Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Képtelen vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

J989 kérdése:

Mit tegyek? Képtelen vagyok dönteni.

Figyelt kérdés

Nagy nehezen vettem rá magam, hogy ide írjak. Nem tudom mit tehetnék. Mi lehet a helyes út? 2 éve vagyunk együtt a barátnőmmel, nagyon hamar össze is költöztünk, 3 hónap után. Mert a szüleim fogtak engem, nem járhattam hozzá akkor, mikor szerettem volna. Mikor pedig a sarkamra álltam, rendőrséggel kellett elköltöznöm. Azonban a párommal is adódnak problémák. :( Párom iszonyat önző. Egy múltkor esetben a kutyának adott az ételéből, engem meg se kínált. Macskabolond, mindene a macska, reggel köszönés után egyből hozza is be. Sokáig én szépen beszéltem vele, de belefáradtam, hogy ő nem adja ezt vissza. Azzal a címszóval, hogy ő nem ilyen, csak kettesben. 27 éves lesz, s mai napig van olyan, hogy befekszik a szülők közé. Ez normális dolog? Haza szeretnék költözni, de attól én is félek, pláne amiatt ahogy elváltunk. Ő semmi pénzért nem akar innen kiszakadni, velem jönni, én meg csak szenvedek mert szeretem őt. Ő akar irányítani. Este 10-ig le kell feküdnie mert pihennie kell, és ezt tőlem is elvárná. Még csak étterembe se mehetek vele, mert ő nem akar enni nehéz ételeket este. Nagyobb távolságokra kirándulni se mehetünk, mert nem bírja az utazást. Minden az adott időpontban kell hogy legyen. Szexben is csak úgy lehet, ahogy ő akarja. Elsőre mindig el kell mennie, aztán lehet csak nekem. Ami nem baj, de utána már nem úgy foglalkozik velem, mert hogy ő már elment és nem bír úgy koncentrálni. Én meg nem tudom, más nőt is ki tudok-e elégíteni így, mert ezt szeretem tenni. Csak vissza meg nem kapok semmit, csak ha rászólok. Egyébként rendes, nem pénzéhes és nem mai "műnő" Ezért nem tudom, mit tegyek, mert ritka. Nem iszik és nem dohányzik, de teljesen önmagam sem tudok lenni. Ér ennyit ez az egész? Tudja hogy költözni akarok, de ettől függetlenül beszélget a szülőkkel, nevet a macskával. Mikor megkérdezem hogy szomorú-e egyáltalán, csak azt mondja, nem mutatja. Mi lenne a helyes út? Ha itt maradok, csak szenvedek tovább, ha tovább állok, akkor se lesz jó úgy érzem. Úgy érzem, sose leszek boldog, ha őt itt hagyom. Spórolni itt nem tudunk külön házra, mert a szülei nagyon sokat kérnek azért, hogy itt éljünk. Az én szüleim pedig nem kérnének. Azt érzem hogy az lenne a helyes, ha hazamennék és minél előbb összegyűjteném a pénzt, hogy saját lábra állhassak. Most is én könnyezek utána, ő pedig csak elvan. Ér ennyit? Nem érzem azt, hogy találok még egy ilyet. Ha bármi kérdésetek van, kérdezzetek nyugodtan. De jelenleg nem tudok dönteni. Csak azt tudom hogy holnap szeretnék költözni. Köszönöm előre is.


26/f



2015. nov. 7. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az írásod első fele szerint te egy súlyosan mérgező családban nőttél fel, ahol korlátoztak. Aki ebben nő fel, az tudattalanul hasonló párkapcsolatot választ. Ezek alapvető törvényszerűségek. Csak akkor lehet egyenrangú párkapcsolatod, ha feldolgozod a hibás sémákat, újratanulod a kapcsolatokat. Ez házilagosan nem lehetséges, mivel nem tudatos szinten van a probléma. Pszichológus tudna segíteni.
2015. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Noren1989 ***** válasza:

Női elnyomás alatt vagy, Janikám!

26/F

2015. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Költőnő? ***** válasza:

26 v és 24 év körül a szüleid még fogtak?

Jesszus isten.

Nem bántásból, de Te még mindig nem nőttél fel. Kihasználnak, lehúznak, az asszony minden, csak egyenrangú társ nem... Nem csodálkozom, ha súlyként éled meg, mert az is. Ezek egy szolgalélek gondolatai.

Mikor akarsz végre felegyenesedni és szabadabban, felnőtt, felelősségteljes férfiként élni?

Csak halkan jegyzem meg, h nem valószínű, h mellette menni fog.

Te döntesz.

2015. nov. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából szabad lehettem, ameddig apámnak tetszett amit csináltam. Ő úgy képzelte el, hogy mindig ott leszek. Aztán mikor kevesebbet voltam otthon barátnőm miatt, az lett a baj. Önálló akarok lenni, de jelenleg nem tudom kivitelezni. A szüleimet különösebben nem érdekli csak az, hogy menjek haza. Ígérgetik hogy segítenek külön házban, de sokszor épp emiatt erősen kétlem ezt. Nem tudom. Itt se jó,de ott se jó.
2015. nov. 7. 11:48
 5/11 A kérdező kommentje:

Épp ezaz, hogy a sarkamra álltam, hogy én igenis élni akarom az életem, akkor jöttek a fenyegetések, lelki terror. Aztán mikor el akartam költözni, öngyilkossággal fenyegetőztek. Ami nem valósult meg persze.


És igen, párom is uralkodna. Morog és puffog ha valami nincs úgy ahogy ő akarja, ezért akarok elköltözni.

2015. nov. 7. 11:51
 6/11 A kérdező kommentje:
És ő az első komoly kapcsolatom, szóval még ez is nehezíti az egészet.
2015. nov. 7. 11:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező: megszoksz vagy megszöksz ebből a kapcsolatból!
2015. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem érzed az analógiát a családod és a párkapcsolatod között? Ugyanazt választottad. És fogod is még, amíg nem vagy hajlandó felnőni.

Tudod, 26 éves koromban a szüleim felajánlották, hogy luxus életem lesz, ha náluk maradok egy ráépítéssel. Én viszont az önálló, felnőtt életet választottam. Nehezebb volt, igen, de nem korlátozott senki.

2015. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, látom, érzem.


Viszont meg vagyok lőve, és ők ezt pontosan tudják. Önálló életbe nem kezdhetek, mert nincs miből. Ha albérletbe megyek, onnan megint nem tudok tovább lépni, mert nem lesz miből. Ezt használják ki. Ők is, párom is.

2015. nov. 7. 12:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Szegény... Bármennyire mondod rendes ez a lány, hát nekem nem ez jön le. Csak azert mert nem iszik és nem dohányzik ? Hagyjuk ezt...más pozitivumot nem tudok a számlájára írni. Nehéz ebben a helyzetben tanácsot adni. Mert a szüleid is önző emberek és ki akarnak sajátítani, és a barátnőd is önzö. Van- e esetleg valami olyan rokon, nagyszülök, nagybácsi, nagynéni vagy unokatesók akikhez mehetnél ? Mit dolgozol, merthogy mondod nehez lenne önnalo eletet kezdeni. Nagyon remélem, hogy sikerül talpra állnod. Mert hidd el nekem, nem ilyen egy kedves nő. Nem mondom, hogy mindenki magyon bújos, és szavakkal vagy tettekkel könnyen fejezi ki az érzéseit. De hagy te dönsd már el mikor fekszel le aludni, és a szex nem arról szól, hogy ha az egyik kielégült akkor a másik lesz*rja

..

2015. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!