Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Befogok így sokallni? Hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Befogok így sokallni? Hosszú távon nem fog így menni, mert ki fog belőlem robbanni?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok a barátommal, én 21, ő,22.

Engem az előző kapcsolatomban megcsaltak, maradt bennem tüske, amit ő nagyon szépen "meggyógyított", segített nekem.

Sokszor civakodunk, vannak viták, amikbe ő is és én is belefáradtunk, bár azt hozzá kell tenni, hogy pici dolgokban hazudott már, bár csak azért tette, hogy ne legyen megint vita belőle, persze miután kiderült nagyobb vita lett.


Szóval elegünk van és azt mondta, hogy ha veszekedéssel folytatódunk tovább, akkor ő nem fogja bírni. (Azt tegyük hozzá, hogy ha bármi problémám van pl.megbeszélünk valamit hetekkel előre tervezünk ,de mondjuk a szülei épp akkorra adnak neki feladatot, legyen az, hogy el kell vinni a kocsit lecserélni a gumit, amit 2 hete halogat az anyja, akkor barátom megy, lemondja a programunkat, pedig ha 2 hete nem volt fontos, akkor ráért volna másnap is....De ezért se szólok mert ebből is az jön le neki, hogy veszekedni akarok.) Úgyhogy én eldöntöttem, hogy nem fogok kis semmiségek miatt idegeskedni, vitázni, de úgy érzem, hogy ha nem mondom el mi bánt (csak ha tényleg nagy dolog), akkor úgy érzem, hogy fel fog bennem gyűlni és egyszer majd robban, de akkor rosszabb lesz. Nem szeretnék vele veszekedni.


Szerintetek hosszú távon ez így működhet, hogy lenyelem ami bánt?


2016. jan. 9. 14:53
 1/9 A kérdező kommentje:

Én is sokszor hibás voltam, nem tagadom.


Remélem nem lett nagyon kusza.

2016. jan. 9. 14:55
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem, még rövidtávon sem működik, ha lenyeled, ami bánt.


A problémákat mindig meg kell beszélni!

2016. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én ezt tudom, hogy meg kell beszélni, csak az a gond, hogy ha mondom neki hogy üljünk le szívem és beszéljük meg a dolgokat, akkor az van, hogy istenem megint veszekedni akarok...

És emiatt fel se hozok neki semmit

2016. jan. 9. 15:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Hosszú távon ez nyilvánvalóan nem működik. Rövid távon igen, mert egy darabig mindenki el tudja játszani hogy minden rendben, de a felgyülemlett feszültség egyszer robbani fog. Ennek így semmi értelme.
2016. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is ettől tartok. De nagyon szeretem és elveszíteni se szeretném. :(
2016. jan. 9. 15:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Beszélj vele a kétségeidről. Magadban ne tartsd.
2016. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A megbeszélés és a veszekedés két külön dolog.


Vagy te nem tudod normálisan közölni felé a problémáidat vagy ő alkalmatlan arra, hogy normálisan lehessen vele beszélni.

2016. jan. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Vegyük példának amit írtam, hogy előre tervezünk és közbejön egy (nem épp halaszthatatlan) dolog. Felhozom neki, hogy rosszul esik, hogy hiába beszélünk meg valamit, legtöbbször nem jön össze. Erre nekem esik, hogy most mondjon nemet a szüleinek ?

Mondom ne, mert alap, hogy segítesz nekik, de ezzel azt sugallod, hogy nem lehet veled kis dolgokban se tervezni. (Mert párszor volt az, hogy össze tudtuk egyeztetni Pl a mozit és épp akkor tervez alá mondjuk az apja, de arra ugye nem lehet nemet mondani..) akkor jön az, hogy "ja akkor ne tervezzünk semmit és kész ", meg hogy "nem tehet róla"


És ennyi

2016. jan. 9. 16:22
 9/9 anonim ***** válasza:

A #4-es vagyok.

"Erre nekem esik, hogy most mondjon nemet a szüleinek ? "

Igen, mondjon nemet. Én is rendszeresen mondok nemet apámnak (sajnos már csak Ő él). Sokszor mondtam neki, hogy szívesen segítek, de nekem is vannak elfoglaltságaim és ez nem úgy működik, hogy ad egy időpontot. Megértette, szerintem a barátod szülei is megértenék. Egyébként meg igazad van, nem lehet úgy élni, hogy nem lehet semmit megbeszélni mert a másik fél bármikor, bármire hivatkozva felrúgja a megegyezést.

2016. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!