Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit szólna a barátnöm ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólna a barátnöm ha elvállalnék egy jóval a tudásom alatt lévö állást?

Figyelt kérdés

Már sok éve vagyunk együtt, 27 évesek vagyunk. Ö 5 éve dolgozik egy irodánál, 300 nettót keres diplomával. Én nem végeztem egyetemet de több gazdasági jellegü tanfolyamot végeztem. Eddig 200 nettót kerestem szellemi munkával egy jó munkahelyen.


Sajnos már hónapok óta nem találok állást, mióta megszünt a cégnél majdnem mindenkinek a poziciója. Naponta járok interjúkra, már ott tartok, hogy mindenhova elmegyek, de sehonnan nem hívnak vissza vagy kiderül hogy értékesítöi munka lenne (nekem kéne pénzt befektetni, hogy áruljam a termékeiket az ismeröseimnek)


Eléggé szégyellem már magam, hogy a barátnöm keresetéböl élünk (próbálok bármilyen alkalmi munkát elvállalni, de max 50e jött eddig össze havonta ezekböl). Végeztem közben még egy tanfolyamot, hátha ... De semmi. Szóval nem a sült galambra várok. Egy barátom felajánlotta, hogy amíg nincs jobb, menjek el az építöipari cégéhez munkásnak. Nem derogál a kétkezi meló, közben meg ugyanúgy keresnék állást.


A barátnöm teljesen arra akar rábeszélni, hogy indítsak egy saját céget, mint a volt munkahelyem. Teljesen beleélte magát, én meg ráhagytam. Eleinte mondtam a buktatókat, meg hogy nincs ismerettségem, tökém, de csak hajtogatta ... Azt hiszi vagyok olyan okos mint a volt fönököm és hipp-hopp lesz egy saját cégem. Én meg tisztában vagyok azzal mivel jár egy vállallkozás, tudom hogy nem lennék rá képes.


Mit szólna ha a tervei ellenére elmennék egy építkezésre? Neki fontos a külvilág véleménye is, sokszor éreztem hogy azt is kicsit kínosan kezeli a munkatársai elött hogy én kevesebbet keresek. Mindig jobbnak, okosabbnak, gazdagabbnak állitott be. A barátom cége meg pont ott is épitkezik ahol ök dolgoznak, így ha pont oda osztanak be, simán elöfordulhat hogy összefutok velük.



2015. szept. 30. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kérdés, tényleg... én biztos nem örülnék neki, mert a barátom tényleg nagyon intelligens, tehetséges, ambiciózus, és úgy érezném, hogy leértékeli önmagát.

Valószínűleg arra biztatnám, hogy ha elég az én jövedelmem, akkor inkább keresgéljen még, amíg nem talál megfelelőbbet. (Vállalkozásra nem hiszem, hogy biztatnám, hacsak nincs meg hozzá minden.)

Más lenne a helyzet, ha mondjuk családot kell eltartani, akkor örülnék neki, hogy nem derogál a kétkezi munka, hogy eltartsa a családot, de ha nincs rá feltétlenül szüksége és átmenetileg meg tudjuk oldani másképp is, akkor fontosabb lenne, hogy lássam benne az ambíciót és hogy nem értékeli le saját magát.

2015. szept. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én saját bőrömön tapasztaltam meg álláskeresésnél a nehéz helyzeteket, szóval ha én lennék a párod helyében, maximálisan támogatnálak, és nem zavarna. Én annak a híve vagyok, hogy még ha alacsonyról is, de jobb benne maradni a sodrásban, mint sokáig várni lehet, hogy a semmire és belesüppedni a csalódásokba, míg lassan elhiszed, hogy nincs rád szükség, és bekerülsz egy ördögi körbe, ami egyre jobban lehúz. Alulról is előrébb lehet jutni.
2015. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem készül a mesterdiplomám, de egy kávézóban dolgozok. Egyelőre meg kell élni vmiből.
2015. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem mindenkinek való a fizikai munka.Hulla fáradt leszel és emiatt elhanyagolod a párod.Rizikós,hogy még a kapcsolatotok is rámegy,ha elvállalod a melót.A nő szégyellni fog,bár nincs miért,ráadásul csalódni is fog benned,mert többre tartott idáig.Nagy igényű nőt választottál,akinek fontosak a külsőségek.Vagy igazodsz az elvárásaihoz,vagy mész a saját fejed után,ez nálatok nem csak a munkáról szól.
2015. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

En is annyi idos vagyok, mint a baratnod, es en orulnek, hogy nem akarod eltartatni magad es nem olbe tett kezzel varod a sult galambot.


A te onbecsulesednek is jobbat tenne, ha tudod, hogy tobbet tudsz betenni a kozosbe.

Es attol, hogy elvallalod, meg kereshetsz masik munkat kozben.


A baratnod meg elegge a felllegekben elhet, ha azt hiszi, hogy a cegalapitas ilyen konnyen megy. Plane, hogy honapokig csak felemesztene a penzt.


Meg valami. A munkatarsai honnan tudjak, hogy te mennyit keresel? Ez a tema? Nem is ertem, ez mindenki maganugye. Ranezesre meg nem fogjak tudni megmondani...

2015. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire odavan magatol a kiscsaj, miert nem csinalja meg a cegrt a nevere, vallalva a kockazatot es vesz fel..? O olyan okosnak kepzeli magat, nem?

Amugy meg ne aggodj, 500 nettobol eleg kellemesen lehrt elni! Pihend ki Magad es kepezd Magad!

2015. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vallalhst o is pluszmunkat, ha ennyire nem trtszik a ketkezi munka! Ne erezd Magad rosszul miatta!
2015. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!