Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rossz ember vagyok, amiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz ember vagyok, amiért azt szeretném, hogy kevesebbet dolgozzon? Annak érzem magam.

Figyelt kérdés

A párom jelenleg kb 3 munkahelyet tart fenn, mert "jól jön", de tulajdonképpen ha csak az egyiket (a teljes állást) tartaná meg, akkor is bőven jobban élnénk, mint az átlag (főleg, hogy én is keresek valamennyit, nem sok, de van munkám és azért hozzáad az is a bevételhez), tulajdonképpen semmi anyagi gondunk nem lenne akkor sem, félretenni is tudnánk mellette.


Szeretném, ha többet lenne otthon. Hetente többször 12 órákat kell dolgoznia, és gyakran hétvégén is, hogy mindhárom helyen tudjon teljesíteni rendesen. Fáradt lesz, feszült, ingerült, és én is alig látom.


De nem akarom ezt neki mondani, nem akarom bátorítani, hogy legalább az egyik helyről mondjon le, mert mindig amikor felmerül ez a dolog, akkor az esküvőről beszél, a nászútról, a közös házról, hogy mindezt ezért csinálja. Nem akarom neki mondani, hogy nem éri meg szerintem, amit csinál, mert látom rajta a lelkesedést, örül neki, hogy hasznosnak érzi magát és hogy egy határozott cél érdekében csinálja mindezt. Rossz ember vagyok ezért? Nem az, örülnék én is egy olyan esküvőnek, amiről ő beszél, meg a nászút meg a ház meg a minden, de nem mindenáron. Ezeknél jelenleg fontosabb nekem, hogy többet legyen otthon, velem. Nem sürgős egyáltalán sem az esküvő, sem a ház. Azzal az ütemmel is teljesen jó lenne, ahogy kettőnk egy-egy munkahelyéről összejönne rá.


És ha belegondolok, mi lesz itt, amikor gyerek is lesz? A legtöbb férfi olyankor amúgy is teljesen megkattan, hogy most akkor családfenntartás turbo üzemmódban, és az átlagnál többet túlórázik. Ha most ezt csinálja, akkor vajon ismerni fogja a saját gyerekeit, vagy "felelősség" címén akkor is ez lesz, hogy alig téved haza?


Rossz ember vagyok ezekért a gondolatokért/érzésekért? Az vigasztal csak, hogy nem akarja ezt a végtelenségig folytatni, de az a "nem végtelenségig" az nem tudom, mit jelent. Félek tőle, hogy túlhajtja magát, és az, ami most éltető és erőt adó célként lebeg a szemei előtt, az összes kínjának okává válik, és már nem várja olyan örömmel.


Ti mit mondtok? Nektek mi a véleményetek? Valaki hasonló helyzetben?


Előre is köszönöm!


2016. jan. 26. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Negatív személyiségtől leszel rossz ember.

Ne tartsd magad rossznak. Miért tartanád? Realizálj többet s kommunikálj szerelmeddel.

2016. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Neked se tiltja senki, hogy többet keress: lehet pályát változtatni, másod állást vállalni, és nem azt nézni, ahogy a párod ötször annyit tesz az asztalra, mint te.

Kevesebbet keresne, te se elégedhetnél meg az állásoddal, és váltanod kéne, hogy megéljetek.


Lapozzunk.


Üljetek le, és tervezzétek el az esküvőt. Hány fő, milyen helyen, milyen ruha, zene, stb. Ebből lehet kalkulálni, mennyibe fog kerülni, legalább körülbelül.

Nászutat szintén, ingatlant detto.


Kiszámolod, ha összehúzzátok a nadrágszíjat, mennyit tehettek félre havonta, és kijön az is, meddig kell így gürcölni érte.


Akkor tudok agyfa.szt kapni, mikor valaki 3 év alatt rokkantra hajtja magát, hogy a 80 fős lagzi meglegyen rongyrázással, közben az csak egy nap az életéből. De sebaj, a gerincsérv örök emlék marad!

Egy kis, romantikus nászút is csodálatos lehet, és akkor elmentek egy nagy nyaralásra, ha lesz rá annyi.


Kicsit lejjebb is faraghattok egyből a kiadásokon.


Azt is jó tudni, és látni feketén fehéren, mennyi időt vesz el az életetekből, és meddig kell ezt tűrni.


Aztán jön az, hogy te szülni mész, nem sokat kapsz, és kezdődik elölről...

2016. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt így mondd el neki, ahogy ide leírtad. Meg fogja érteni :) Legy vele ugyanilyen őszinte, mint amilyen itt voltál.
2016. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a tervezés azt jelenti, hogy 1 éven belül akar esküvőt,és meg is mondja mi merre hány lépés,milyen dátum,hány embert akar és hol, AKKOR IGEN, komolyan veheted a párod terveit.


Ha nem látod az esküvőt biztosan,mert ő csak ígérget,de a családodnak be sem jelenti az eljegyzést,hát akkor nem nagyon lehet mit mondani erre :D

2016. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A számolgatások megvannak, esküvő, nászút, ház, minden ki van már számolva, azért mondom, hogy összejönne a pénz akkor is, ha nem dolgozna ennyit.
2016. jan. 26. 14:28
 6/6 anonim ***** válasza:
addig dolgozzon még tud, eljöhet még az az idő mikor visszasírnátok akár csak egy munkát is a sok közül, soha nem tudni mit hoz a jövő.
2016. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!