Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mást is zavar ez a jelenség?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mást is zavar ez a jelenség? (Leginkább párkapcsolati tekintetben)

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs kapcsolatom. De amire gondolok, na olyat nem is szeretnék.

Gyűlölöm, mikor egy "férfi" többnek képzeli magát, nem hajlandó egyenrangú/egyenjogú partnerként tekinteni a párjára.

Magának megenged olyan dolgokat, amiért a másikat elítéli.

(Megcsalás, kimaradozás, haverozás, alkoholizálás, stb.)

Otthon nem segít semmit, minden a nőre hárul.

És az ágyban is csak elvár mindent, mert az neki jár, de nem ad semmit cserébe.


És a lényeg, amiért kiírtam:

Ami nekem a leginkább ba...a a szemem, azok a szolgalelkű NŐK, akiknek sír a szája ugyan, de mégis szívesen játsszák az áldozat szerepét, és képesek így élni.

Oké, néha panaszkodnak, de valamiért mégis jó nekik.

Ettől undorodom tulajdonképpen, mert pontosan ők azok, akik miatt a pasik ezt megengedik maguknak.

Mert van rá vevő.

És a normális, egyéniséggel rendelkező nőkkel is megpróbálnának így bánni, azt néznek nagyot, vérig vannak sértve, ha ez nem jön össze.



2014. dec. 7. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, mert Én nem tűröm az ilyen férfiakat. Az tény, hogy megvannak a tipiku női ill. Férfi szerepek, de egy nő nem cseléd hanem társ. Van akiben van annyi intelligencia, hogy ezt megértse és van akiben nem. Ez a differencia.
2014. dec. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én sem tűröm el.

Mindig kiállok magamért, jobban is, mint kéne.

Csak ezeket a nőket nem tudom megérteni.

Meg igazából sajnálni sem, mert ha annyira rossz nekik, miért nem lépnek ki?

2014. dec. 7. 10:48
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

most akkor ki a hibás aki csinálja vagy aki hagyja?

mert sztem az ilyen kapcsolatokban 50-50%-ban "hibás" mindkét fél, és igen férfi létemre engem is zavar az ilyesmi...

2014. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ezt mondom, mindkét oldal hibás.

Hibás az a férfi, akinek ilyen begyöpösödött a felfogása.

És az a nő is, aki ezt hagyja, és imád szenvedni.

2014. dec. 7. 10:51
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Figyelj... Ez az ő életük. A Tied nem ilyen. Ez a lényeg.


Akik így élnek - és most gondolok a tahó csávókra és a panaszkodó szenvelgő nőkre is - NEM VÉLETLENÜL vannak ebben a helyzetben. Mentális probémák mindkettőnél. És illeszkedik világképübe ez az élet ezt érzik normálisnak, ha el is távolítanád őket egymástól egy másik ilyennel jönne össze mindkettő, mert a tahó csávónak ez az életképe, a mártírkodó csajnak meg ez.


Ez ellen nem lehet tenni.

2014. dec. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Jegyzőkönyv kedvéért: Van ennek egy fordított változata is, mikor a "asszony" nyomja el a férjét és nevezi mindenért szerencsétlennek, tetűnek, marhának, baromnak, disznónak, teszetoszának... Meg sírdogál más csávók után a férje hallatára ("Jaj mér nem a Huffnágel Pistiihez mentem, nem hozzád te lúzer" "BEZZEG A KOVÁCS!!! 2 AUTÓT IS VETT A FELESÉGÉNEK!!! TE SZERENCSÉTLEN NEKÜNK MEG CSAK EGY BUZUKINK VAN") Mindegy mit tesz a csávó. De az is hülye, mert még élvezi is a papucs-életet.


Ők is legalább olyan betegek mint a kérdésedben említett emberek.

2014. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Lelkileg nem egészséges egyik fél sem nyilván.Ezért van szükségük ilyen életre.Mindegy,ez az ő döntésük,az ő sorsuk,rájuk tartozik.
2014. dec. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Engem is zavar, férfiként.

Minél többen gondoljuk így, és járunk el ennek fényében, annál jobb.


Vigyázz, kiket hibáztatsz.

Szerintem a probléma rendszerszintű (épp ezért lassú a változás).

Az említett férfiak nem úgy jöttek a világra, hogy telepítve volt az Asszonyállat 2.0 (ettől még ők felelnek a tetteikért).

Ugyanígy a nők sem úgy, hogy ők cselédek leszek.

Gyerekként, kamaszként beléjük ivódik az, amit a környezetükben tapasztalnak.

De ha mégsem, még akkor is lehet, hogy egy idő után visszavesznek a (jogos) elvárásaikból, mert nem akarnak 100 évet várni, hogy megváltozzon a társadalom.

Vagy megelégelik a mások felől érkező megvetést, az ismerősök véget nem érő vegzatúráját.

Az egyedüllétet, főleg nők esetén, még most sem igazán tolerálja a társadalom.

A nőtársadalom nagy része pedig nem fiatal és nem független.

Gyerekkel, anyagilag kiszolgáltatva, stb. sokkal nehezebb változtatni.

2014. dec. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Pár dolgot túl dramatizálsz és pár dologgal én sem értek egyet, amiket említettél, de az alapokban biztos nagyon sokban eltér a gondolkodásmódunk.


"Otthon nem segít semmit, minden a nőre hárul."

A nő nem dolgozik semmit és minden pénzkeresés a férfire hárul. Látod, cserébe ezt adom. Nem mosogatok, nem törlök port, nem takarítok, ritkán főzök. Cserébe annyi pénzt keresek, hogy egy egész család bőven megél belőle. Mindenki azt csinálja amiben jó. A feleségem házimunkát végez otthon, én meg dolgozok kettőnk helyett is.


"Magának megenged olyan dolgokat, amiért a másikat elítéli."

Nálunk mindkét fél megenged magának dolgokat, amiért a másikat elítéli. Például én sokkal többet találkozom a barátaimmal, mint a feleségem a sajátjaival. Cserébe én sokkal kevesebbet lustálkodhatok a szabadidőmben (amiből alapból kevesebb van) és többet dolgozom.


" egyenrangú/egyenjogú partnerként tekinteni a párjára"

Az egyenrangúság nem azt jelenti hogy minden dolgot betegesen kényszeresen 50-50%-ban kell a két félnek csinálni, vagy hogy mindenben egyforma dolgokat tehetnek meg. Ahogy írtam, én végzem a pénzkereső munka 90%-át, cserébe a feleségem a házimunka 90%-át. Nekem kevesebb a szabadidőm, kevesebbet lustálkodhatok, de mellette többet találkozom a barátaimmal. Ő cserébe rengeteg szabadidővel bír, de mellette kevesebbet találkozik a barátnőkkel.


Szerintem az élet úgy működik hogy a férfiak alkalmazkodnak a nőkhöz és a nők a férfiakhoz. Nekem megvan az, hogy milyen típusú nőre vágytam hosszú távra. És megtaláltam. Ha te nem találsz férfit hosszú távra, akkor lehet hogy nem az egész világgal és mindenki mással van a baj, hanem éppen veled. Én mindig úgy állok hozzá, hogyha valamiben sikertelen vagyok, akkor magamat hibáztatom, nem pedig másokat. Magamat ugyanis meg tudom változtatni, de a világot nem.


36/F, 25 éves feleséggel, eddig 2 gyerekkel

2014. dec. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Nálatok így van.

Legtöbb esetben meg már a nők is dolgoznak.

(Én is, és eszem ágában nem lenne, hogy háztartásbeli legyek, kiszolgáltatva másnak.)

Nem mondtam, hogy bennem nincs hiba. De: Nem kerültem ilyen helyzetbe, amiről fent írok, mivel nekem erre nincs igényem, és nem minden férfi ilyen.

Viszont sok ilyet látok, és itt is szép számmal jelennek meg kérdések a témával kapcsolatban.


"Gyerekkel, anyagilag kiszolgáltatva, stb. sokkal nehezebb változtatni." Na igen, számítottam rá, hogy ez szóba fog kerülni, és igazat adok, de nem tudom elképzelni, hogy a patthelyzet kialakulása előtt mások voltak a körülmények, és valszeg látta már előtte is, hogy milyen a kedves párja, akkor gondolkodhatott volna, mielőtt belevágott.

2014. dec. 7. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!