Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire számít rokonnak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire számít rokonnak az 2. unokatestvér? Ha nem találkoztunk sokat (kb5ször 19év alatt, kivéve most (: )? Ill ha babák is lennének akkor elképzelhető vmi rendellenesség? 19L

Figyelt kérdés
2010. márc. 20. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Hát sokak szerint ez nem vészes, szerintem ez nem fér bele. 4. 5. unokatestvéri kapcsolatnál már kicsi a valószínűség a problémákra, de gondold végig, ha nálatok gond lenne, soha nem tudnád megbocsátani magadnak, hogy a gyerekkel baj van. Genetikai tanácsadás létezik egyébként, de jobban tennéd, ha inkább más pár után néznél. Jó szándékból mondom, nem bántásként.
2010. márc. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy a 3. unokatesóknál már kicsi a genetikai mutáció esélye, ergo a 2. unokatesoknál már nagyobb az esély mint a 3. -nál szóvalelképzelhető a rendellenesség
2010. márc. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
másodunokatesóknál már simán lehet, nem lesz gond. vannak országok ahol az első unokatestvéreket is összeadják a családok.
2010. márc. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tudok olyanokról, akik 1. unokatestvérek, és a gyerekük fogyatékos lett, szóval szerintem még a 2. unokatestvér is túl közeli rokon.

A Habsburgoknak is hasonló problémák miatt volt minden bajuk.

2010. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Osztálytársam szülei 2. unokatestvérek, és 4 teljesen egézsséges gyerekük van =)
2010. márc. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy nem mindenkinél sül el rosszul, de ha rosszul sül el, akkor sosem fogják megbocsátani maguknak.
2010. márc. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
elvileg nem nagyobb az esély, mint idegeneknél. ha oda kerül a sor, genetikust azért meg lehet kérdezni, egy vérvételből sok minden kiderül :) meg legalább megnyugszotok
2010. márc. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Házasodhatnak is, közös gyerek is lehet, fennáll az esély hogy fogyatékos gyerekük lesz, de nem sokkal több, mint egy "normális" párnál

Nagybátyám elvette a 2. unokatestvérét. És szép gyerekük van. :D semmi baja..

2010. márc. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kb. annyi az esélye, mint bárki mással (kicsi ez az ország)...


Mielőtt gyereket terveznétek, menjetek el egy genetikai vizsgálatra. Addig viszont szabad a pálya :-)

2010. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A törvény nem tiltja és a genetikai kockázat kb. ugyanannyi, mintha véletlenszerűen találnál partnert (mert ilyen rokonsági foknál nagyon kevés közös gén van).
2010. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!