Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 7éve vagyunk együtt a párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

K.szandy kérdése:

7éve vagyunk együtt a párommal és nem igazán akkar gyereket. Lassan 1éve kint dolgozik külföldön, eddig mindig volt valami kifogás mért nem szeretne babát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig eljegyzès se volt. De most augusztusba szeretne de szerintem csak azèrt mert èrzi h lassan el fog veszíteni! Ugy terveztük a dolgokat ha ki megy külföldre rá párhónapra èn is ki megyek utána, de mèg nem törtènt semmi, h jöhesen a baba. De kifogás megint van h elsőnek rakjam le a jogsit utána ha ki megyek ès lesz rendes albink ott kint meg munkám utána rá 1èvre vagy 2re jöhet a baba. Tudtok adni tanácsot h mit csinálnátok a helyembe? Tudom nem vagyok el kèsve a babával de 25èves vagyok ès már nagyon szeretnèk. Most ugy èrzem lehet tovább kène lèpnem ès keresni mást. ( hozzá teszem h ő 35èves ès nem egy család centrikus fèrfi)
2015. aug. 3. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egy családcentrikus férfi, akkor mit vársz? Elképzelhető, hogy ő egyáltalán nem akar gyereket, csak hiteget, folyton eltolja valami miatt a dolgot. Üljetek le személyesen beszélgetni (oldjátok meg valahogy, jöjjön haza, menjél ki hozzá), és jussatok valamire. Felesleges olyasvalaki mellett elpazarolnod éveket, aki nem akar megállapodni veled és csak a kifogásokat keresi.
2015. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
elég kifogás szagú a dolog, együtt sem éltek a távolság miatt, én így még ha akarna is sem vállalnék gyereket. 25 évesen nem vagy elkésve, de másik kapcsolatba belekezdeni és eljutni ott a gyerekvállalásig sem 2 hónap.
2015. aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem tiszta sor. Nem igazán szeretne gyereket. A férfiaknál a gyerekvállalás érzése nem úgy mint a nőknél. A férfiaknál fokozatosan alakul ki és erősödik.

Ha 35 éves és még nincs semmi affinitásra rá, akkor szerintem már nem is lesz.

Szerintem jól érzed, nem közös az utatok, jobb ezt tisztázni és külön utakon folytatni.

2015. aug. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt abban egyetértek vele, hogy felesleges úgy babát vállalnotok, hogy ő legfeljebb havonta 2x látja a gyerekét, inkább akkor megvárná gondolom, amíg tényleg együtt tudtok élni, mint egy normális kis család, és nekem az is egy értelmes indok, hogy ha te kimész mellé külföldre, akkor egyrészt a magad ép eszének megtartása, másrészt meg az anyagi biztonság megteremtéséhez nem árt, ha neked is van egy állásod. Azért egy baba nem két fillér, komoly anyagi kiadásokkal jár, és kérdezd meg akármelyik egyedülálló anyukát (vagy azt, akinek a férje külföldön dolgozik, és kéthetente jár haza hétvégére), igenis nagy segítség, ha van egy férfi, egy társ melletted, aki néha le tudja venni a terhet a válladról- mert akármennyire is vágysz most egy babára, azért éveken át napi 24 óra folyamatos görcsös figyelem és aggodalom igenis kimerítő.


Szóval ebből a szempontból értelmes kifogásokat hozott fel, de ez nem változtat a tényen, hogy kifogások. Jól mondták korábban: ha most nem akar babát, sőt, esküvőt se nagyon, akkor később sem fog. Itt nincs jó megoldás, rá nem erőltetheted a dolgot, mert annak nem lesz jó vége, de az téged sem tesz boldoggá, ha a magad álmairól lemondasz. Ezt meg kell beszélni, őszintén és higgadtan, hogy van-e értelme egymás idejét húznotok, mert ha ő nem akar belátható időn belül családot alapítani, akkor te még addig lépnél tovább, amíg megteheted (tehát gyerek nélkül, fiatalon, kívánatosan).

2015. aug. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as válaszolónak "férfiaknál a gyerekvállalás érzése nem úgy mint a nőknél. A férfiaknál fokozatosan alakul ki és erősödik. "

Ezzel a kijelentéssel vitatkoznék. Ne általánosítsuk a férfiakat se. A párom egész életében gyerekekről álmodozott saját elmondása alapján. Már most is meghatódik, ha rá gondol, hogy pár év múlva vállalhatunk babát...


Ezt a kérdést a párkapcsolat elején tisztázni kellett volna. Ha nem családcentrikus a párod, akkor miért várod el, hogy akarjon gyereket? Ha tudtad, hogy te akarsz gyereket, akkor miért olyan párt választottál, aki nem akar? Gondolom az, hogy kijelented, hogy nem családcentrikus, az már azt jelenti, hogy többször tanúságát adta ezen tulajdonságának.

Ha együtt sem éltek szinte a külföldi munka miatt, akkor mi tartja össze a kapcsolatot? Szereted egyáltalán vagy csak a megszokás miatt vagytok együtt, esetleg szeretnél már gyereket és félsz, hogy egy új kapcsolatban még több idő lenne mire összejönne?

2015. aug. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

te is dolgozol már kint?

talán akarja hogy legyen munkád, önálló kereseted, ne csak rá várj

2015. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös, attól még az én mondatom nem lesz igaztalan.

Én csak azt írtam, hogy a nőknél - nem én találtam - a gyerekvállalás érzése villámcsapásszerűen jön. Jöhet az a villámcsapás 16 éves korában is.

A férfiaknál, inkább mocorog az érzés, lassan alakul ki. Kinél előbb kinél később kinél soha.

2015. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a baj h soha nem mondta/mondja h nem akar babát csak mindig a kifogásikat keresi h fiatal vagy mèg vagy amig nincs saját lakás stb... Persze nem vagyok hülye mindent meg szeretnèk adni a babámnak ha lesz de már túl sok a kifogàs.tudom h nem 2forint fel nevelni 1 gyereket de nincs lehetettlen dolog.
2015. aug. 3. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!