Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan vagyok megsértődve,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan vagyok megsértődve, mert nem mondja ki az érzéseit?

Figyelt kérdés

Már több mint 2 éve együtt vagyunk a párommal, és eddig sosem mondta, hogy szeret. Azt, hogy imád, fontos vagyok neki akármi igen, de mikor én mondtam, hogy szeretem nem válaszolt rá semmit. Úgy érzem, sokáig voltam türelmes, mert különben éreztem és láttam, hogy így érez, de nekem szükségem lett volna hallani sokszor, jól esett volna. És megkérdeztem, miért nem mondja sosem? Azt mondta, a szóval vannak bajai, és amúgy tudhatnám, hogy így van. Szerintem pedig sosem lehet biztos az ember, főleg ha mondom h "szeretlek" és néma csönd a válasz. Ő szerinte én nem értem meg, hogy nem ezen múlik a kapcsolatunk. Szerintem sem, de őszintén szerintem ez a szó egy gesztus, amit ha nem is vagy egy nagy érzelmi szószátyár, 2 év alatt egyszer kimondhatta volna magától, nem akkor mikor már szembesítettem, hogy egyáltalán így érez e. Mert ha nem, akkor én félhetek akkor, mikor hagy el valakiért akibe szerelmes. Én veszem ezt túl érzékenyen?


Köszönöm a válaszokat. 26L


2015. nov. 6. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanúgy fejezitek ki az érzelmeiteket, az a probléma.

Én ugyanilyen vagyok mint a párod, szerintem sem az számít ha a szeretlekkel takarózunk nap mint nap, hanem az hogy kimutassuk a másiknak, éreztessük vele hogy szeressük őt.

Engem a feleségem "rászoktatott" a szeretlekezésre, úgy gondoltam ha ettől boldog hogy minden nap hallja hát egészségére. Most jön a csavar a történetben , megcsalt a feleségem, míg viszonya volt a pasival attól függetlenül mondogatta nekem hogy szeretlek. De közben én éreztem a viselkedésén hogy nincs rendben valami és rájöttem lebukott. Szóval szerinted jobb szavakkal kimutatni, mint tettekkel azt, ha szeretünk valakit?

A párod szerint nem , és szerintem sem. A szavak sokszor üresek...de egy ember viselkedéséből sokmindent leszűrni.

Abban igazat adok ha 2 év alatt nem mondja ki szeretlek az úgy érdekes, de ha mashogy érezteti akkor nincs gond szerintem, és szeret téged, csak ő nem szavakkal fejezi ki.

2015. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyenen azért ne sértődj meg, mert nem az a fontos, hogy kimondja, hanem, hogy érezze. Nem minden ember képes arra, hogy kifejezze az érzelmeit. A kapcsolatotok elején más volt?
2015. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezért lenne fontos, hogy mindenki olyan társat válasszon, aki megfelel az igényszintjének. Te választottad, nincs jogod elvárni, hohy úgy működjön, ahogy te szeretnéd! Ez olyan, mintha azt várnád el, hogy beszéljen anyanyelvi szinten kínaiul... Ha neked ez fontos, olyat kell választanod, aki már eleve tud, vagy szépen türelmesen kivárod, amíg megtanul.
2015. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, aztán majd beválasztasz egy "nőcsábászt" aki egy nap 15x is elmondja, hogy mennyire imád, közben míg téged ölel, a telefonján írja a másik nőnek a szép üzenetet.
2015. nov. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


természetesen szó nincs arról, hogy meg akarnám változtatni, vagy nem ő kellene nekem, nem felelne meg az igényeimnek. pont erről szól a szerelem, hogy talán nem vagyunk mindenben egyformák (mert nem is kell) de valahol vannak dolgok, ahol félúton találkozni kellene. mert ha tudjuk, hogy a másiknak az a szeretetnyelve, eszünkbe juthat, hogy bár nekünk ez nem fontos neki rengeteget jelent. és én szerintem az félúton találkozás lett volna, hogy én 2 év alatt sosem mondtam h elvárom, sosem vitáztam ezen, de legalább egyszer mondhatta volna mikor konkrétan a szemébe nézve mondtam. pusztán annyit akarok mondani, hogy igazatok van abban, hogy mindenki máshogy fejezi ki, de én meg visszahúzódóbb vagyok, nem a tettek embere nekem hosszú idő volt megnyílni a viselkedésemben, ő meg ha csak azt nézte, azt hihette nem is szeretem. szóval kicsit meg kell próbálni egymáshoz alkalmazkodni.

2015. nov. 7. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!