Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti kiakadnátok az alábbi esetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti kiakadnátok az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 2 hónapja járunk, szeretjük egymást minden tökéletes, látom rajta hogy odáig van értem, mindig érdeklődik, a kedvemben jár; szóval úgy tűnik minden klappol :)

Ugyanakkor 1 hete sétáltunk a városban épp nevetgéltünk, majd egyszer csak hirtelen felvette a kapucniját, elengedte a kezemet és mondta hogy siessünk. Kérdeztem mi történt, kitől kell megvédeni, stb. Mondta, hogy nincs semmi gond, csak látta exét, akivel 4 évet járt és 1 éve szakított vele. Erre picit meghőköltem, mondván "Kit érdekel a srác?". Említette, hogy a srác még mindig nagyon odáig van érte, néha írogat is neki, de Ő már engem szeret és nagyon boldog velem, boldogabb sokkal, mint volt, de a 4 év az 4 év és nem akarja megbántani az exét, azzal, hogy az más fiúval látja kézen fogva sétálgatni.

Nos, én egyáltalán nem vagyok féltékeny típus, volt hosszú kapcsolatom, tudom, hogy nem lehet azt csak úgy elfelejteni, de ezzel azért eléggé megbántott, bár nem szóltam neki, 10 percig csak sétáltam mellette sietve, miközben ő aggódva fordulgatott hátrafelé. Szerintetek jogos a sértettségem, vagy túlreagálom a dolgot? Ha már nem érdekli az exe, sőt barátság sem maradt meg, akkor miért nem építi le? Ebben a szituban valakit sajnos meg kell bántani, szerintem hiba, hogy inkább engem bántott meg. Nem is mesélt rólam neki, amivel meg szerintem adja alá a lovat, másrészről az sem túl jó érzés, hogy letagad (sőt az sem, hogy reagál a leveleire még ha ritkán akkor is)

A letagadás is előfordult már 1-2szer. Volt hogy telefonon beszélt valami távolabbi barátnőjével és úgy említett, hogy a haverjánál van (ezt így előttem). Kérdeztem ez mi volt? Erre, hogy nem akarja mindenkinek elkürtölni, hogy együtt vagyunk ilyen korán. Ez mégis milyen már? Tuti nincs más fiú a dologban, félig meddig együtt lakunk, 2 heteket alszik nálam (aztán egy hetet otthon, de akkor is egész nap beszélünk, sokszor telefonon, skypeon legtöbbször Ő keres), szülőknek-jó barátoknak be vagyunk mutatva. Szerintetek legközelebb szóljak neki ilyenekért, vagy én vegyem lazábbra a dolgot? Amúgy 23 éves én pedig 27.



2015. dec. 16. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nincs beszámolási kötelezettsége az exének, hogy Veled jár, főleg ha nem tartják a kapcsolatot.

Az tényleg érthetetlen, hogy miért rohant el előle és miért baj ha meglát Veled, én leszarnám de tuti nem futnék, max nem köszönünk egymásnak.

Ha engem "letagadna" a párom és csak haver-barátnő szintre süllyesztene, bizony én is kiakadnék! Azért finoman jelezheted, hogy ez Neked rosszul esett.

2015. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is rosszul esne.

Bár lány vagyok, nem értem meg ezt a fajta viselkedést. Nekem is volt a mostani párom előtt egy 3 éves kapcsolatom, nem beszéltem vele azóta, hogy szakítottunk (haragban váltunk el) de nem is tagadom le a mostani barátomat. Az meg a másik, hogy már szerintem meg sem ismerném a gyereket. Igazából, amikor legutóbb láttam az utcán még ő menekült el előlem, pedig rá sem néztem szinte. :D

Szerintem jogosak az érzéseid.

2015. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én két éve nem beszéltem az exemmel akivel három évig együtt voltunk. Őszintén, lehet én is úgy intézném, hogy ne lásson meg az új barátommal. Egyszerűen csak úgy érzem nincs már köze az életemhez, és nem is akarok összefutni sem beszélni vele, de bunkónak sem lenni, hogy átnézek rajta.
2015. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Teljesen jogosan erzed magadat kellemetlenul. A reakcioja arra enged kovetkeztetni, hogy az ex meg mindig nem szallt le rola, es folyamataban taklatja az ujrazasrol. Valszeg olyan is lehet, hogy teged is felvett a listajara, mert merges rad hogy utban vagy, es ezt akarta a parod elkerulni, a konfrontaciot.

Kerek-perec meg kell mondani a baratnodnek is, es az exnek is, hogy mi a szitu. Pont.

2015. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az exxel nem beszélek, nem is ismerem őt és nem is érdekel nagyon. Elvileg a jó szándék vezérli páromat, nem akarja, hogy a srác szomorú legyen. Az a baj, hogy talán nem veszi észre, hogy így meg engem bánt meg :/


Az eset már egy hete volt nagyjából, akkor nem mutattam nemtetszésemet, szerintetek most már ne is szóljak ezekért, várjam meg a követező ilyent (ha lesz), vagy említsem meg, amikor legközelebb találkozunk?

2015. dec. 16. 11:39
 6/11 anonim ***** válasza:
szerintem nincs túl az exén ha már túl lenne kit érdekel a régi ex?
2015. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy hosszabb kapcsolaton nem könnyű túltennie magát az embernek... ez tény. Főleg, ha tartják is a kapcsolatot, mégha ritkán is. Nem akarja megbántani azzal, hogy új barátja van... ez annyira gáz kifogás. Ha szakítottak, akkor ki a francot érdekel, hogy a másik mit érez? Nyilván nem kell szándékosan megalázni, de elmenekülni sem kell előle. Jogos, hogy ez nem esik jól neked. És még le is tagad téged... Najó, ez annyiban érthető, hogy két hónapos kapcsolat és nem akarja elkiabálni. De ha már félig-meddig együtt laktok, akkor azért elég komolynak kellene számítania a kapcsolatotoknak. Szerintem, ha legközelebb valami neked nem tetszőt csinál, állj a sarkadra és mondd el neki, hogy mit érzel. Különben sosem fogja észrevenni, hogy mi az, amivel megbánt.
2015. dec. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"... de Ő már engem szeret és nagyon boldog velem, boldogabb sokkal, mint volt..."

:D Bizonyítási kényszer, ez kicsit mintha füstölne a kamuzástól...


"... de a 4 év az 4 év és nem akarja megbántani az exét, azzal, hogy az más fiúval látja kézen fogva sétálgatni..."

:DDD Nem akarja megbántani... aha! Vagy inkább még ő nem tette túl magát az execskén.


Mekkora fogyatékos a csajod, már ne is haragudj, tényleg nem bántásból írom, de normális férfi egyértelműen kiakadna ezeken a húzásokon.

2015. dec. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, ezek szerint jogos, hogy rosszul érintenek ezek a dolgok. Mindenesetre most nem szòlok màr érte, utòlag fura lenne. Remélem megoldòdnak a dolgok és nem fordul elô többé. Ha mégis, akkor szòvà teszem nemtetszésemet.
2015. dec. 16. 13:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy exem, akit nagyon szerettem. Ő szakított velem. Néha látom. Nekem kimondottan jól esik, hogy sosem mutatta be a barátnőét, még a Facebook-ra is úgy teszi ki, hogy a közös képeiket ne lássam.


Nem sírom vissza a kapcsolatot egy percig sem, sok gondunk volt. De rettentő jól esik a tapintata.


Ugyanígy most, hogy nekem is van párom, én sem beszélek róla. Ha olyan helyzet van, hogy muszáj találkoznom az exszel, akkor nem megyek együtt a párommal, hogy ne lásson kézen fogva, stb.


Anno én sem kürtöltem el hamar a barátainak, hogy pár hónappal a 3,5 éve kapcsolatom után lett barátom. Nem szerettem volna, ha összehasonlítgatják a fiút az exemmel, akit mindenki kedvelt.


Viszont pl. a volt barátom hamar összejött utánam a csajjal búfelejtőnek, és a lányt az összes közös haverunk nagyon utálta.

2015. dec. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!