Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyan párok, akiknek problémájuk van a konyhában egymással?

Figyelt kérdés

Az èn párom ázsiai ès nem túl nyílt az ùj kajákra. Tudok ázsiai kaját főzni, de amikor csinálok egy finom levest vagy lecsòt vagy akármit amit mondjuk kevesen nem esznek meg, akkor finnyog. Egy csomò magyaros kaját tudok csinálni, de csak beleeszik, aztán a vègèn kuka, mert hogy mièrt csinâltam sokat. Èn kèt napra szeretek főzni ès utâlom kidobni az ètelt. Ő viszont simán ès ez engem nagyon zavar. Olyan kajákra hùzza a száját, amit bárki szìvesen megenne. Szokott főzni, de összecsapja, rágós lesz, de èn szó nèlkül megeszem.

Tudom, hogy ez nem egy eget verő problèma, de akkor is zavar.

Hölgyek, hogy kezelitek a finnyás párotokat?


2015. okt. 6. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerencsere nem finnyas a baratom, nagyjabol azt szereti amit en, De mivel ketronk kozzul en tudok fozni ezert azt eszi amit Kap :D

Legkozelebb dobd ki te is amit o foz, aztan Ulj Le vele es beszeld meg vele.

18/L

2015. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tanulj meg pár receptet amit szeret! Nálunk jöhet a magyar kaja, sőt a párom ma maga kérte, hogy legyen pörkölt:)
2015. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Ha rágós az étel rendszeresen a hanyagsága miatt, ne edd meg te sem.

2. Írjátok össze, milyen ételeket szerettek mindketten, vagy ha nincs sok közös, akkor pl. hozzávalókat (kedvenc zöldségek, húsok stb.).

3. Írjatok együtt össze a lista alapján kezdetnek akár csak 7-féle fogást, amit mindketten megennétek azért (és el is tudjátok készíteni.


Aztán néha főzhettek kétfélét is (nagyobb adagban az se gáz, te eszel két napig lecsót, ő meg amit ő szeret), és persze ezalatt bővíthetitek a közös listát új ötletekkel.

A lényeg az egyeztetés és a megbeszélés, meg az AKARAT, hogy megoldjátok a szitut úgy, hogy mindenki elégedett legyen.

2015. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Direkt miatta tanultam meg recepteken az ő konyhajukbòl. Már pròbáltam vele beszèlni, akkor egy ideig eszik, aztán finnyáskodik. Màr gondoltam rá hogy azt eszik amit kap, de ha nem eszi meg, akkor kàrba vèsz. Eddigi párkapcsolataim csak magyar fèrfiakkal volt, mostmár tudom mennyivel jobb az. De nyílván emiatt nem hagynám el, csak idegesìtő.
2015. okt. 6. 19:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk én főzök, mert a férjem nagyon későn ér haza, 4 órával hosszabb a munkaideje mint az enyém. Tudom miket nem szeret ( bár néha rá szoktam kérdezni, mert annyi minden van, hogy van amit nem tudok fejben tartani) de az alapokat tudom, és olyat nem csinálok amit utál.


Ez eléggé leszűkíti a lehetőségeimet, de mondtam neki anno, ha nem tetszik, hogy nem tudok annyira változatosan főzni neki mint szeretnék, akkor ne legyen finnyás, vagy főzzön magára.


Nincs gondja, szereti a főztömet, mindig mindent megeszik amit csinálok. Mivel a saját hibájából nem tudok neki túl változatosan főzni, ezért nincs problémája. Tudja hogy ez az ő sara, mert nagyon finnyás. Kárpótlás, hogy a kedvenc édességeit meg tudom csinálni, amit még az anyja sem tud:) (vajkaramella, palacsinta, karamellszósz)


Ha a párod finnyás, de a te főztödet csak kritizálni tudja, akkor főzzön magára. Ennyi.

2015. okt. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyi udvariasság azért lehetne benne, hogy ha az ő kedvéért úgyis szinte mindig ázsiai kajàt esztek, néha megehetné finnyogás nélkül a magyar ételeket a kedvedért. Elég önző a viselkedése.
2015. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi meg magyarok vagyunk, de csak az olasz, kinai, indiai, malaj eteleket szeretjuk es fozzuk. ( Vegetarianosok is meg lisztmentesek is vagyunk. Es hanyingert kapok a szomszed sulthusainak illatatol.) Megertem a problemad. Volt olyan elettarsam, aki nem szerette ezeket, emiatt soha nem adtam neki a foztombol.

Egy kapcsolatnak akkor van jovoje, ha azonos az izlesetek es hobbitok.

Ebben a helyzetben fozzetek magatoknak tobb napra. Felvaltva hasznalhatjatok a konyhat. Nem lehet valakire raeroltwtni olyat, amitol undorodik. N

2015. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én párom is elég finnyás, mi úgy oldottuk meg, hogy előre megbeszéljük, hogy mi az, amit enne és mindkettőnknek jó lenne, ő is keresgél ötleteket, én is és közös megegyezés alapján előre kiválasztjuk a kaját. Így nincs finnyogás utána hogy de én nem ezt akartam volna és teljes a béke :)
2015. okt. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!