Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagynátok a párotokat sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a párotokat sok év kapcsolat után, ha megjelenne az életetekben valaki, aki jobbnak tűnik?

Figyelt kérdés
Persze előbb utóbb úgyis megjelenik valaki, de hát azt mondják, könnyű hűségesnek lenni, ha más "gyengébb", mint a párotok. Ti hogy vagytok ezzel? Mi a véleményetek?

2015. aug. 12. 11:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés ebben a formában ne megválaszolható, mert nem korrekt. Tudni kéne, milyen a kapcsolat, amiben élek? Mennyire szeretem, szerelmes vagyok-e a páromba? Ő megtesz-e mindent a kapcsolatunkért, ahogy én is?

Aki azt hiszi, hogy a hűség döntés, vagy gerincesség kérdése, az még súlyos pofonokat fog kapni az életben.

Mesélek valamit. Egyszer régen megcsaltak. Fiatal voltam, idealista, ahogy minden fiatal az. Halálos véteknek éreztem én is a megcsalást, gerinctelen, aljas dolognak, ami megbocsáthatatlan. Évekkel később értettem meg, hogy mi volt a baj. Az illető hölgy egyszerűen nem tudta magát nőnek érezni magát mellettem. Hajtottam, mint az őrült, mert kellett a pénz. Elmentem kora hajnalban és sokszor csak éjfélkor vetődtem haza. Hétvégenkét kőműveshez jártam, vagy egy kőfaragónál segédkeztem. Nem volt olyan percem, amikor nem a munkával voltam elfoglalva. A szex jó volt, élveztük, de valójában lélektelenül, csak az élvezetekért csináltuk.

Az embernek társ kell. Partner, akivel mindent megbeszélhet. Hátvéd, akinek nekidőlhet, amikor összeomlani látszik körülötte minden. Kályha, amitől elindulhat valamerre, és ahova mindig vissza kell térnie, mielőtt új utakra teszi a lábát. A hölgy ezt nem kapta meg tőlem. Csoda-e, hogy elhajlott, amikor Z-től viszont megkapta? Z messze nem volt olyan jó pasi, mint én. Sem külsőleg, sem szellemi téren. Messze nem tudta azt az anyagi biztonságot, állandó előrelépést nyújtani, amit én. De egyvalamit jobban tudott: odafigyelni a nőre, és társa lenni.

2015. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A kérdés másik vetülete, amikor egyszerűen nem vagyunk döntési helyzetben, mert a szaros kis hormonok az első percben eldöntöttek mindent. Merthogy ilyen is van. Mindenki hallott már olyan esetről, amikor K.J könyvelő, aki egyébként példaértékű, békés házasságban él, egyszer csak megbolondul, és lelép a bérszámfejtő Gizikével. Vagy hallottunk már az addiktológus Gizikéről, aki családot, gyerekeket, férjet, házat, házasságot hátrahagyva megszökik egy alkoholista hajóskapitánnyal. Az ember ilyenkor rosszallóan csóválja a fejét, és meg van győződve róla, hogy vele ilyen a büdös életben nem történhet meg, hiszen ő egy gerinces ember, aki kőszikla megingathatatlanságával áll a helyén. Közben valójában csak arról van szó, hogy ő MÉG nem találkozott az illetővel, aki ilyen hatással van rá. A legtöbben sohasem találkoznak ilyennel, és ezért talán szerencsésnek tartják magukat. Talán tényleg azok, hiszen megmaradnak a biztonságos talajon, nem vész kárba egy élet munkájával megszerzett vagyon, ház, egzisztencia. Én mégsem tartom őket szerencsésnek. A tárgyak csak tárgyak, akármennyibe kerültek is. De csak az érzés az, amiért élni érdemes.
2015. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Miquel,

szívemből szóltál. Milyen a kapcsolat? Elvileg jó - lehetne azt leszámítva, hogy megjelent kb mind a két említett "szimptóma"... sajnos. Szerencsére én már sejtem, hogy ilyesmi a magyarázat, mint amit te is felvázoltál, csak nem tudom, mit kezdjek vele.

Az "egyszer régen megcsaltak" mit jelent? Vagyis együtt maradtatok, vagy akkor annak annyi volt?

Mégis mit szólsz, így mostani fejeddel? Visszafordítható, helyrehozható, ha valaki már belefutott ezekbe a hibákba - ha már valamennyire elkezdődött az említett szindróma a párunknál??

Mit tennél mostani fejeddel másképp?

2015. aug. 13. 20:09
 14/15 anonim ***** válasza:
Hiba lenne azt mondanom, hogy visszafordítható. Hiba lenne azt mondanom, hogy nem. Nem tudhatom kívülállóként, hogy mennyire sebzett a párod. Valójában azt sem tudom, hetero pár vagytok-e, és melyikőtök milyen nemű. Azt tudom, hogy ha nem olyan régóta tart az áldatlan állapot, talán még javítható. De ha valóban a második eset is fennáll, akkor nehezebb a kérdés. Ha akarsz, mesélj privátban, megpróbálok valamit kitalálni. (De ezt ne vedd ígéretnek!)
2015. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. :)
2015. aug. 13. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!