Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi célt szolgált a nemi egyenjogúság ha a nők alárendelt szerepet kívánnak betölteni egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elvárják, hogy a férfi legyen náluk mindenben jobb:

- Külső

- Emberi értékek

- Anyagiak

- Hétköznapi tevékenységek, probléma megoldások


Továbbá elvárják, hogy:

- A férfi keressen náluk többet

- A férfi legyen "rosszfiú", de azért legyen tökéletes apa jelölt

- A férfi legyen érzéketlen de közben mégis romantikus

- Legyen eszméletlen sármos és az összes szomszéd, bártnő, facebook ismerős csak őket irigyelje.

- Tudjon a férfi úgy problémákat megoldani esetenként, hogy sosem hazudik

stb.


Ha ezek nincsenek meg akkor "bocs, de nem érzem magamat eléggé nőnek melletted".


Akkor elméletileg a nők kevesebbek mint a férfiak akivel hajlandóak leállni a kapcsolatra vonatkozó relációban.


Nem igazán értem, hogy ez milyen módon tesz eleget a nemi egyenlőségnek egy kapcsolatban.



2015. júl. 29. 23:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
9%
Az uccsó két mondatot leszámítva ez igaz.
2015. júl. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%

Hogy jön az a nemi egyenjogúsághoz, hogy ki hogy néz ki és mennyire romantikus?

Ha jobban néz ki a nő, akkor a pasi az alárendelt a kapcsolatban?

2015. júl. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
49%

Az egyenlőséget akkor akarják, ha azzal jól járnak. Ha megnézed a feminista mozgalmak anno szétvertek kirakatokat 100 évvel ezelőtt azért, hogy a nők is szavazhassanak. (Nagyon helyesen teszem hozzá.) Érdekes módon olyan tüntetés még sosem volt, hogy a nőknek is kötelező legyen katonának állniuk, vagy hogy ők is később menjenek nyugdíjba, mint a férfiak.


Az, hogy azt szeretnék, hogy mindenben a párjuk legyen jobb, egyszerű taktika, nem kell belelátni semmilyen ideológiát. A nők párválasztáskor kicsit az eszükre is hallgatnak, nem csak a szívükre. Ez szívás, de hát mit lehet tenni. Talán nem véletlen, hogy a régi népmesékben mindig a herceg szeretett bele a parasztleányba. Fordítva ilyen sosem volt. (Illetve bocsánat volt, akkor ha a parasztfiú megmentette a sárkánytól, tehát mindenképpen alfahímnek kellett lennie.) De olyan mese még sosem volt, hogy a királynő az egyszerű parasztfiúba szeret bele, nem igaz?


Egyébként ezt a jelenséget hipergámiának hívják. (Itt gyakorin tanultam meg ezt a kifejezést. :D )


A rosszfiúkhoz is azért vonzódnak, mert aki rosszfiú az erőt sugároz magából.


Nem tudok semmi bíztatót mondani, tényleg nem. Ez a világ egy kegyetlen hely. :/

2015. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%
Vagy talán az a csoport, akik ilyen férfira vágynak, és az a csoport, akik valóban egyenrangú kapcsolatot keresnek, nem is metszi egymást.. Jobbat nem akartam magamnál, az elvárások közül csak a felsorolt utolsót várom el (problémamegoldás és őszinteség). A párkapcsolatom pedig harmonikus és egyenrangú, pont, amilyenre vágytam. Tanuld meg megkülönböztetni azokat, akik valóban alkalmasak egyenrangú kapcsolatra, akik igazából uralkodni akarnak egy kapcsolatban, és akik csak azért hajtogatják az egyenrangúságot, mert trendi, közben a személyiségük csak alá-/fölérendelt szerepre teszi őket alkalmassá. Aki többet vár el a másiktól, mint saját magától, azt ne sorold már az "egyenrangú kapcsolatot kereső" férfiak/nők közé, gondolkozz már egy kicsit logikusan.. vagy te az alapján ítéled meg az embereket, amit mondanak magukról? Én a tetteik és viselkedésük alapján szoktam..
2015. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem komoly problémák vannak, ha egy kapcsolatot képes megfertőzni az "egyenjogúság" (ami egyébként az eredeti szó, amit keresel, és benne van, hogy jog, tehát alapvetően jogi értelemben értendő egyenlőség, np).


Más kérdés, hogy az egyenjogúság jelszavát lobogtatva egyes mentálisan beteg nők a feminizmust nem a nőkÉRT, hanem a férfiak ELLEN használják... És ez az, ahonnan a te problémád ered.


Ugyanakkor személy szerint a feminizmus minden formáját elítélem és feleslegesnek tartom. Nem valami 19. századi nagy "jogi küzdelemről" van szó, hanem egyszerű politikai/gazdasági érdekek által felduzzasztott mozgalomról, ami úgy terjedt el az egész világon, mint a fekete halál.

Köszönhetően az agresszív, butító propagandájának, amit megtámasztanak egy látszólag nemes céllal, mint "egyenlőség" (ami soha, sehol, semmilyen körülmények között és senkik között nem volt, nincs, és nem lesz a világon).



/Évek óta párkapcsolatban élek a gyerekkori szerelmemmel, aki ugyanígy gondolja. Érdemes megemlíteni ezt itt néhány hiénának./

2015. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, te milyen nőkkel találkoztál, de elég érdekes a listád. :-)


Hallod, ha lehetőségem lenne beleszólni, ki mennyit keres, akkor a férfiak nem keresnének többet, mint egy nő ugyanabban a munkakörben, max. teljesítménytől tenném függővé, és ha történetesen egy nő tesz le többet az asztalra, akkor ő kapjon többet. Elég szomorú, hogy vannak még olyan cégek, ahol ugyanabban a munkakörben a férfiak általánosságban többet keresnek, függetlenül a munkájuk minőségétől.


Miért kellene, hogy egy férfi jobb legyen? Nem megalázó ez egy nőnek? Én legalábbis úgy érezném, ha mindenben ő lenne a jobb, hogy nem vagyok elég jó, főleg, ha még az orrom alá is dörgölné, nem tudnék sokáig ilyen kapcsolatban benne lenni, mert rosszul érezném magam így, nekem kell, hogy én is kivívjam valamivel a tiszteletét, elismerését a másiknak, amihez mondjuk ő kevésbé ért.


Az összes többi, amit írtál, ellentmondásos marhaság.

2015. júl. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%
Ez a kérdés erős általánosítás. Nem kéne.
2015. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
15%

Egy dolgot mondok neked:


egy könyvben (címet privátban) olvastam, hogy a nők már csecsemőkorukban sokkal élesebben figyelik az őket körülvevők érzelmi reakcióit, mintázatait, köztük főleg az arcokat, ennek hormonális okai (is) vannak, meg eleve érzelmi lények ők, míg a férfiak racionálisa(bb)(a)k. Szóval, a nők azért vonzódnak a rosszfiúkhoz, mert ők semmiféle érzelmi reakciót nem mutatnak a nők felé, tudván, hogy bárkit megkaphatnak, és beletojhatnak az érzelmek kimutatásába. És, mivel csecsemőkortól benne van a nőkben az, hogy minél több kedves, mosolygós emberi arcot lássanak a környezetükben, fürkészik azokat az embereket, cselekedeteket, akikből/amik által érzelmeket válthatnak ki. Ezért tapadnak a rosszfiúkra, mert érzelmi reakciót akarnak kicsikarni ezekből a férfiakból. Magyarul elismerésre vágynak, amit aztán nem kapnak meg. Egy egy ördögi kört szül náluk, és bár sokszor kivágják őket ezek az emberek, újra pitiznek majd nekik, mert meg akarnak felelni, reakciót akarnak elérni.


Konklúzió: letojod a nőt, és megfog őrülni érted. :)

2015. júl. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit kacifántosan fogalmaztam:

Arra gondolok, hogy a nők, hogy képzelik az egyenlőséget, ha a férfi akit hajlandóak elfogadni sokkal jobb náluk.


A listát egyébkét tudom folytatni:

- A nő elvárja, hogy a férfi mindig meghallgassa és életre szóló tanácsokkal lássa el, de közben persze nehogy megmerészelje neki mondani, hogy mit is kellene tenni.


- A nő elvárja, hogy a férfinek ne legyen semmi más az életében csak ő.


- A nő elvárja, hogy a férfi mindig férfiasan viselkedjen és ne tűrje, hogy ellentmondjanak neki, de ha még is így van akkor az illető papucs...


Stb.

2015. júl. 29. 23:37
 10/31 anonim ***** válasza:
63%
Te még vagy fiatal vagy, vagy nagyon gyerekesen gondolkodsz, sőt, még az is lehet, hogy ilyen rossz mintát láttál a szüleidtől (ami elég szomorú, ha így van), de biztos, hogy szerelmes még soha nem voltál. Nem baj, majd eljön mindennek az ideje, és akkor be fogod látni, hogy ez nem így működik.
2015. júl. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!