Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nálatok is előfordult már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok is előfordult már ilyen, hogy annyit dolgoztatok és emiatt esténként is annyira fáradtak voltatok, hogy nem volt elég időtök a párotokra?

Figyelt kérdés

A barátom nagyon sokat dolgozik mostanában, sajnos az utóbbi időben többen felmondtak a cégnél, ahol dolgozik és emiatt rengeteg a túlóra. Hajnalban 5 óra körül már megy, és sokszor csak este 7-8 óra körül ér haza. Fáradt, kimerült, és ilyenkor már csak arra van ereje/ideje, hogy megvacsorázzon, letusoljon és lefeküdjön aludni, hiszen másnap megint hajnali 4:30-kor kel és 5-kor már indul is otthonról.

Emellett hetente 2 alkalommal nyelvtanfolyamra is jár, mivel nyelvvizsgára készül - ilyenkor általában este 10 körül ér csak haza, mert a tanfolyamra munka után, késő délután szokott kezdődni, és este 9-fél 10 körül ér véget, tehát a barátomnak munka mellett még tanulnia is kell.


Nagyon ki van fáradva szegény, hétvégén örül, hogy pihenhet, ilyenkor általában nagyon sokat gépezik, mert hét közben szinte semmi ideje nincsen erre, olyankor egyáltalán nem tud pihenni vagy kikapcsolódni és ezt hétvégén pótolja. Ha nem gépezik, akkor meg tanul a nyelvvizsgájára.


Eléggé megvisel ez az időszak, mivel ez közel 5 hónapja így van már, és nem sok időnk van így együtt, egymásra. Nem tudunk minőségi időt együtt tölteni, a heteink abból állnak, hogy ő este hullafáradtan hazaesik, hajnalban meg hullafáradtan kel és megy. Nem tudom, mi lehetne a megoldás. Szeretkezni 4 hete nem tudtunk... igaz, egyikünk se olyan nagy "étvágyú", de korábban, amikor minden rendben volt, heti 1-2 alkalom azért mindig volt (nálunk ennyi mondható a normálisnak, ami mindkettőnknek elég). Most viszont annyira fáradt, hogy még ha bújok is, csak megpuszilgat, magához húz, összebújunk az ágyban kifli pózba, de kéri, hogy inkább aludjunk, mert nagyon ki van merülve, és megígéri, hogy hétvégén majd bepótoljuk. De hétvégén se mindig sikerül.

5 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt is élünk.


Tudom, hogy nagyon nehéz ez az időszak mindkettőnknek (főleg neki), de nagyon szeretném, ha javulna valamit a helyzet, mert kb fél éve így megy ez és nem szeretném, ha mostantól csak ebből állna az életünk... Neki se jó, hogy mindig fáradt, mindig kimerült, nincs ideje soha semmire. Nekem sem jó ez. Ez az állandó időhiány nem tesz jót a kapcsolatunknak sem.


Mi lehetne a megoldás?

Sokszor beszéltem már vele erről, ő is tudja, hogy ez így nem jó, ő is utálja ezt az egészet, de nem tudjuk, mi lehetne a megoldás. A munkahelyét nem tudja addig otthagyni, amíg nincs meg a nyelvvizsgája. A nyelvvizsgájára viszont alig tud készülni a munkája és a sok túlóra miatt... ez egy ilyen ördögi kör.

Mindig kéri, hogy legyek türelemmel, legyek megértő, ha lenyelvvizsgázik, el tud menni máshová dolgozni, ahol végre nem lesz ennyire rossz a helyzet, több ideje lesz rám és minden jobb lesz, mindig mondja, hogy higgyem el, meg fogjuk oldani, ezen is túl leszünk majd valahogy együtt, de nem tudom, mikorra lesz ebből valami, hiszen annyira le van stapálva, hogy a nyelvtanfolyammal is csak alig halad valamit, és ez a bizonytalanság szörnyen rossz. :(


Nem tudom, hogyan tudnék neki segíteni, vagy mit tudnék csinálni, hogy neki könnyebb legyen, de mindenesetre ez így sehogy se jó most, hogy ennyire nincs semmire sem ideje, se rám, se a nyelvtanulásra, mert így sose keveredünk ki ebből. :(


Ti voltatok már ilyen helyzetben? Hogy oldottátok meg?



2015. dec. 6. 09:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Hát én olyan elfoglalt vagyok, h arra sincs időm, legyen párom egyáltalán.
2015. dec. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Én most is ilyen helyzetben vagyok, ráadásul nálunk már gyerek is van. Nagyon rossz. Nem tudom,hogy lehetne megoldani. Legyél türelmes, majd véget ér ez az időszak. Hétvégén meg próbáljatok minél több minőségi időt együtt tölteni! (Ezalatt nem a gépezést értem)
2015. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Ha ez neki is tényleg rossz, akkor hétvégén miért elsősorban a gépezést pótolja be????

Az is fáraszt. Több órányi monitorfigyeléstől ugyanolyan kimerült az ember. Leszívja agyilag, egyáltalán nem pihentet, sőt!

2015. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Igen, és sajnos pont ez a baj, hogy hétvégén végiggépezi szinte az egész napot, és emiatt este gyakorlatilag ugyanolyan fáradt, mint hétközben. Ezért sokszor ilyenkor is csak összebújás és alvás van, mert beszélgetni, filmet nézni, vagy akár szeretkezni olyankor is fáradt már...


Ha kérem, hogy ne gépezzen, hanem bújjon kicsit hozzám, beszélgessünk, nézzünk valami filmet, stb, akkor persze odajön, de magától nem jut eszébe ilyesmi, és a másik baj, hogy ilyenkor is hamar eszébe jut, hogy jaj, de neki még tanulnia is kell, és ettől lelkiismeretfurdalása van, hogy velem pihizik, amikor közben azért lenne dolga. Érdekes, mert gépezésnél annyira bele tud merülni a játékba, hogy olyankor ez eszébe sem jut, hogy a nyelvvizsgára is készülhetne helyette.


De neki ez a hobbija, ez kapcsolja ki, és mivel egész héten nem tud semmit gépezni, hétvégén szokott. Persze ő is tudja, hogy ettől estére ugyanolyan "használhatatlan" lesz mindenre, mint hét közben, de szereti és ő úgy érzi, hogy ilyenkor pihen.

Szoktunk kompromisszumot kötni, persze, de nehezen tudom rávenni hétvégén is közös programokra, mert a munkájából adódóan egész héten emberek között van, és ezért hétvégén már nem szívesen mozdul ki sehová, hogy legalább ilyenkor ne kelljen emberek közé mennie, neki kifejezetten jól esik hétvégén otthon lenni, ahol nyugi van, és ahol csendben bevackolhat a gép elé.

2015. dec. 6. 12:12
 5/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet, csak az vigasztal, hogy tudom, ez egy átmeneti állapot.
2015. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel én is így vagyok. Engem is csak az a tudat vigasztal, hogy ez csak ideiglenes, és hamarosan jobb lesz a helyzetünk. Alig várom, hogy túl legyünk ezen az időszakon és minden újra a régi legyen.
2015. dec. 6. 12:46
 7/24 anonim ***** válasza:
51%
A helyzet nem lesz jobb. Minden munkahelyen ez van. Cél tönkretenni a családokat és minden létező emberi kapcsolatot. A megoldás, lopni, csalni, hazudni egy saját vállalkozás keretén belül. Elcsalni mindent, amit lehet. Eltaposni mindenkit, akit lehet, mert ez a világ erről szól. Te "ölsz", vagy téged "ölnek".
2015. dec. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Ezt én akkor sem értem.

Ugyanebben a szituban én feltenném magamnak a kérdést, hogy valóban fontos vagyok-e a páromnak. A fenti szitu azt mutatja, hogy egyáltalán nem. Ha a gép, a játék fontosabb, mint veled lenni, arra nem lehet mit mondani.

Tőlem legfeljebb ultimátumot kapna: gép, vagy én. Ha a gép, akkor lehet költözni.

2015. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem vagyok neki fontos, hanem hét közben nincs semmi ideje magára, amikor olyasmit csinálhatna, ami kikapcsolja és amikor úgy érzi, hogy kicsit pihenhet. Mittomén, pl. én ha fáradt vagyok, szeretek bevackolni a karosszékbe egy jó könyvvel meg egy bögre forró teával vagy kakaóval és egy kicsit csak magam lenni, pihenni, lazítani. Egyedül. Vagy mondjuk venni egy jó hosszú, forró fürdőt a kádban, meggyújtani egy-két illatgyertyát és csak feküdni és relaxálni. Szerintem minden embernek szüksége van néha egy kis időre, amit csak magára fordíthat, és amikor olyasmit csinálhat, amit szeret, érted. Na, neki erre hét közben egyáltalán nincs lehetősége. Olyankor végig emberek között van, akik b a s z o g a t j á k és emiatt nagyon jól esik neki egy kis idő hétvégén, amikor végre egy picit maga lehet - csak hát igen, az a baj, hogy mivel egész hétvégén ez megy, így rám nem jut elég idő. Én hét közben is le tudom vezetni a feszültséget egy-egy ilyen fürdőzéssel vagy a kedvenc regényem olvasgatásával, de neki abszolút nincs erre lehetősége, csak hétvégén.


Egyébként tegnap szóvá tettem neki megint, hogy jó lenne, ha megtalálná az egyensúlyt, picit össze is vitatkoztunk ezen, mert egész héten hajt mint a güzü, és neki tényleg csak a hétvége van arra, hogy valahogy kieressze a fáradt gőzt, amit meg is értek, meg azt is, hogy nem akar még hétvégén is emberek között lenni, meg hogy szeretne néha egy kicsit maga lenni és csak játszani, mert mindenkinek kell egy pici idő néha önmagára, de azért meg lehetne találni az arany középutat a kettő között...


Végül is meg tudtuk beszélni, mondta, hogy igyekezni fog több minőségi időt velem tölteni, meg hogy megígéri, hogy mostantól kevesebbet túlórázik és igyekszik időben hazaérni hozzám hét közben is, de kíváncsi leszek rá, hogy vajon be is tudja-e tartani, amit tegnap ígért. Látom rajta, hogy neki is tele van már a hócipője, utálja a munkahelyét is, meg hogy soha semmire nincs elég ideje, se velem lenni, se pihenni, se semmire, de a megoldást ő se tudja. :(


Hát, remélem, hogy javulni fog valamit a helyzet, és bízom benne, hogy be fogja tudni tartani, amit tegnap ígért, hogy előbb eljön haza. Csak már nem ez az első alkalom, hogy beszélünk erről, mindig megígéri, hogy próbál kevesebbet dolgozni, de egy olyan idióta, munkamániás főnöke van, akinek se családja, se kutyája, se macskája, és aki éjjel-nappal dolgozna, ha tehetné, és a többiektől ugyanezt várja el... :/

Hát, majd kiderül, hogy mi lesz.

2015. dec. 7. 06:47
 10/24 anonim ***** válasza:
kérdés, hogy az elfoglalt életében a játék vagy te hiányzol jobban neki.
2015. dec. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!