Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal egy éve vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal egy éve vagyunk együtt, ő igencsak elkényelmesedett. Bővebben lent. Tudnátok segíteni? Kérlek!

Figyelt kérdés

Long story short: ellaposodott az amúgy jól működő kapcsolatom, kérlek adjatok tippeket mivel menthetném meg.


bővebben, akit érdekel:

Mindkettőnknek második hosszú kapcsolat, az övé 2,5 évig, az enyém 5 évig tartott. A kezdettől fogva nagyon egy húron pendültünk, bár ő eleve csendesebb, visszafogottabb típus, én pedig egy extrovertált, impulzív, néha szeszélyes lány. Ennek ellenére (vagy épp ezért) mindig jól kijöttünk, szinte legjobb barátok is vagyunk. Az utóbbi időben azonban nagyon elkényelmesedett (nem "szeretget" annyit, néha csak napi 2-3 puszi van köztünk és ennyi, valamint a szex is ritkult (bár pont úgy dolgozunk, hogy nincs közös pihenőnapunk, így valaki mindig fáradt - ő fizikai munkát végez, én 12 órázni szoktam késő estig.) ) Ennek ellenére érzem hogy szeret, megvannak a gondoskodás jelei, mondja is, de kezd olyan lenni a helyzet mint a székely viccekbe. Persze nem lehet mindig fenntartani a kezdeti lángolást, de ez más, ez több annál. Tényleg elkényelmesedett, nem romantikázik annyit.

Neki jó ez a kényelem, nekem viszont többre van szükségem (azért a kéthetente egyszeri szex helyett hetente mondjuk, vagy csak kicsit mutassa ki.)

Szerintem sokszor már úgy nézünk ki mint a haverok.. hülyülünk, elmegyünk edzeni együtt de semmi jele annak hogy kapcsolatban vagyunk.

Többször mondtam már neki. Hogy ez így nem jó nekem, elhanyagolva érzem magam, fiatal vagyok még ahhoz hogy a meleg fosban ücsörögjek nyakig és örüljek neki. (függetlenül attól, hogy szeretem.)

Most egy kis időt (nem szünetet) kértem. Persze félti a kapcsolatunkat, próbál változtatni, stb.

De tudom hogy az csak ideiglenes lesz megint.

Szerintetek? :( az amúgy teljesen jól működő kapcsolatunkat ennyiért nem fogom veszni hagyni, de valahogy ezen javítanom kell.



(A tipikus női magazinos "újíts magadon, frizuraváltás, stb" dolog szerintem itt nem válna be: amúgy is szeretem festegetni a hajam, külsőleg változatosan öltözök. Rendszeresen edzek, a testem is igényesen karban van tartva, nem kényelmesedtem el a kapcsolatunkban. Havonta, vagy maximum kéthavonta veszünk ki szabit, és találunk ki közös programokat, mint például wellness hétvége (ilyenkor iszonyatosan dúl a love, felpezsdül a kapcsolatunk, de csak átmenetileg), kirándulás, közös korcsolyázás, új sport kipróbálása amit egyikőnk se próbált még. Szerintem megteszem amit kell.)


2016. jan. 11. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
és ha megkérdeznéd hogy miért változott?
2016. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet elfogadni azt, hogy a másiknak vannak bizonyos lelki időszakai, amikor örül, ha eszik és pihen, a munka mellett?? Persze erről azért beszélni kell és főlge beszéltetni, de nem ugráltatva.

Ez a rohantatás, állandó ingerkeresés és tour de france a kapcsolatokban a 21. század legnagyobb betegsége.

2016. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

kérdeztem, többször átbeszéltük kinek mi a gondja. Azt mondta hogy nem változott semmi, szimplán "hajlamos" elkényelmesedni. Az előző kapcsolatában is elkényelmesedett. Majd próbálja kicsit törni magát.

Nekem nem kell, hogy erőltesse.. nem természetesen "jön" hogy akit szeretek megpuszilom, kívánom, és éreztetem vele hogy fontos? Vagy csak nekem van ilyen értékrendem?

2016. jan. 11. 15:17
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem ugráltatni szeretném, ne sarkosítsuk a dolgokat. De ez így 1 év után nem normális, hogy olyanok a hétköznapjaink (és a szexuális életünk) mint a nyugdíjasoknak..
2016. jan. 11. 15:19
 5/12 anonim ***** válasza:

talán azért dobta az előző csaja is

1év után ez már elég rossz


amúgy ez nem egy jól működő kapcsolat, már bocs, de amit úgy jellemzed hogy szinte egy haveri kapcs, az minden, csak nem jó

2016. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elkényelmesedtetek, hány évesek is vagytok?
2016. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
én 23, ő 26. "félig" élünk együtt (heti kb 4 nap, néha 5, órarendemtől függ), jövőre fejezem be az egyetemet, akkor szerettünk volna összeköltözni. aggódok mi lesz azután.. :(
2016. jan. 11. 15:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én itt kép problémát látok.

Az első ellen nagyon nem tehettek, mert két teljesen más karakter vagytok. Ő a pihenőnapokon inkább otthon pihengetne, te meg inkább pörögnél. Köthettek kompromisszumokat, hogy egyszer elvisz szórakozni, másszor meg otthon punnyadtok, de egyikőtök sem fogja igazán megszeretni a másik életvitelét, tempóját.

Vagy elfogadjátok így egymást, vagy erősebb az egymás iránt érzett szeretet ezeknél a különbözőségeknél, vagy nem erősebb és nem fog működni.


A másik már komolyabb, hogy nem adja meg, nem mutatja ki feléd azt a szeretetet, amire vágynál és itt most nemcsak a szexre gondolok.

Lehet, most csak magamból indulok ki, de nekem ez lenne a legfájóbb. Hogy igényelném a szeretetet, a szeretgetést, a gyengédséget és még akkor sem kapom meg, ha kifejezem felé az igényeimet.


Mit gondolsz, van értelme harcolnod ezért a kapcsolatért? Van jövője? Mert ezt csak ti tudhatjátok.

2016. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szóval még nem is az a baj, hogy háztartás, számlák miatti stressz, főzés, takarítás

én tutira nem költöznék így össze vele!

2016. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ez két emberen is múlik.

ha te bújsz hozzá, kezdeményezel szexnél és ő elutasít mindig, az tényleg elég gáz.

de ha te se kezdeményezel,hogy többet bújjatok, meg szexeljetek, akkor ne csak őt hibáztasd.

nekünk is volt ilyen időszak, bár mi régebb óta vagyunk együtt. néha jó,hogyha az egyik ember ezt észreveszi és tesz érte..

de persze hosszú távon nem oké, ha csak te kezdeményezel.

de ha egy ideig te öleled/puszilod többet, akkor szeirntem az nem gáz.

amúgy a két hetente van szex nekem kicsit meredek egy év után. valóban lehet, hogy nem lesz nagy jövője így. mert ha neked ez nem oké, de ő elvan így, az nem vezet jóra

2016. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!