Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom folyamatosan "leszól"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom folyamatosan "leszól" mindent amit szeretek/szeretnék! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párommal 7 éve élek párkapcsolatban, és ebből már 4 éve élünk együtt . Nagyon fiatalon jöttünk össze, mindketten 17 évesek voltunk. Már a kapcsolatunk elején is voltak közöttünk jellembeli eltérések. Más zenét, filmet szeretünk. Én szeretek olvasni, ő nem. Nagyon alkalmazkodó természet vagyok, de az utóbbi időben már nagyon rosszul esnek dolgok, amiket mond. Például, ha filmnézésre kerül a sor, nem tudunk kompromisszumot kötni. Általában én engedek és végül, valami olyat nézünk amit ő szeretne. Ha esetleg mégis az én egyik kedvenc filmemet nézzük meg, akkor utána azt hallgatom, hogy ez milyen "szar" volt, milyen köcsögül beszélnek benne (Ezt a Büszkeség és balítélet-re mondta). Vagy például a minap hallgattam egy zenét, és megjegyezte, hogy ez "milyen beteg zene"(én a könnyebb rock-t szeretem, ő az elektronikus zenét). Legutóbb megkértem, menjünk el Apocalyptica koncertre. A következőt reagálta: ő mit fog ott csinálni egy óra hosszát, meg egyébként se akar kiadni 7.000 Ft-t "egy ilyen szarért". Mondtam neki hogy jó rendben akkor elmegyek a barátnőmmel. A válasz az volt, hogy nélküle nem mehetek. Gyakran féltékenykedik, de soha nem adtam rá okot neki. Mindennap elmondom neki, hogy mennyire szeretem. Sok más eset is volt, de már így is hosszú a történetem. Szerintetek mi lehet a probléma? Próbáltam vele megbeszélni, de nem volt hatása. Nagyon szeretem őt, de érzem, hogy "öli meg bennem" ezt az érzést.
2015. szept. 28. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Magával rántotta ez a nárcisztikus korszellem.

Nem tetszik neki, hogy nem ugyanaz az izlésed mint neki. Igazából a tükörképére szeretne idomitani, és akkor nem lenne problémája.

2015. szept. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdésem van hozzád: Minek vagy egy ilyen sráccal együtt, ha nem tudjátok normális felnőtt ember módjára megbeszélni a dolgokat és ő meg nem hajlandó a változásra?
2015. szept. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mumusan ***** válasza:
100%
Döntse el hogy elfogad-e ilyennek amilyen vagy, és nem szólogat be, vagy keressen magának olyan párt akiben nincs Ennyi kivetnivalója. Mindkettőtöknek az a legjobb ha nyugodtan tud élni.
2015. szept. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sokszor próbáltam megbeszélni vele a problémákat, ami úgy nézett ki, hogy én beszéltem, ő pedig hallgatott. Nem beszél sokat, de ilyenkor se erőlteti meg magát. Szerinte már sokat változott, de tudja, hogy többet kell tennie értem. Nemegyszer hívtam fel a figyelmét rá, hogy nagyon rossz irányba halad a kapcsolatunk. Ilyenkor figyelmesebb lesz, de nem tart túl sokáig. Szeretem őt, és tudom, hogy ő is szeret a maga módján, de félek ha már most ilyen problémáink vannak, mi lesz később...
2015. szept. 28. 11:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Már túl sokszor engedtél, nem csak természetesnek veszi, hanem el is várja...


Értem, hogy szereted, de közben te meg el fogsz tűnni.

2015. szept. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kellett volna jól kiröhögni, amikor azt mondta, hogy "nem mehetsz".

Ja, persze...fogod magad, megveszed a jegyeket és szépen elmész koncertre, ennyi :) Nem vagy már gyerek, és ő nem az anyád, valamint törvénybe sem ütközik egy koncert megtekintése.

Húgomék 3 éve boldog házasok, de koncertre pl csak nagyon ritkán járnak együtt, mert sógorom elketronikus rajongó, húgom meg metalos. Együtt olyan koncertre mennek csak, ami egyiküknek sem kifejezett kedvence, de egyszer-egyszer szívesen meghallgatják. Pl jazz, blues, komolyzene.


Kezdd szépen jól érezni magadat nélküle is, meg fogsz döbbeni a változástól. Ezekben a helyzetekben nagyon igaz, hogy minél inkább közeledsz, a másik annál inkább távolodik és fordítva. Ha tehát látja, hogy nem függsz már tőle, el fog kezdeni teperni.

Kérdés, hogy szükséged van neked ilyen kapcsolatra, amiben manipulációval kell kikényszerítened a másikból a normális viselkedést...?

Ez az ember már nem tisztel téged, és nem igazán érdekled. Ha tisztelne, akkor bár elmondaná, hogy neki nem tetszik a zene amit hallgatsz, de nem ilyen tapló, semmirekellő módon.

Annyi sok épeszű, normális korodbeli férfi van a világon, nem feltétlenül kell egy ilyen idióta mellett maradnod, aki inkább megkeseríti az életedet, minthogy boldoggá tenne.

2015. szept. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítőkész válaszokat! Sokat segítettetek! Eddig volt bennem egy önvád, hogy biztos én vagyok túl érzékeny, de most könnyebb lett. Köszönöm! :)
2015. szept. 28. 11:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Tu engedékeny voltál/vagy. "Nagyon szeretem őt, de érzem..." Ilyenkor utána kell gondolni, hogy az tényleg szerelem-e vagy csak az ujtol/egyedülléttől valo félelem? Ha már ennyire semmibe veszi azt, hogy te mit szeretnél, akkor enek a kapcsolatnak annyi.
2015. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-ossal teljes mertekben egyetertek.


A válasz az volt, hogy nélküle nem mehetek - itt nalam ennyi lett volna a kapcsolat, feltekeny emberrel nem lehet hosszu tavon kibirni, tapasztalat. Most csak egy koncert, aztan elmar a barataidtol, csaladodtol, es meg bele is manipulal abba az erzesbe, hogy mindez a te hibad. Megsugom, akarmit teszel, neki az soha nem lesz eleg.


Gondold at ezt a kapcsolatot, de ha benne is maradsz, akkor legalabb ne hagyd magad es ne engedd, hogy uralkodjon rajtad, manipulaljon, es erzelmileg zsaroljon. Felnott ember vagy, oda mesz, es azzal, ahova csak akarsz, ha ez neki nem tetszik, meg lehet neki mutatni az ajtot.

2015. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sunshinedoll ***** válasza:
Kell neked ennyi negativitás pont attól az embertől, akinek elviekben támogatnia kéne? Ugye, hogy nem? Akkor dobd ki!
2015. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!