Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi baj van velem? Miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi baj van velem? Miért nem érdekel semmi? Valóban nem illünk össze? 19/F HOSSZÚ leírás

Figyelt kérdés

19 vagyok, a barátnőm 26.

3 éve jöttünk össze. Akkoriban egy elég depressziós és brutálisan alacsony helyzetben voltam (minden tekintetben), és arra volt a leginkább szükségem, amit ő akkor tudni adott; kedvesség, figyelem, törődés, figyelmesség, önzetlenség és a szerelem mellett rengeteg szeretet is. Szóval alapvető emberi értékekről van szó.


Sosem volt sok barátom, szociális fóbiám volt, nem igazán értem az embereket, így kb. az egyetlen kapcsolatom emberekkel a szüleim és a barátnőm (néhány köszönőviszonytól eltekintve). E két kapcsolaton kívül viszont nincsen senkim. Az érdeklődési köröm és az életcélom viszont megkívánná, sőt, megkövetelné a kapcsolatokat, illetve alapvetően a jellemem is megkövetelne egy közeget, vagy egy társat, ami/aki kihozza belőlem azt, amire maximálisan képes vagyok.


A problémám, hogy iszonyatosan kételkedni kezdtem magamban, ahogy dolgozok az álmaimon. Első ZH jön, és néhány napja elkezdtem azon gondolkodni, hogy egyáltalán egyetemre való vagyok-e, és a "hatalmas agyi teljesítményem"/"okosságom" (amire amúgy a szüleim mindig büszkék voltak), nem korlátozódik-e valamilyen határok közé; olyan határok közé, amin az egyetem elvégzése kívül esik.

Plusz, az érdeklődési körömet senkivel a világon nem tudom "kiélni", így ami a legjobban érdekel, az mind bennem marad, és egyetlen szót sem tudok váltani róla soha senkivel érdemben, mert senkit nem érdekel, vagy mindenki másképp gondolja.

A barátnőmmel pénz és idő híján csak hétvégente találkozunk, és 100-ból 100 alkalommal én utazok hozzá (hogy miért, azt igazából senki nem tudja, ez ilyen "no brainer", így van mert így van, ő nem jön soha, én megyek mindig). Miután átmentem, a legtöbbször azt kell hallgassam, és az a beszédtéma, hogy mi a kapcsolatunkkal a baj, és igazából ezerszer hallottam már, de egy szót nem tudnék pontosan visszamondani; elkezd monológozni, hogy mindkettőnknek megértőbbeknek kellene legyünk, meg túl gyorsan történik minden, nincs kinek elmondania a problémáit(???) stb. (fogalmam sincs, talán lényegtelen is a kérdés szempontjából). Szóval, hétvégente (sem) pihenem ki magam, hanem összesen 3 órát töltök utazással, aztán a program, hogy össze-vissza rohangálunk bevásárolni (nem, nem "plázacica", leginkább kaját veszünk, vagy amire szükségünk lesz).


Folyamatosan a problémáit mondja, a megoldásaimat pedig elutasítja, aztán mikor hagyom hogy szenvedjen egyedül, akkor én leszek a hibás. Ez mostanára addig fajult, hogy egyszerűen úgy érzem, hogy totálisan közömbössé váltam majdnem MINDEN iránt, ami történik az életében, elegem van az utazgatásból, elegem van a "problémák" hallgatásából, elegem van abból, hogy semmiről nem tudunk beszélni, elegem van abból, hogy végül is mindig addig csűri-csavarja az eseményeket/szavakat, amíg én leszek a hibás a végén, elegem van abból, hogy nem tudok pihenni vele/mellette, hogy soha és semmire nem inspirál, hogy nulla akaratereje, kitartása és lelki ereje van.


Alapvetően három dologra lenne szükségem;

1. Közös érdeklődési kör, nagy vonalakban hasonló álláspontok

2. Tudjon inspirálni, motiválni, közösen segítsük egymást egymás céljai felé

3. Meg tudjak mellette pihenni és elmondhassam azt, amit bánt (szóval az érzelmes-nyálas részek, tudjátok)


Ezek közül a harmadiknak a mások része részben teljesül, mert elmondhatom, de segítséget vagy megoldást nem igazán, vagy nem mindig nyújt, és a nőkkel ellentétben én soha, egyetlen szót sem szólok ok nélkül csak azért, hogy megtörjem a csendet.


Nem sok értelmét látom kiírni ezt a kérdést, de ebbe a szövegdobozba való írogatás kicsit segített most összeszedni a gondolataimat. Valami hasonlót fogok mondani neki is.



2015. okt. 5. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki . Fogja értékelni
2015. okt. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem olyasmi a problémád hogy nem igazán irányítod az életed. Nem csinálod azt amit szeretnél, nem azokkal veszed körbe magad akikre szükséged lenne, és nem is törekedsz arra hogy ezen változtass. És ez azért lehet mert visszatart valami, valószínűleg a félelem. Hogy pontosan mitől félsz azt lehet még te se tudod. Pl a szociális fóbiád visszatart hogy barátkozz másokkal. Így nem is élsz igazán, nem te irányítod az életed. A barátnőddel is azért vagy együtt mert így alakult, persze kezdetben biztos nagyon szeretted és szükséged is volt rá, de már te is tudod hogy mostmár nem ő kell neked, de nem tudsz váltani. Másra lenne mostmár szükséged, de még az is lehet hogy akkor is jobb lenne nélküle ha nem lenne más párod, de félsz szakítani. De ezt neked kell eldönteni hogy vele akarsz-e lenni de te nem azért vagy még vele mert így döntöttél hanem mert félsz változtatni a dolgokon.


Szerintem próbálj elgondolkozni a dolgokon, látszik hogy okks vagy, ha jól belegondolsz hogy mire van szükséged, mit szeretnél akkor ki tudod találni mit tegyél. És onnantól csak elhatározás kérdése hogy megtedd. És a félelmeidre meg ne hallgass, ha valamit azért nem teszel meg mert félsz azt ismerd fel és ne törődj a félelemmel. Pl te is tudod igazából hogy van eszed és el tudod végezni az egyetemet, csak a negatív érzelmeid súgják neked hogy nem, ezekre ne hallgass. Az ellen nem tudsz tenni hogy érezd őket, de ne befolyásoljanak es akkor el is fognak múlni. Ha szereted, érdekel az a szak amin vagy akkor jó helyen vagy.


Lehet rosszul látom a dolgokat, végülis nem ismerlek jól, de remélem volt hasznos abban amit írtam. Összességében merj élni, merj belevágni abba ami érdekel, és ne hagyd hogy visszafogjon bármi negatív érzés, csak kezdj el tenni azért amit szeretnél.

2015. okt. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, még az jutott eszembe, hogy bármi is az a dolog ami az érdeklődési köröd, neten biztos találhatsz közösséget ahol szintén az iránt érdeklődnek, valami oldal vagy fórum vagy valami. És neten keresztül lehet jobban tudnál ismerkedni, beszelni velük mint élőben, ha szociális fóbiád van.
2015. okt. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már nincs szociális fóbiám. Volt. Ahogy elkezdtem sportolni és leadtam összességében két részletben 53 kg-t, majd "elmúlt" (ilyen szempontból megalapozott volt).


Az első bekezdésben felsorolt tulajdonságokra végül is nem tértem vissza; szükségem van azokra, de egyáltalán nem CSAK azokra, és kisebb mértékben vágyom ezekre az értékekre, mint mondjuk a közös érdeklődési körre és közös és hasonló célokra. Ez pedig nincsen meg.


A félelemben részben igazad van, de ha belegondolok, félelemként elsősorban az jut eszembe, hogy mi lesz vele. Félek elképzelni, hogy mással van, és félek attól is, hogy egyik embertől a másikig sodródna össze-vissza, majd olyan tipikus "veled maradok ha már tőled van gyerekem" életet élne valakivel... Hogy velem mi lesz, az messze nem érdekel ennyire. Persze, engem is rettent az a kilátástalan akár hosszú évekig tartó egyedüllét, de egyáltalán nem annyira érdekel, mint hogy vele mi lenne.


Plusz, az elveim szerint teljesen mindegy, hogy mennyire rossz a helyzet, az "elválás" nem megoldás, hanem menekülés és mindkét fél megalázása. Szóval megjavítani kellene a dolgokat.

2015. okt. 5. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Ja, majd pont úgy fogod megjavítani a dolgokat, hogy oda sem figyelsz rá... újra meg újra elmondja ugyanazt és te még csak nem is emlékszel, ez a nő konkrétan boldogtalan melletted és százszor jobban járna bárki mással, mint veled. És hülyegyerekem, ha egyszer odafigyelnél rá és változtatnál azon, amit ő sérelmez, akkor többé soha nem mondaná el, ez ilyen kva egyszerű.
2015. okt. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ösnek részben igaza van egyébként.

Most én is írok egy hosszút, az én páromról aki hasonlít hozzád.

26 volt mikor összejöttünk (az anyjával él még mindig), én 18 (én vagyok a csaj a történetben). Két év együttlét után kezdtem észrevenni, hogy nem igazán gondol a jövőnkre. Beszél családalapításról, meg összeköltözésről, meg gyerekekről, közben meg a fizetése több mint felét az édesanyjának adja aki megköveteli tőle, a maradék pénzt meg a hobbijára költi. Többször mondtam neki, hogy indulni kellene valamerre. Én is dolgozok, ő is, de minimálbérből még egy albérletet se tudnánk fenntartani, neki ráadásul csak egy érettségije van. Említettem, hogy esetleg tanuljon ki egy szakmát (nekem van), vagy német nyelvet, hogy ki tudjon menni Ausztriába dolgozni, vagy akármit, csak lássam, hogy tesz is valamit a jövőnkért.

Kezdtem azt érezni, hogy csak én teperek a kapcsolatban, ő meg le van ülve, elvan anyuci szoknyája mellett, főznek, mosnak rá, és bár elmondása szerint ő is lépne már a francba, mert nem bírja a nyugdíjas anyját, de a tettei nem ezt mutatják. El van kényelmesedve.

Két és fél éve jártunk mikor odaköltöztem hozzájuk, hogy mi okból az most nem lényeges. Rájöttem miért nem bírja az anyját, és még inkább rágyógyultam a költözés-témára, ő viszont még mindig nem csinált semmit, hiába a monológjaim.

Egyik alkalommal teljesen más szögből fogtam meg a témát. Megkérdeztem mi az életcélja. A válasz sokkolt, azt mondta nincs olyanja. Nem értettem. 29 éves felnőtt férfi, és NINCS ÉLETCÉLJA? Mit akar kezdeni magával az életben, mit keresek én mellette? Megkérdeztem, mi volt akkor annak idején? Azt mondta annyit akart, hogy legyen fedél a feje fölött, legyen mellette valaki, legyen munkája, és hagyja békén családja (állandóan bántották az anyja is, a tesói is, olyannyira, hogy beleraktak egy igen erős kissebbségi komplexust, elkönyvelte magában, hogy ő egy semmirekellő lúzer és nem viszi többre az életben).

Sorra vettem az említetteket.

Van párod? Van.

Van fedél a fejed felett? Van, hogy anyád lakása az most lényegtelen.

Van munkád? Van.

B*szogat még a család? Nem.

Akkor?

És újra előhozakodtam a témával, hogy lépni kéne.

Nem akartam bántani ahogy a családja tette, szépen rá akartam vezetni, hogy nem jó ez a fásultság, ki kell lépnie az önsajnálatból. Kezdtem úgy érezni, hogy azért kellett összejönnünk, hogy helyreszedjem.

Sajnos 3 monológból kettőnél láttam, hogy nem veszi komolyan. Témát váltott, el hülyéskedte, elkeserített.

Olyannyira, hogy az egyik ilyennél kijelentettem, hogy hétvégén hazaköltözöm, mert elegem van. Tűrtem az anyja hülyeségeit a békesség kedvéért, tűrtem, hogy ül a seggén és nem csinál semmit, hogy jobb legyen, Volt ő, meg ő meg ő, és én nem voltam sehol a történetben. Megelégeltem, hogy állandóan én vagyok a lelkiszemetes, nekem kell tűrnöm az ő önsajnálatát holott nekem is vannak problémáim, nem is kevés. Önző volt.

Megijedt a kijelentésemtől, nem gondolta, hogy ennyire durván állnak a dolgok, és könyörgött, hogy ne hagyjam el. (párkapcsolati téren is lúzer volt egész életében, főnyereményként fogta fel, hogy végre van valakije, mégsem éreztette)

Kérdeztem is tőle, hogy miért kellett idáig jutnunk, hogy felnyíljon a szeme?

Nem akartam zsarolni, én azt a szakítást komolyan gondoltam, mégis meggyőzött. Ultimátumot adtam neki. Vagy érezhetően és láthatóan változtat, vagy a következő ilyennél megyek. Azóta gyűjtöget a jövőre, elkezdett egy sulit, és hétfőn állásinterjúra megy egy olyan munkahelyre amit imádna.


Bocsánat a kisregényért. Úgy látom te hasonlóan állsz hozzá az élethez mint a párom. Elhagytad magad, nincs önbizalmad és van benned egy adag önzés is. Sajnálod magad, és nem törődsz azzal aki segíteni próbál neked. És nálatok is megvan a 3 év. A párod úgy gondolja ideje lenne összeszedned magad, és erre próbál rávezetni. Hallgasd meg a mondandóját, és mérlegeld. Ne várd meg ameddig annyira elkeseredik mint annak idején én.


Ja, és te is mondd el neki mi bánt, ne csak ő szajkózza mindig ugyanazt. Engem r_hadtul idegesített mikor mondtam a páromnak hogy mit szeretnék elérni, min kellene dolgoznunk, ő meg csak hümmögött, bólogatott és látszólag letojta magasról az egészet.

2015. okt. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!