Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az ilyen szintű féltékenységge...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ilyen szintű féltékenységgel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Előre leírom, hogy fontos számomra a barátom. Szerelmes nem vagyok (az csak egyszer voltam, és az olyan típusú rajongás nem is hiányzik), viszont kötődöm hozzá, és ő is hozzám.

Nagyon féltékeny vagyok. Majdnem mindenkire, ha a barátom nem velem foglalkozik. Nem piszkálom ezzel, de attól még, hogy ő nem tud róla, engem nagyon zavar. Ha valakire tényleg nagyon féltékeny vagyok, akkor megpróbálom valahogyan ellene fordítani a barátomat.

Úgy érzem, hogy ő hozzám tartozik, ezért nem szeretem, ha mások hozzányúlnak (ez hülye kifejezés, de mindegy).

Ezt még jobban érzem azóta, hogy először mondta, hogy szeret, mert akkor úgy éreztem, hogy nyertem és onnantól nyugodt lehetek.

De persze rájöttem, hogy nem megy ilyen simán. Azt mondja, hogy nem tudja elképzelni, hogy elhagyjon, de mégis gyakran úgy érzem, hogy felborul ez az egyensúly valamilyen apróság miatt - ilyenkor tudom, hogy csak beképzelem, de mégis zavar. Tudok tenni valamit, hogy kevésbé érdekeljen ez?


Azt még hozzátenném, hogy egyáltalán nem boldogtalan a kapcsolatunk, és a féltékenykedésem nagy része úgy megy végbe, hogy a barátom egyáltalán nem tud róla. És elhiszem, ha valaki nem szimpatizál a gondolkodásmódommal, de én így látom a dolgokat, erről nem tehetek.



2016. jan. 10. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyanígy álltam a kapcsolatomhoz de felemésztette az amit most te csinálsz. Próbáld meg fékezni magad.
2016. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az önbizalmaddal, önértékeléseddel mi újság? Általában azok féltékenyek ennyire betegesen (ne haragudj a kifejezésért, de ez már az), akik nincsenek rendben önmagukkal, ezért mindenkit konkurenciának tekintenek, és azt hiszik, a párjuk az első adandó alkalommal elhagyja őket, mivel könnyen talál náluk jobbat.

A másik, ami eszembe jutott, hogy nem ártana pszichológushoz fordulnod, és ezt a legkevésbé sem bántásnak mondom, mert egy kapcsolat nem arról szól, hogy kisajátítod a másikat. Ő egy szuverén ember, akinek megvannak a saját dolgai, nem tartozik hozzád. Soha nem is fog. Ha ezt tudatosítod magadban, akkor képes lehetsz egészséges párkapcsolatot kialakítani (mert a leírásod alapján az a nagy rajongó szerelem sem volt valami egészséges).

2016. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mióta jártok?
2016. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az erről nem tehetek kifejezést felejtsd el. Minden önmagaddal kapcsolatos dologról tehetsz és tehetsz is ellene. A beteges féltékenykedéssel már simán pszichológushoz küldenélek, hogy kiderítse mi áll a túlzott önbizalom illetve bizalomhiányod hátterében.
2016. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem hiszem azt, hogy találna nálam jobbat. Még ha konkurenciaként is tekintek valakire, akkor úgy gondolom, hogy egyébként is alul maradna. Ezért annyira nem is értem, hogy miért van ez.


Nagyjából egy éve vagyunk együtt.

2016. jan. 10. 22:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnos az én párom is hasonló felfogású, mint Te!!!

Nagyon nehéz vele társaságba menni, mert bárkire bárhol féltékeny tud lenni, és bár visszafogja magát, előfordult már, hogy jelenetet rendezett.

Szétmentünk már amiatt....de visszakönyörögte magát. Megpróbáltam szabályokat felállítani, hogyha problémája van azonnal szóljon, hogy tudjak reagálni a dolgokra, de ez egy reménytelen küzdelem.

Azt hiszed hogy a párod nem érzi Rajtad azonnal amikor eldurran az agyad? egészen máshogy viselkedsz...hidd el!!!

A megoldást már előttem leírták...betegesen rettegsz attól, hogy elveszíted a párod, ki akarod sajátítani. Akkor érzed magad biztonságban ha ketteseben vagytok és minden körülményt felügyelni tudsz....de az életben ez kivitelezhetetlen. El kell fogadnod, hogy bármennyire is szeretnéd nem tudod a párodat megrendszabályozni vagy tiltani más Nőktől.....ehelyett inkább arra kell koncentrálnod, hogy Te legyél az igazi számára....avval egy életre magadhoz tudod láncolni!!!

37F

2016. jan. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ilyen mentalitású embernél jobbat találni nem olyan nagy feladat.

Jól megvagytok (bár minek, ha nem vagy szerelmes?) - de azzal, hogy tisztességtelenül belepiszkálsz az életébe


(" megpróbálom valahogyan ellene fordítani a barátomat.")


tönkre fogod tenni a dolgot.

Szeret, de azért nem hülyült meg - fel fog neki tűnni.

Jobb volna, ha legalább vele egyenes lennél.

2016. jan. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Több fiúbarátom van akit ellenem próbált fordítani a barátnője. Nem tartott sokáig a kapcsolatuk, mikor választás elé állították a fiút :) Megjegyzem egyik fiúval sem volt soha semmi, csak jó barát vagyok akit nem akarnak eldobni egy féltékeny idiótáért.
2016. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Beteg vagy. Ezzel orvoshoz kell menni!

De kezelhető!

2016. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
11:47, neked aztán bejött az élet, kár hogy nem érdekel.
2016. jan. 12. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!