Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak? Két tűz közé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Két tűz közé kerültem!?

Figyelt kérdés
Barátommal anno volt egy nagyobb vitánk aminek a következménye az volt hogy nem igen enged sehova. A legjobb barátnőmet nem igen kedveli. A barátnőm az a tipikus nagyvilági csaj. Nagyon sok helyre hívogat, amiknek a 90%-át lemondom a barátom miatt. A barátnőmmel összekaptunk ezen, és azt mondta ha nem változtatok akkor megszakítja ezt a barátságot. Ő az egyetlen barátnőm aki megmaradt, de a barátomat sem akarom elveszíteni. Valami megoldás?
2016. jan. 7. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Azonnal szakíts!!!

Nem viccelek!!!

Mi az,hogy nem enged sehová?

Térj már észhez,nem a tulajdona vagy.

Itt nincs min gondolkodni.

2016. jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem értem, hogy képesek egyesek úgy élni, hogy hagyják, hogy mások mondják meg nekik, mit csinálhatnak és mit nem.


A kedves barátodat először is nagyon szépen felvilágosítanám, hogy nem a tulajdona vagyok, hogy "elengedjen" bárhová. Ha menni szeretnék meghallgatom az esetleges aggályait, de a döntést nem ő hozza meg. Ha ezért szakít, jobb is, olyan emberért nem kár, aki irányítani és birtokolni próbál. Mi vagy te, valami akaratgyenge szobanövény?


Ami a barátnőt illeti, részéről meg nem korrekt a fenyegetőzés, elvileg a barátoknak megértőnek kellene egymással szemben lenniük. Viszont az, hogy állandóan minden programot lefújsz a gyökér pasid véleménye miatt, az nálam is kiverné a biztosítékot.


A megoldás az az, hogy tanulsz egy kis asszertivitást, és nem hagyod, hogy mások irányítsák az életed.. Különben figyeld meg, hogy a végén egyedül maradsz a világban.

2016. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, de ezek szerint sem a barátod, sem a barátnőd nem az igazi.
2016. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Ütött már meg a barátod?

Ha nem,majd fog...vagy minimum szóbeli megfélemlítés lesz,de annak meg tudjuk mi a vége.

Lépj ki ebből a kapcsolatból,amíg lehet,amíg komolyabb lelki és ne adj Isten testi sérüléseket nem szenvedsz el.

Miért ő az egyetlen barátnőd,aki megmaradt?

Csak nem leépítetted a kapcsolataidat a "kedves" barátod miatt?

2016. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban szeretnék a barátnő védelmére kelni,hogy ki tudja,mi zajlott korábban.

Lehet,ez a barátnő már milliószor felhívta a Kérdező figyelmét bizonyos dolgokra.

Lehet valaki bármilyen jó barát,van az a pont,ahol azt mondja az ember,na,nekem ebből ennyi elég...nem tudjuk az előzményeket.

Vannak reménytelen emberek.

Kérdező,remélhetőleg te nem olyan vagy.

2016. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2016. jan. 8. 08:48
 7/17 anonim ***** válasza:

annyiból nem értek egyet a válaszolókkal, hogy a "nem enged el" nem csak abból állhat, hogy megtiltja. sokan inkább állandó szurkálódó megjegyzéseket tesznek, míg végül elfárad az ember az állandó indoklásban, mentegetőzésben, küzdésben, és elmegy a kedve az ellenállástól.


természetesen szerintem sem helyes hagyni a zsarolást, csak ez nem olyan könnyű, mint páran itt felvázolták. ráadásul a zsarolók egy része kiválóan tud bántás után hízelegni, ígérgetni, amitől összezavarodsz, és reménykedsz, hogy minden jobb lesz, figyel rád, most végre megértette, és nem csinál ilyet többet.

2016. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
utolsónak igaza van. Az el nem engedés sokszor nem abban nyilvánul meg hogy "márpedig nem mész sehova", hanem bunkó, bántó megjegyzéseket tesz vagy úgy viselkedik, mintha valami rosszat csinálnék. Felajánlottam neki, hogy havi egyszer én is elmegyek a barátnőmmel, meg ő is elmegy a barátaival és nem tesz megjegyzést, de nem is értem miért nem akarta ezt. Már kezdek elfáradni és összezavarodni.
2016. jan. 8. 10:10
 9/17 anonim ***** válasza:

Semmivel nem jobb az érzelmi zsarolás, mint a konkrét megtiltás, elég gáz emögé bújni.


Senki nem mondta, hogy egyszerű kilépni egy ilyen helyzetből, ha már benne van az ember, de ettől még nem lesz kevésbé ostoba és akaratgyenge dolog benne maradni.


Miért is akar az ember valaki olyannal maradni, aki lelki bántalmazással és manipulációval akarja érvényesíteni az akaratát? Milyen "szeretet" az, ahol ilyen aljas undoritó módon viselkedik az ember a párjával és még kompromisszumra se hajlandó? Milyen ember akar elmarni mindenkit az ember mellől a passzív-agresszív módszereivel?


A te életed, úgy alakítod, ahogy akarod, de talán ideje lenne egy kicsit elgondolkodni, mit akarsz az élettől és mennyire tesz neked jót ez a kapcsolat. Változásban viszont ne reménykedj, arra nincs esély egy ilyen ember mellett.. A kezedben a döntés.

2016. jan. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

én nem bújtam el semmi mögé. valójában ez a helyzet még nehezebb és rosszabb, ezt próbáltam megértetni.


az iránnyal egyetértek: minél messzebbre tőle el.


viszont én voltam ilyen helyzetben, és megértem a kérdezőt, talán neki is hasonló.


jó lenne, ha az ostobázás meg az ítélkezés helyett olyan kérdéshez szólnál hozzá, utolsó válaszoló, amiről nem csak olvastál, hanem tapasztalatod is van benne.


senki nem annyira hülye, hogy ne érezze, hogy valami nem jó. csak páran lefutunk még néhány kört, hogy meggyőződjünk róla, hogy nem a mi hibánk volt, és tényleg nem fog semmi változni.


annyian hangoztatják, hogy "miért nem adnak még egy esélyt." mikor együtt vagy valakivel, akkor lehet, hogy adsz sok "még egy esélyt", hiszen "szegénynek gondja van a munkában, szegény anyagilag nehéz helyzetben van, szegényt lekezelték, szegényt baszogatják a szülei..."


mikor benne vagy, nehéz átlátni. erre jön valaki, aki kívülről lehülyéz. gratulálok. ez a módszer szerintem még csernusnak se jön be. nem kell még több bűntudat, inkább új irányok.


kérdező, még egyszer: ha tudod, hogy manipulálnak, valóban menekülj. tereld el a figyelmed, ahogy lehet, zsúfold tele mással a napod egy időre, amennyire tudod. nekem sikerült, és neked is ezt kívánom.

2016. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!