Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a teendő ha egész egyszerűe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő ha egész egyszerűen "elfogyak" a beszédtémák és már nincs miről beszélgetni?

Figyelt kérdés

Egy idő után mindig ebben találom magam - pedig előtte volt minen téma, nagy mélységeben... Politika, vallás, rajzfilmek, média, társadalmi problémák, zenék, filmek, nosztalgia... Aztán egyszercsak mindennek a végére érünk és nincs több lehetőség... Mindig beszopom! És mindenféle szintű kapcsolatomban ez van (barátságok és havrságokban is)


Magam ismétleni nem szeretném, az ilyen béna aktualitások meg nem érdekelnek mint bulvár vagy foci.



2015. okt. 31. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
30 év után azért váltam el, mert elfogyott a beszélgetési kedv, de beszédtémánk még mindig volt.
2015. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni, hogy ez hogy lehetséges. Beszélgess csak a napi történésekről, minden nap történik valami újdonság az emberrel, mégha apró dologról is van szó. Csak fel kell ezeket ismerni, és mindig lesz miről beszélni. Legyél kreatívabb. :) A humort például sosem lehet megunni, nekem legalábbis folyton eszembe jut valami vicces dolog, amivel fel tudom dobni a beszélgetéseket.
2015. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ezt én sem tudom elképzelni! politikáról, napi szintű társadalmi problémákról, filmekről gyakorlatilag kimeríthetetlenül sokat lehet beszélni, mert mindig van valami új a terítéken. talán inkább az érdeklődés fogyott el a másik iránt, nemde?
2015. okt. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 omba ***** válasza:

Nekem is abszurd, hogy a végtelen világnak hogyan érsz (rendszeresen) a végére?



Amúgy egy beszélgetésben minimum ketten vannak, szóval, ő is?

2015. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A napi szintű aktuaitásokat 1-2 üziben le lehet reagálni, max akkor lehetne többet ha nagyon belemennék, de akkor önismétlés lenne, mert a teljes és részletes véleményem már leírtam a nagyobb dolgokról. Márpeig a politikai aktualitásokat le tudom zárni bármikor ha azt bemásolom újra. Eléggé pont a mondat végén.


Filmekről már elmondtam a véleményem - a kedvenceim több oldalon át dícsértem a számomra szarokat is kiveséztem - az újakról elég könnyen elmondhatom a véleményem - ritkán látok már olyat ami megfog. Olcsó, pénzigényes felejthető kasszasikerek - a többi pedig folytatása/feldolgozása valami réginek. Azt hiszem már minent láttam ami érdekel - mindkét irányban - az újaknál sokszor elég a promókat megnézni hogy "jó ég ez mi a szar?"


Az érdeklődés fogyott el lehet :( Nem tudom. Távkapcsolatokról van szó. Ez nálam nagyon komplikált dolog.

2015. nov. 1. 14:05
 6/10 omba ***** válasza:

Ja, hát ha már mindent tudsz a világról, előre-hátra....

Volt ilyen ismerősön, nyomasztó.

2-3 évente találkoztunk, belekezdett valamibe - elmondta, aztán megkérdezte, hogy mit is kérdeztem :D

Amit meg elmondott az szinte szó szerint ugyanaz volt, mint amit pár éve is.

A fiam akkor 11 éves volt, azt mondta: "megkövesült az agya" .

Szerintem is.

2015. nov. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6


Néha illesztődnek be új dolgok, de ezeket nem a kapcsolataimból nyerem hanem az új könyvekből meg írásokból amiket olvasok. Arra meg simán csak nem elég okos egyik barátnőm sem. Most magyarázhatnám nekik a véleményem a társadalmi igazságtalanságokról vagy a média hatásairól, de nem értik meg úgysem. Maradnak az uncsi témák. Amik eleve nem, de aztán mégis igen...

2015. nov. 1. 14:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, így már értem, azért itt legalább két probléma van, és csak az egyik a beszédtéma. A másik, és nagyobb probléma a távkapcsolat, és hogy a kommunikáció nálatok kimerül a levelezésben.

Nálatok a közös élmények hiányoznak. A kedvenc filmemet két levélnél többen én sem tudnám boncolgatni, de ha a barátommal közösen megnézek egy filmet, arról tudunk napokig beszélgetni. A következőről ismét.

Meg aztán egész már a verbális kommunikáció felépítése, mint az irásbelié. Még tán a cset közelíti valamennyire, de a levelezés messze elmarad. Egyrészt hiányzik a metakommunikáció, hanglejtés, mimika, gesztusok, másrészt nincs azonnali reakció. Ha beszélgetek valakivel, ő elmondja, hogy mit látott tegnap, én közbekérdezek, neki erről eszébe jut valami más, erre nekem is van valami ötletem, és lehet, hogy azzal kezdődött, hogy tegnap látott egy macskát az utcán, de fél óra múlva már a nagy tengeralattjáró csatáknál tartunk.

Az a baj ezekkel a virtuális kapcsolatokkal, hogy hamar kiégnek, túléltekké válnak. Igaz, nincs is mélységük, annyira nem viseli meg az embereket az elvesztésük.

2015. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 - Engem megvisel, de leginkább azért, mert szinte csak így tartom fent a kapcsolataim, élőben esetlen vagyok, szorongó... :(


Hiányoznak is az ilyen viszonyok, de ha azok a csajok akik többé-kevésbé szemszögemből jók mindig messze élnek tőlem? Erre könnyű rámondani egy "ismerkedj helyben"-t. Sajnos ez nem megy. Egyrész béna vagyok hozzá, másrészt az itteni fiatal nők nem állnak hozzám közel. A kisebbség kapásból kiesik, a többiek egy része foglalt, egy részük túl szép ahhoz, hogy hozzám közük legyen a maradék ugyanilyen zárkózott, mint én.


(és sokakkal sajnos egy értelmi szinten sem állunk - ha az ő fő témái a való világ, barátok közt, győzike... Akkor én meg vagyok lőve mert én utoljára úgy "tévét" 2008 körül néztem, azóta mióta van netem, pont nem érdekel a kereskedelmi (butító) média. (és még azt is szégyellem hogy akkor láttam ezeket).

2015. nov. 1. 14:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Mire elfogynak a beszédtémák, addigra meg kell húzni a nőt.
2015. nov. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!