Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kérhetem-e a férjemtől, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetem-e a férjemtől, hogy minden kapcsolatot szüntessen meg az exfeleségével, ami nem a gyerekre korlátozódik? Rövid kifejtés lejjebb.

Figyelt kérdés
:) Mert legszívesebben ezt tenném, amit fent, a kérdés tartalmaz, de attól tartok, ez elég messze van az elfogadástól, amire törekszem a férjemmel kapcsolatban. Tények: 38 éves vagyok. Szeretem a férjem, aki törődés szempontból egy nagy gyerek, noha 9 évvel idősebb tőlem :) A harmadik házassága vagyok, nincs gyerekünk és nem is lesz. Az előzőekből született 2 srác már felnőtt. A férjem exei közül mindkettővel élő a kapcsolat, de az egyik kifejezetten zavar. Nem azért, mert voltak primitív, nem jóindulatú, butuska dolgai. Ezek nem számítottak annyira, hogy tartósan haragudjak rá. Hanem, mert egyszerűen idegesít a lénye, amivel nem tudok mit kezdeni. Fáraszt engem. Az is, hogy az a "kényszerképzetem", hogy valamiért az örök ősfeleségnek képzeli magát - és így is viselkedik. Ki is mondja. (Hm. Ahogy ezt leírom, rá kell döbbennem, hogy talán féltékeny vagyok????? jajjj.) A férjem nyilván jól érzi magát exnejjel, nagyon-nagyon jó haverok annak párjával. Őt én is csípném, ha nem exnejhez tartozna. A férjem akár kétnaponta is szívesen beugrana hozzájuk, és nem a gyerek miatt - ő nagyrészt velünk él. Úgy érzi, hogy ex és a pasija is a család részei. Ilyen a férjem személyisége, mindenkihez ragaszkodik, akit ismer :) A férjem tudja, és nehezen, de elfogadta a személyes ellenérzéseimet (csúnyábban: hidegrázást kapok a csajtól), így akkor megy be hozzájuk, ha nekem épp más dolgom van, de persze nincs ebből titkolózás, sem zivatar: ezt én nehezen, de elfogadom. Csak: zavar. Nincs belőle balhé, nem napi téma, de el kellett gondolkoznom, vajon kérhetem én a férjem, hogy szakadjon le róluk? Miért esik ennyire nehezemre elviselni a helyzetet? Kérek szépen mindenféle véleményt, szívesen meghallgatom civilizált keretek közt bárkiét, akár exfeleségekét is :) Köszönöm!
2015. dec. 6. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

En elvalnek meg ma ettol a ferjtol. Sose korlatoznam. Egyszeruen azonnal elvalnek es megszabadulnek tole azonnal.

Nem tetszik, ha nem tisztel a ferfi a kapcsolatomban.

Mas gyereket meg ugyse turnem meg egy lakasban magammal.

Akkor inkabb lenne egy 20-oneves fiu az elettarsam. (30-as par vagyunk.)

Csak egy eleted van. Az ido mindennel ertekesebb. Minden percet elvezni akarom es fogom is. Aki ezt akadalyozza, az eltavolitom az utbol.

N

2015. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Szeretem a gyereket, nekem ez nem gond. Számomra a válás nem megoldása egy problémának. Abban egyetértek, hogy nem korlátoznám őt szívesen. Gondolokozom még.
2015. dec. 6. 16:17
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
szerintem ez beteg... a barátom elvált és szokott beszélni az exfeleségével alkalmanként telefonon. Nekem ez teljesen OK sokáig együtt voltak, szimpatikus, hogy értelmesen zárták le a dolgot nem volt tányérdobálás... de amit a te férjed csinál az nekem teljesen őrült. Lehet ha elválnátok téged is jobban szeretne és hozzád járkálna az új nő mellett
2015. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Önmagában nem tartom betegnek, ha normális a kontakt a gyerekek anyjával, vagy azzal az elődömmel, akivel lehúztak együtt pár évtizedet. Ha a nő is az. A mi életünkben igazából már nem oszt, nem szoroz, kivéve, hogy VAN. Ami oké, nem mindenki által tolerálható. Nekem nem okozna gondot, ha nem viszolyognék tőle ennyire, ami szintén fura, nem szoktam emberekkel zsigerből ellenszenvezni... Jobban érezném magam, ha felül tudnék emelkedni a problémán. Erre esetleg ötlet?
2015. dec. 6. 16:41
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy több válasz nem érkezett. Kedves első! Elgondolkodtatott a hsz-ed, éspedig az a része, hogy sosem korlátoznád. Én sem. Nem vagyok a bírája, birtokosa, stb... Arra jutottam, hogy megpróbálok addig ásni magamban, amíg ki nem derítem, miért zavar ez ennyire. Mert. Mindenkinek vannak elvei,elképzelései arról ,hogyan élje az életét,arról is mi az amit elfogadhatattlannak tart egy kapcsolatban.

Ott van a bibi,ha a másiknak más elvei és elvárasai vannak mint nekem.

A nagy kérdés az ,mennyivel nagyobb joga van neki a saját elvei szerint cselekedni ,mint nekem nem tolerálni az Ő döntéseit. Én valahol ezt értem tisztelet alatt, nem azt, hogy a kedvemért adja fel önmagát... (Csak most nekem ez éppen baromi nehéz, mert nem értem magam)

Fura de mindkét részről jogos az igény a megértésre.

Mindenki folyton elvár a másiktól valamit,esetünkben én azt,hogy ne találkozzon az exével, Ő pedig azt,hogy megértsem, miért teszi. Még nem értem, mi az oka a hatalmas ellenérzésemnek. Remélem, rábukkanok. :)

2015. dec. 6. 17:48
 6/10 anonim ***** válasza:

En teljesen megertelek, egyaltalan nem birnek elviselni semmifele kapcsolatot az ex feleseggel a ferjem reszerol. azt hiszem meg akkor is szornyen feltekeny lennek ha cask a gyerekkel kapcsolatban lennenek megbeszelnivalok .

en soha egyik eemmel se tartottam semmifele kapcsolatot es ugyanezt elvartam a ferjemtol is. Az igazsaghoz tartozik hogy en nem tudnek olyan ferfi felesegekent elni akinek elozo "csomagja" gyereke van.Mi mind a ketten ugy gondoljuk (szerencsere) hogy az ex azert lett ex mert vege a kapcsolatnak es egyikunk se tartja helyesnek a jopofizast semmifele szinten. ha talalkoznank MAXIMUM!!! EGY KOSZONeS es ezzel vege. semmifele hogy vagy meg mi ujsag. de ha el tudnam kerulni akkor koszones se lenne.

de mi mind a ketten ilyen felfogasuak vagyunk, nalunk egyikunknek sincs exekrol kepe stb. en az osszes fenykepemet amin pl. az elso ferjem rajta volt megsemmisitettem beleertve az osszes eskuvoi es egyeb kepeket is. neki meg en vagyok az elso felesege, ugyhogy nem is volt ilyen gond.

2015. dec. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a lénye ebben a mondatodban:

"Még nem értem, mi az oka a hatalmas ellenérzésemnek. Remélem, rábukkanok. :)"

2023. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Azóta rábukkantál..?

2023. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, rabukkantam. Az azota volt ferjem narcisztikus pszichopata, elvaltunk a kerdesem kiirasanak eveben es ennek koszonhetoen nehezen, de tuleltem a dolgot. (Fizikailag es mentalisan is). No kontakt van, igy is marad.
2023. jan. 5. 08:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Orulok kedves kerdezo hogy jol dontottel. a te eleted a fontos hogy azt mas a hulyesegeivel ne nehezithesse meg. En eleg feltekeny tipus vagyok, ha lenne kozos gyereke valakivel a ferjemnek kizarolag a gyerekrol es az azzal kapcsolatos dolgokrol beszelhetne vele. minden mas kizarva.
2023. jan. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!