csupa szép emlékem lenne róla, de így...

2015. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló, ez nagyon elgondolkodtató. Igazából mostanában rengeteg ilyen "történetet" hallok, sajnos családon belül is...
2015. júl. 15. 13:29
 4/9 anonim ***** válasza:
hát ne is menj sehová
2015. júl. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4es

bővebben? miért ne? fiatal vagyok nem 50 éves, akinek családja van, gyerekei...

2015. júl. 15. 13:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én is elég féltékeny tipikus vagyok,és nehezen viselem el a lenne valakim és elmenne nélkülem,és otthon is lehet mozizni kettesben :)
2015. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az nagyon nem jó, hogy ennyire eltérnek az igényeitek. Azzal önmagában nem lenne probléma, hogy valaki 19 évesen ilyen otthonülős, csak akkor olyan párt kell találni, aki hasonló.

Én már csak emiatt sem erőltetném ezt az egészet, de amit a sztori második felében írsz, az végképp nagyon gáz, gondolok itt arra, hogy parancsolgat és megtilt dolgokat.

Számomra egy ideális kapcsolat egyáltalán nem ilyen, nem maradnék ebben a helyzetben, az egészen biztos.

2015. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os, ne érts félre, nem csak abból áll az életem, hogy menni akarok mindenhova... soha nem is voltam olyan. Imádok vele kettesben is lenni, csak összebújni, filmezni, romantikázni. De szükségem van arra is hogy kikapcsolódjak, vásárolgassak a barátnőimmel, stb. Eddig nem mentem nélküle sehova, de meguntam, hogy folyton könyörögnöm kellett neki hogy mozduljunk már ki a szobából ...
2015. júl. 15. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 8 évet csesztem el az életemből.

Jó nagy ökör - marha voltam. Harminc felett kezdtem el élni, szerencsére egy imádnivaló pasival. Nehogy otthon ülj. Menj, élj, barátkozz! Jól látod a dolgokat.

2015. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!