Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom több mint valoszínu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom több mint valoszínu szerencsejáték fuggo, mi lenne a helyes megoldás ilyenkor?

Figyelt kérdés

Elég nagy a távolság köztunk (80km), ö szuleivel lakik, én magam, de munkája miatt nemtudunk még egybe költözni. Amikor összejöttunk, bevallotta, hogy sokszor gépezett, és elég sok pénzt eljátszott, lopott is szuleitol.

Amióta egyutt vagyunk, állítólag kétszer történt ilyen, ezt a két esetet elmondta. Szuleitöl ellopott 150 eurót. Azt állítsa azért lopott szuloktol, mert számlájáról nemvehet le pénzt, mivel apja figyeli a számláját. Szerintetek mennyire lehet igaz ez? Nemlehet, hogy a saját pénzét eljátsza mindet, és ezért lopott szuloktol? Mennyire súlyos a szerencsjáték fuggoség ha gépezésrol van szó? Errol lelehet szokni? Nemtudom mit higyjek, mivel nemtudom mivel jár ez a fuggoség, mennyire komoly ez.


2015. nov. 2. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazudik neked, am se kéne együtt lennetek.

De adj neki ultimátumokat.

2015. nov. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Költőnő? ***** válasza:
100%
ha már hazudik és lop, akkor bizony komoly. Nem költöznék vele össze, és semmit nem terveznék így vele, mert így jó eséllyel te leszel a következő, akit meglop.
2015. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szerencsejáték-függőség nagyon súlyos dolog. Amíg ezt nem tisztázzátok, és amíg nem vagy 100%-ban meggyőződve, hogy maga mögött hagyja ezt, semmiképp ne költözz össze vele, semmiképp ne adj neki kölcsön! Az is fura, hogy nem tudod, mi a helyzet. Vele ezt nem tudod megbeszélni? LEhet, hogy segíteni is tudnál neki. Légy nagyon óvatos!
2015. nov. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, utánaolvastam ennek a dolognak és igazából azt írták hogy szakember segítségét kell felkérni ilyen helyzetben ha valaki játékgépfuggo, de sokan mondják hogy ebbol sose lehet kijönni.

szulei leakarnak a barátomról beszélni, hogy szakítsunk, mert szerintuk tönkre fog ezzel tenni. szeretnék segíteni, ma fogom vele megbeszélni a pszichológus segítséget.

az elso alkalom után mikor játszott és beismerte, megígérte soha többet nemfog, a boldogságunk érdekében és én ez után kezdek neki nem hinni, mivel megígérte és mégse tartotta be a szavát, mert azt érezte hogy nyerni fog

2015. nov. 2. 09:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy szakember, vagy valami trauma kell, hogy leszokjon az ember. A megígérem, megfogadom, stb. nem működik ... ott mindig lesz egy kifogás, hogy miért mégis csak most.


Én magamtól szoktam le, ismerem a dolgot. De nekem erre ráment előbb a családom, az életem, mindenem. Több év kellett, hogy újra talpra álljak és most már kb. 4 éve eszembe sem jut, nem is érdekel.

2015. nov. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon okos döntés a részedről a szakember bevonása. Sajnos ott bukhat el a dolog, hogy ő nem szeretne változni, hiába mond bármit is. Sokan csak akkor lesznek motiváltak, ha már eleget vesztettek ahhoz, hogy meglegyen a kellő szenvedésnyomás, hogy pszichológushoz forduljanak.

Ideális esetben megtalálja magában a motivációt, hogy segítséget kérjen. Nem ideális esetben ultimátumhoz kötve rá tudod kényszeríteni, bár így kérdéses milyen sikere lenne a terápiának.

Egyébként lehet segíteni rajta, de a párodon múlik nagy százalékban.

Az eltének egyébként van egy szerencsejáték függőknek és hozzátartozóknak is szóló segélyvonala. Az ügyelet hétköznapokon 15 és 19 óra között hívható az alábbi telefonszámon:

06 (1) 411–6778


Sok sikert.

2015. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Költőnő? ***** válasza:
ó a függők ígérgetni nagyon tudnak. Azzal általában tele van náluk a padlás.
2015. nov. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!