Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha ilyet tesz, van még nekünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ilyet tesz, van még nekünk egymással dolgunk?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve vagyunk együtt. Mindig is voltak súrlódások, de hát hol nem... Most is vannak problémák, de most nem erről szeretnék kérdezni. Annyira az anyján lóg (27 éves), hogy az valami hihetetlen (nekem). Az anyja megszokta, hogy mindig mindenkit irányíthat, mindig neki van igaza és mindig mindenki mindent megtesz amit ő mond. Na ezt velem is beakarta játszani, de nem ment neki. Én a páromnak mondtam, hogy nem bírom már, csináljon valamit. Erre ő azt mondta az anyjának, hogy ha nem bír velem meglenni, akkor hagyjon békén. Na erre ő megsértődött, látni sem akar. Rápár napra hallottam, hogy azt várja, bocsánatot kérek, mert mégis csak ő az idősebb. De a véleményemért nem fogok... most is azt gondolom, hogy ne ugráltasson, ne irányítson. De most nem ez a lényeg. A párom mindig azt mondja, hogy hagyjam rá, ne halljam meg, stb. És ebben a konfliktusban is azt mondta: Ő nem fog közöttünk igazságot tenni, meccseljük le mi... Na nekem már ez rossz volt és érthetetlen.. Erre ma, telefonon beszéltek, és én is ott voltam a párom mellett. Erre hallom, hogy kérdezi az anyja, hogy az a nem normális mit csinál. És a párom semmit nem mondott neki, hogy naa, hogy beszél, ne mondjon rólam ilyet vagy valami. Azt mondta: XY itt van mellettem. Na most ez mi? Nekem mondana valaki ilyet őróla, előttem nem állna meg.... Így kell működni 5 év után, hogy nem véd meg? (Ja.. de nekem mindig azt mondja, hogy szépen beszéljek, mert az édesanyja, és vigyázzak mit mondok)
2015. aug. 14. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem korrekt dolog tőle, hogy nem akarja megbántani az anyját. A lehetőségeihez képest még neked is kedvezett, hiszen megmondta neki, hogy hagyjon téged békén. De egy férfinek két fontos nő van az életében, az egyik a párja, a másik az anyja. Ha az édesapád szólogatna be a párodnak, akkor te megvédenéd? Szerintem te sem.


Vagy az is lehet, hogy az anyja valóban egy zsarnoki teremtmény. De ne gondoljunk a legrosszabbra rögtön. :)

2015. aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Én azt a papucs ge... már szét vertem volna...ekkora nyomo... embert istenem...mond neki hogy végyen meg és ne te legyél mindenért a hibás vagy el bucsuzhat tőled (ebből fel fogja mekkora fogy.atékos) ha meg nem tesz semmit akkor nem is szeret
2015. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De megvédtem őt a szüleimtől kb 2-3 éven keresztül.... mindig ki álltam érte (a szüleim nem szerették) És már rengetegszer eljátszottuk ezt, hogy mondtam, elegem van. Most is.. ez reggel volt, haza jöttem a szüleimhez, jött utánam, hogy ne hagyjam el, de úgysem fog semmi változni. Én értem, hogy két fontos nő, de szerintem ez akkor sem így kéne működjön. Ha nekem tudja mondani, hogy szépen beszéljek, meg hogy találjak ki valami kompromisszumot, akkor neki miért nem? Én nem azt kértem, hogy legyen vele bunkó vagy bántsa. Csak kérje meg, hogy ne bánjon velem így ahogy eddig... És amikor mondom neki, az a válasza, hogy mégis csak az anyám és idősebb... Sohasem fog engem megvédeni... Nem normálisnak nevez, és semmi? Itt van mellettem... ennyi... még csak egy "naaa"-t se mondott...
2015. aug. 14. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:
# 3 Értem, elnézést kérek, én azt gondoltam, hogy abból, hogy megmondta neki, hogy hagyjon békén bebizonyította, hogy megvéd téged, ha kell. Ha valóban úgy van a helyzet, ahogy te leírod, akkor tényleg meg kéne emberelnie magát. De azt javaslom te inkább bátorítsd őt abban, hogy kiálljon magáért. Ne rögtön szakítással reagálj. (Ki tudja milyen gyerekkora volt, és milyen volt a viszonya az anyjával, lehet valami tudatalatti oka van, hogy így meghunyászkodik.)
2015. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Náluk ez már nagyon rég így van. Az ő anyja, a mamája és még kitudja meddig vezethető, így nevelkedtek. Hogy mindig a felnőttnek van igaza, és te kussolsz. Még ha nincs is igaza, bocsánatot kérsz és mindent megteszel amit mond. Amíg még ott lakott, és náluk voltam egy hétvégét pl, volt olyan, hogy 4kor fel kellett kelnie kapálni, mert az anyja azt mondta. És ő nem kérdezte, hogy miért, vagy h nem. Felkelt és csinálta. És most is. Ha az anyja füttyent, ő eldob mindent amit eddig csinált és megy. Azonnal. Nekem meg ez nem.... És engem is már kezdett irányítani..és nekem ez nem tetszett. Mániája a korán kelés. Én meg mivel még tanulok, így nem dolgozom. És mikor mertem magamnak megengedni, hogy 7-8ig alszom, láttam hogy nem tetszik neki... Na mindegy tudnék mesélni, de nem én vagyok a lényeg. Hanem hogy tűrök 5 éve, és még mindig az anyja az első. Szerintem ha feleséget és családot akar így közel a harminchoz, lassan én kéne legyek az első és a közös életünk. Nem az, hogy anyucinak el kell menni bevásárolni...menjen ő ha akar. :(
2015. aug. 14. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én SOHA, de SOHA nem lennék együtt olyan pasival, aki nem véd meg az anyjával szemben.

Az én anyósom is 10 körömmel kapaszkodott a fiába áskálódott, fúrt. Voltam én ronda, öreg, k..va meg minden egyéb is.

A párom senkivel sem veszett össze, mégis leállította az anyját. Sőt, azt kell mondjam, nekem jól jött az áskálódás, irányítás, beleszólás, mert annál hamarabb költöztünk össze.

Elbeszélgetek az anyjával, de totál felszínesen és soha nem fogunk bízni egymásban. Viszont mindketten ugyanazt a pasit imádjuk, persze másképpen, ezért kénytelenek vagyunk elviselni egymást. Ő már nem szól bele semmibe, néha a kisfiát próbálja rángatni, de az sem jön már össze.


Nálam mérföldkő volt ez, ha nem védett volna meg az elején, már biztosan nem lennénk együtt.

2015. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt a kérdést most hagyjuk, hogy hogy kerül a te füled annyira telefonközelbe, amikor az anyjával beszél? :)
2015. aug. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6


Ez teljesen attól függ, hogy ki-miért akasztott tengelyt a másikkal.

Ha anyám kezdene ki, nyilván... de ha te kötsz bele (esetleg más fűbe vagy fába) akkor biza edd csak meg, amit főztél.

2015. aug. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!