Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 2 év után "belassítani",...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 év után "belassítani", szerintetek van ennek így jövője?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt a párommal. Közös baráti társaság kapcsán ismertük meg egymást, és szép lassan kialakult valami sokkal több. Eleinte én voltam a kezdeményező, majd később ő döntött úgy, hogy bele kéne vágnunk valami többe, mint puszta barátság. Miután elkezdtünk járni ő Pesten, én Pécsen kezdtem el tanulni, de a szemeszterkezdést követő 2 hétben beláttuk, hogy nem bírjuk ki a távolságot, így hozzám költözött a pécsi lakásomban. Egy év eltelt, aztán újra nyár, majd újra vissza Pécsre, közben sok problémán átestünk, sokat megoldottunk, sok viszont a szőnyeg alá söpörve végezte.. Az utóbbi pár hónapban többször is szakítottunk, mindig azért, mert úgy érezte nem akarja már a kapcsolatot, egyedül akar lenni, sok neki. A legutóbbi veszekedés, majd a végén szakítás után leültünk beszélgetni, eleinte lezárni akartuk, és nem úgy elválni, mint két mérges, sértődött, csalódott idegen, hanem, mint két ember, akik megértik, és elfogadják, hogy nem működik. Fél napot beszélgetést követően kilyukadtunk oda, hogy ő még nem arra vágyik, amire én(összeköltözés), és kiderült már régen számára, hogy nem tudja azt nyújtani nekem, amire szükségem van, ami nagyon fáj neki, mert szeretne boldoggá tenni, viszont így elveszti önmagát, hiszen neki mások a szükségletei, nem vágyik együttélésre, 0-24 órában a társaságomra. Ami nekem nagyon fájt, hogy el akart lökni magától nem egyszer azért, mert úgy érezte betelik a pohár, ahelyett, hogy elmondta volna mi bántja, és hogy tudnánk olyan megoldást találni, ami mindkettőnk számára kielégítő és boldogságot hoz. A beszélgetés végén megegyeztünk abban, hogy mivel most végzett az egyetemmel, ő hazaköltözik a szülővárosunkba, én pedig Pécsen maradok, és így akkor találkozunk, amikor hazajövök. Dolgozni kezd, és összeszedi magát, önállósul, miközben énis ezt teszem. Így mindkettőnknek saját útja, célja, élete marad, mégsem adjuk fel egymást, és a kapcsolatunk értékét. Az a baj, hogy tinédzser kora óta depressziós, sokáig az orvosi segítségről viszont hallani sem akart. Most azt mondta, elért egy olyan pontra, amikor egyáltalán nem boldog, és ki kell másznia a gödörből, mert lehúz mindkettőnket. Segíteni szeretnék neki, kevesebbet fogunk találkozni, elmegyek vele orvoshoz, sőt, elmegyek én is orvoshoz, hogy bátorítsam, és, hogy talán a saját magam problémáival és "démonjaival" is könnyebben leszámoljak, és tudjak fejlődni a kapcsolathoz, viszont megbénít a gondolat, hogy ez a "lassítás" igazából a kapcsolatunk végét jelzi, nem pedig egy új fejezetet. Szerintetek hogy van ez? Mi lehet ebből.Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok, nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre. Köszönöm, 23N

2016. jan. 23. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár fájdalmas, amikor ilyesmivel szembesülünk, nem szabad a másikat hibáztatni. Ebben az adott helyzetben ez volt a maximum, amit nyújthatott, hogy félnapos beszélgetésnek eredményeként, tisztábban látsz. Ami fontos információ itt, az az, hogy depressziós. Véleményem szerint ezt kell először eltenni az útból! Ebben támogasd minden erőddel.
2016. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a párod vágyai teljesen normálisak, ez nem zárja ki azt, hogy szeret téged. Az hogy 23 évesen, 2 év után nem akar együtt lakni még, nem a világ vége.
2016. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lépj tovább, és támogasd hogy ő is továbbléphessen, hiszen igazából ezt akarja!
2016. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

A depressziója az egy más ügy, szerintem ez eléggé egyértelmű, ha fáj neked, ha nem:

"viszont így elveszti önmagát, hiszen neki mások a szükségletei, nem vágyik együttélésre, 0-24 órában a társaságomra."- és ez a félnapos komoly beszélgetés konklúziója. Vedd tudomásul. Ennek vége.

2016. jan. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!